Zahtevi za osnovnu skolu

Član
Učlanjen(a)
03.10.2012
Poruka
1
U petak 21.12 imam pismeni iz Sprskog jezika. Teme su:

1. Petar Kocic-Mracajski protok
2.Pripovetka-U noci-Bora Stankovic
3.Necista krv-Bora Stankovic

Ne mogu nidge da nadjem pismeni sastav a da nije analiza i prepricavanje.
Iskreno, nemam blage veze sa pisanjem sastava.
Naravno, bilo bi glupo da pitam da mi napisete jer niko nije lud da se cima da pise tudji sastav ali molim vas da pokusate da mi pronadjete. U frci sam jer mi treba ocena..Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2011
Poruka
1
1.Hitno mi treba poruka i pouka bajke (pripovetke) kap vode-hans kristijan andersen-pisac?
2.I ukratko prepricana Palcica?
Hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2011
Poruka
1
Treba mi hitno sastav na teme
"kad bih svi ljudi na svetu....."
"Moje Nade i Moji Snovi"
 
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
2
Ceznja za daljinama :)

У човеку постоји црв који му не да мира, који му не да да стане. Да не постоји тај црв ни чежња за даљинама не би постојала.Даљине саме симболису нешта боље, другачије, непознато и слободу. Од давнина је постојала жеља за летом и да човек буде слободан као птица. Из потребе, а још више из радозналости настали су Дедал и Икар, Кристофер Колумбо, Магелан, Ериксен, Гагарин и остали предводници људског рода који су чезнули да оду даље, више од осталих.Постојала су питања која су морала добити одговор "Шта је иза океана, мора?", "Како летити и стићи далеко?", "Како брже путовати?" .. Први лет авиона је био дуг 30 метара, али човек је желео више, на крај света и кад је дошао до краја света, кренуо је даље на Месец, послије Месеца чежња не јењава, нити ће док је људи.
"Шта имам ићи иђе из мог села ", рече ђед и повуче дим," Шта ја да радим у Београду? Нећу ниђе да идем. Ође је моја шума, ође је моја земља, ође је моја кућа, ође је моја Роса, ође је моје срце ".
Помислих Колумбо није имао Росу или је због чежње за даљином заборавио шта има у близини. :)
 
Natrag
Top