Zašto Bog ćuti?

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Baš lepa pričica sa podlogom da Papa prekroji bibliju po njegovoj volji.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Бог не ћути и појединац то може да осети или да се пита: како то да се некоме обраћа, а мени не? Када почне унутрашња промена, човек зна да то није његово дело, већ Божије. Када осети снагу и слободу коју није до тада и када може да одбаци све што свет говори и свака лукавост овога света се одбија од њега, човек зна да је то дело Господа нашег.

Тада нема више посредника између њега и Господа Исуса, више нико не може да се испречи између. Све што се дешава човеку је говор и дело Божије. То могу да посведочим на личном примеру, а то и јесте поента: престао сам да слушам свет и све, али све препустио Господу. Сваку бригу, сав терет који сам носио и сваку философију којој сам био склон. Поента је лични избор Исуса који је Христ за свог Спаситеља, све остало постаје небитно. Тада Бог почиње да говори човеку.

Свако ко би да му Бог говори може да види да Он говори непрестано:


1. У оно пак доба дође Јован крститељ, и учаше у пустињи јудејској.
2. И говораше: Покајте се, јер се приближи царство небеско. (Матеј 3)

16. Људи који седе у тами, видеше видело велико, и онима што седе на страни и у сену смртном, засветли видело.
17. Отада поче Исус учити и говорити: Покајте се, јер се приближи царство небеско.(Матеј 4)
 
Natrag
Top