Zahtevi za osnovnu skolu

Učlanjen(a)
25.11.2012
Poruka
2
Tema: Vilijem Sekspir

Rođen je 1564.godine,u Engleskoj.Određeni period Sekspirovog zivota potpuno su nepoznati.O njima postoje razne price,među kojima su i one da je krao srne i da je zarađivao kao ucitelj,da je bio vojnik u Holandiji,a kada je otisdao u London,stekao je paravo da uđe u pozoriste zbog toga sto je cuvao konje posetiocima pozorista.Napisao je veliki broj drama,među kojima su ''Hamlet'',''Ricar II'',''Kralj Lir'',Mletacki prigovor'',''Otelo''....Za mnoga dela se veruje da ne pripadaju njemu,vec da ih je napisao kao drugi,sto je danas predmet mnogih istrazivanja i rasprava.Zanimljivo je da je Sekspir umro 23.aprila.1616.godine,istog dana i iste godine kada je umro i veliki spanski pisac Migel de Servantes.Zbog toga se 23.april,slavi kao međunarodni dan knjige.
 
Učlanjen(a)
28.11.2012
Poruka
1
Moze li newko da mi napise sastav na temu:,,Ko je moj prijatelj'',u kojoj se kroz sastav treba odgovoriti na sledeca pitanja:1.sta za tebe predstavlja prijateljstvo
2.koje su odlike pravog prijateljstva
3.kakve karakteristicne osobine ima tvoj prijatelj
4.u kojoj fazi se to prijateljstvo dokazuje
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2012
Poruka
1
Mozete li mi sastaviti sastav zivot u skolskom ljetovalistu!Unaprijed hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2010
Poruka
88
Moze li da mi neko napise sastav na temu pripovetka PILIPENDA.Nastavnica je rekla da mora da se spomene Kljako kao susta suprotnost Pilipendi,i da je glavni motiv GLAD.Meni nista ne pada na pamet :???:
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
1
Je l' može sastav na temu: ‚‚Šta znam o narodnoj književnosti''?
 
Učlanjen(a)
05.12.2012
Poruka
1
Trebami brzo sastav na temu "Nova Godina", molim vas da mi pomognete nova sam na forumu
 
Učlanjen(a)
25.10.2012
Poruka
1
Nova godina

Trebami brzo sastav na temu "Nova Godina", molim vas da mi pomognete nova sam na forumu

Mozes da napises kao neku bajku ili pricu nesto tako na tu temu

Nova Godina

Da li postoje vile?Kada biste pitali ljude vecina bi odgovorila sa ,,ne" ali one postoje.Najlepse od svih vila su vile godisnjih doba.
Dok Jesenja vila kupi svoje stvari i polako odlazi nama dolazi zimska vila obucena u beli kaputic sa plavim sarama.Jedan hladan vetar oznacio je njen dolazak .Ona je bila jedna od najsrecnijih vila jer ce gledati te brojne osmehe koji iscekuju Novu godinu.
Vreme je dosao je i taj 30 decembar ,vila polako pravi lepe pahulje i spusta ih na zemlju .Kad su ugledali prelepe pahulje deci su odmah na lice dosli osmesi osim jedne devojcice kojoj su suze isle na lice.Ne zemlji je vec 32 cm snega srecna deca se grudvaju osim jedne devojcice kojoj ne prestano suze idu na lice .Vila se spustila na zemlju i doviknula devojcicu koja je odmah potrcala da vidi ko je vice.Kada je dosla do male vile devojcica se iznenadila oci su i pored onolike tuge imale malo srecce u sebi kad su je videle.Vila je popricala sa malom devojcicom koja joj je rekla da je tuzna jer njen otac nece biti tu za Novu godinu a ona bas voli svog oca.Vila joj je rekla da ce videti nekako to da sredi ,kada je to cula mala devojcica nabacila je sirok osmehi uzela malu vilu u ruke skoro ceo dan su se igrale a onda je vila morala da ide da vidi sta ce uraditi povodom devojcicinog oca.Otisla je na posao gde radi devojcicin otac i napisala : " Zaboravio si na nesto sto imas kod kuce ,na nesto sto te bezmerno voli,na jednu malu devojcicu koja bi volela da zimske carolije provede s tobom i da zaljedno kao porodica docekate Novu godinu? Sta ti je vaznije posao ili ta mala devojcica?Jos nije kasno mozes stici!" Kada je dosao u kanceraliju i procitao sta je vila napisala zacudio se i odmah odjurio u auto i krenuo kuci. Kada je stigao kuci pred kojom ga je cekala devojcica sa uplakanim ocima potrcao je kod nje i cvrsto je zagrlio i rekao : "Izvini sto sam zaboravio na tebe znam koliko volis Novu godinu izvoli poklon" Mala devojcica se samo nasmeja . Otac je usao u kucu a devojcica je ostala da se pozdravi sa vilom Dosla je do nje i tihno joj sapnula : "Hvala".
Porodica je zajedno vecerala otac se igrao sa malom cerkicom i cekali da dodje nova godina.Pod otkriljem svetlosti od lampica smejala je se cela porodica i odbrojavala poslednje sekunde do nove godine: "3,2,1 SRECNA NOVA GODINA" Rekli su u isti glas i poceli da se smeju devojcica je bila preeesrecna .Sve je to gledala vila koja nije bila sa svojom porodicom ali je osecala toplino oko srca kad je videla ovu porodicu.
POUKA : Nikada nemojte zaboraviti one koji vas najvise vole i uvek za vazne dogadjaje budite uz njih jer ce te biti srecniji

Ne znam najbolje da pisem sastave ali evo :)
 
Natrag
Top