Zablude tradicionalnog Hriscanstva

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Upravo je obrnuto. :) Ti ne smiješ sa mnom raspravljati, jer nemaš argumenata. Evo, raspravimo, tko osim Židova i vas ASD (nastalih u američkim kukuruzištima u 18. stoljeću) drži subotu?

I da li ti je odgovorio? Ili u maniru SDA, pokazuje prve znake alergije na argumente?

PS. Nisu nastali u 18, nego u 19. stoleću, nakon "revivala" izazvanog potresima ratova za nezavisnost, američkim domoricima, i naravno ehoom Francuske revolucije. Uzgred, njegovi nisu odmah postali subotnjiki (namerno na ruskom, jer ovaj nema pojma engleski, a i Laodikeji je uvredljivo kada im se kaže da su Sabataristi), to su postali pod uticajem Baptista Sedmog dana, koji nisu razumeli reči Svetog Apostola Pavla o shabatima, mlađacima, propisima o ishrani...i koji kada bi mogli, rado bi izbacili te retke iz Biblije. Radi se o ljudima opsednutim Starim Zavetom, za koji, oni, o čuda ne znaju da je zamenjem Novim Večnim Zavetom. A zamenio ga je Bog lično. Kao što je uostalom Hebrejima zamenio Nojin, Abrahamovim zavetom, pa onda Abrahamov onim sa Mojsijem (koji je isključivo vezan za sinove Israela).

Nikako da shvate da mi nismo pod Mojsijevim zavetom. Nego pod zavetom Boga lično, Isusa Hrista-Krista.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Još nije. Vidjet ćemo, hoće li argumentirano odgovoriti, ili će se zbog alergije povući.

Tvoji odg. su tako jadni, a i ne čudi me, vidimo kakvo vam je jadno stanje u državama, da ih vi želite napustiti, a da ne pričam što niko kod vas ne želi da dođe.

Ovakav pokvaren način vođenja rasp. sa vaše strane još nije viđen.

Ali zato vi imate favele i kartele, a ne mi.

A to je dokaz ozbiljno zabranjivajućeg stanja kod vas.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Navedi moje argumente i pokaži (dokaži) da su jadni. :)

Neće. Jer na temi "Zablude Tradicionalnog Hrišćanstva" u maniru klasičnog Trol - Spamera pominje Favelei klanove. Osim komunističkog oslanjanja na "ekonomske pokazatelje", a koji su izazvani baš etikom protestantizma koje je kapitalizam pun, on drugih trolovskih "argumenata" i nema.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"argumenata" i nema.

Sve mi se cini da ovde neko namerno nekoga vuce za nos.

Moje shvatanje foruma je tako "da ako neko postavi jednu tvrdnju iz biblije, da drugi treba da postavi neki drugi kontraargumenat iz biblije ako ga poseduje"

Ovo se odnosi i na diskusiju nevezanu direktno za bibliju.

Ja ovde ne vidim nista drugo osim sto se na nase biblijske argumente ne postavljaju nikakvi kontraargumenti, vec samo vredjanja, omalovazavanja, ironija, sarkazam, neistine i izvrtanja tudjih reci i izjava, vadjenje iz konteksta..itd, itd.

To je pokazatelj da oni nikakvih biblijskih argumenata nemaju, vec idu linijom manjeg otpora, verujuci da ce
neko da se upeca na njihove mudro smisljene radnje.

Tesko onom ko ih ne prozre, i upadne u njihovu mutnu corbu punu prljavstine.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sve mi se cini da ovde neko namerno nekoga vuce za nos.

Moje shvatanje foruma je tako "da ako neko postavi jednu tvrdnju iz biblije, da drugi treba da postavi neki drugi kontraargumenat iz biblije ako ga poseduje"

Pa vidiš na kakav način rasp. na pokvaren došli su samo da provociraju, samo im to ne uspjeva.

Vidiš koliko je to jadno razmišljanje i koliko su im jadni arg. nikakvi.

Uopšte se ne osvrću na arg. oni zagađuju raspravu i još od nas uzimaju arg. i nama daju ono što je za njih.

Koliko je to unižen karakter.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Moje shvatanje foruma je tako "da ako neko postavi jednu tvrdnju iz biblije, da drugi treba da postavi neki drugi kontraargumenat iz biblije ako ga poseduje"
Ovo se odnosi i na diskusiju nevezanu direktno za bibliju.
Tvoje shvatanje foruma je totalno "pogresno"!

Niko ne mora da ti "odgovara Biblijom", jer ovo nije "Hriscanski forum" ovo je "Form o Religiji"!
To znaci da hindus, musliman, budista, sintoista ili ma ko drugi nije uopste duzan da koristi "Bibliju" u osporavanju, moze da koristi svoju filozofiju, logiku ili svoje knjige tipa Vede Upanisade i slicno.. Cak i satanisti imaju prava da ti citiraju Alistera Kroulija!

Tvoj problem i tebi slicnih je sto ovaj forum shvatate kao "svoj", tj. podrucje vaseg prozeitizma, dajete sebi za pravo da "postavljate drugima uslove za diskusiju"! Ovaj forum ne pripada niti adventistima niti pravoslavnima i katolicima da na njemu vode svoje "ratove protiv drugih vera".
Ovo je forum za sve religije i svako je dobrodosao da izrazi svoje misljenje, bez bojazni da ce neko da ga proglasi "djavolom i demonom" kao sto imate obicaj!

Znaci, "nismo mi duzni da vam odgovaramo Biblijom" uopste, mada to i pored toga radimo, da nas ne biste posle optuzili "kako pravoslavlje nema nauku u bibliji". Naravno da ima!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znaci, "nismo mi duzni da vam odgovaramo Biblijom" uopste, mada to i pored toga radimo, da nas ne biste posle optuzili "kako pravoslavlje nema nauku u bibliji". Naravno da ima!

Kome odgovaraš brate? Kome? Marku? Laodikeji? Kainosu? Ili dežurnom trolu?

Koje odgovaranje Biblijom, kada se njihovo razmevanje iste može smestiti pod definiciju malware-a.

Pravoslavlje, tačnije Ortodoksija nema nauku u Bibliji???? Opet se vrtimo u krug. Biblija je samo knjiga, ljudskom rukom pisana, i ne može se ništa upoređivati sa njom ako se za tumačenje iste koristi ne crkveno tumačenje. Seti se Tertulijana i onoga što je rekao, napisao o hereticima i Pismima.

Crkva je starija od Biblije. Nauka Crkve je osnov tumačenja napisanog teksta. Ne obrnuto. Nije Bog osnovao korporaciju kojoj je naredio da deli pisma koja je odštampao. Nego Svoje Telo ovde na zemlji da učini sve narode njegovima, KRSTEĆI IH U IME OCA; SINA I SVETOGA DUHA. Ne da ih udara Biblijom koja te 33. godine još nije ni postojala po glavi.
 
Natrag
Top