Zahtevi za recepte

Član
Učlanjen(a)
28.06.2009
Poruka
41
Ppotreban mi je recepat Zapeceni bataci u pirinaci i urnebes proja.

Ako neko ima bio buh mu zahvalan.
 
Poslednja izmena od urednika:
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Nadam se da sam Vas dobro razumela, tražite recept za zapečene batake sa pirinčem, to je u stvari jelo koje se zove pilav. U našem receptu stoji da treba pripremiti celo pile, naravno, Vi po želji možete upotrebiti samo batake, i primeniti isti princip. Recept ćete naći ovde:
http://serbianforum.org/glavna-jela/25645-pilav.html#post65612

Ako tražite zapečene batake na drugi način, a bareni pirinač želite da poslužite kao prilog, jedan zanimljiv recept ćete naći ovde:
http://serbianforum.org/glavna-jela/77817-zapeceni-pileci-bataci.html

A, recept za Urnebes proju, naći ćete ovde:
http://serbianforum.org/pite-i-testa/77819-urnebes-proja.html

Molim Vas, javite mi da kako Vam se dopalo i da li je to - to što ste tražili.
Srdačan pozdrav, i prijatno!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
325
Potreban recept

Potreban mi je recep za kolace znam samo da se u njemu nalazi susam. :) Pa ako ima neko neki recept kolaca sa susamom i ako moze da mi prilozi i sliq uz to. Hvala unapred.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Kolač sa susamom i keksom

Bilo bi dobro da ste bar opisali kako kolač izgleda, onda bih znala šta da tražim. Evo jednog zanimljivog recepta, a ako to nije to, opišite mi kolač, pa ću naći recept.

Kolač sa susamom i keksom


IMG_2435.jpg


Potrebno je:

  • 400 gr keksa
  • 100 gr susama
  • 4 jaja
  • 2 kašike kakaa
  • 250 gr putera
  • 150 gr čokolade za kuvanje
  • 300 gr šećera
Izdrobimo keks oklagijom i stavimo u dublji sud. U tiganju sa uljem ispržimo susam. Mikserom mutimo jaja i šećer,a zatim stavimo da se kuva na pari.
Dodamo puter,izlomljenu čokoladu,kakao i promešamo. Sklonimo sa šporeta,dodamo izdrobljeni keks,isprženi susam i sjedinimo sastojke.
Pravougaoni kalup obložimo sa najlonskom folijom i kalup napunimo sa smesom. Ostavimo da se stegne u frižideru.
Kada napunite kalup ako vam ostane višak smese možete napraviti kuglice , tj. sa kašičicom napuniti papirnate korpice i ukrasiti po želji.


IMG_2438.jpg


Izvor: Minjina kuhinjica
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
325
Mislim da ne ide keks i obicno ljudi prave (mislim gde god sam video te kolace) u obliq trougla su. :)yes3

Takodje moram da napomenem da je to posan kolac.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Mislim da ovako možemo u nedogled. Ako se prave u obliku trougla, pretpostavljam da se ne peku. A ako se ne peku, znači da moraju da imaju još nešto što će da ih veže, tako da mi ne zvuči logično da ne ide keks. Morate mi reći još nešto od sastojaka, zaista ne znam kako da Vam pomognem.
Evo još jednog recepta:


Domaće toblerone



Sastojci


  • 2 jaja
  • 200 grama šećera
  • 100 grama čokolade
  • 350 grama mlevenog keksa
  • 150 grama margarina
  • 100 grama susama
  • malo ulja
Način pripreme

Umutiti 2 jajeta sa 200 grama šećera i kuvati na tihoj vatri, dodati 100 grama čokolade i mešati dok se ne rastopi. Skloniti sa vatre i dodati ostale sastojke: 350 grama mlevenog keksa, 150 grama margarina i 100 grama susama koji je prethodno propržen na malo ulja. Sve izmešati i kada se malo prohladi, oblikovati rolate na alu-foliji. Držati u frižideru.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
42
trazim recept

Dali nekoj go znae receptot za edni kolaci, zove se padobranci , kod nas vo Makedonija gi ima vo nekoi slatkarnici. Izgledaat kako krugovi kafeni,pogolemi, dve po dve lepeni, a vo sredinata so bel fil. Nemale brasno vo niv, se pecele vo rerna so ventilacija, moralo da ima ventilator dodeka se pecele, za da se razredela celata smesa podednakvo, taka mi rekoa.A navistina se specifini, vkusot ime prekrasen, gi probav no ne znam kako se pravat, vo slatkarnicata nesmeat da kazat recept, no samo toa mi go kazaa, pa ako nekoj znae neka napise.
Pozdrav,Megi.
 
Natrag
Top