Zablude protestantizma

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, jel ti izlađiš petkom u grad, da li gledaš tv, ako ne internet.
Ja ne izlazim i ne gledam, ali sam informisan, i vidim u kakvom se stanju nalazi ljudsko društvo na globalnom nivou, i iz tog razloga - besmislena je podela na države i vere u tom pogledu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Za Antoniju i Isabeletu.

ISPOVEST ČOVEKA KOJI SE ODSELIO NA ISLAND: Svi su nasmejani, u banci ti nude kafu, a PRAVO IZNENAĐENJE usledilo je kad sam dobio PRVU PLATU!

zanimljivosti
espreso.rs

10.10.2017 | 08:07
Smedia preuzela:

10.10.2017 | 08:18



23%
0
1412
Goran Aleksić, poslanik u parlamentuHrvatske, podelio je na svom Fejsbuku zanimljiva zapažanja Hrvata koji je počeo da živi na Islandu.

Uz Espreso aplikaciju ni jedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!

On je detaljno opisao svoj početak u državi na severu Atlantika. Nije pričao...

Pročitajte ceo članak na espreso.rs

A ovo su vijesti iz Brazila.

"Rat" u Riu
Prethodnih dana u sukobima policije i narko-bandi, na ulicama Rio da Žaneira poginulo oko 40 ljudi.

25.10.2009. | 11:13 > 11:16 0
A- A A+
U prijestonici Brazila gotovo ratni prizori. U proteklih nekoliko dana, u sukobima narko bandi i policije u Rio de Žaneiru poginulo je skoro 40 ljudi.

Gradske vlasti su u problematične dijelove grada poslale pojačanja policajcima koji učestvuju u operaciji čišćenja grada od bandi.

Jedna televizijska ekipa je pratila policijsko vozilo u ozloglašenu četvrt Moro de Makakos. Njihova svjkedočenja govore o gotovo ratnim prizorima u tom brazilskom gradu.

"Najgore iskustvo koje sam ikada imao. Mislio sam da niko iz televizijske ekipe neće preživjeti. Meci su nam letjeli iznad glava", kaže jedan od članova te ekipe.

"Živim u Brazilu, ali sudeći po onome što vidim na televiziji, tamo u Iraku i Avganistanu nije ništa gore nego ovdje. Puca se na sve strane", svjedoči član televizijske ekipe.

Televizijska ekipa je preživjela, ali je u proteklih nekoliko dana u obračunima u favelama Rio de Žaneira poginulo 40-ak ljudi.

Prije nekoliko dana, narko-bande su oborile policijski helikopter iznad jedne favele.

Banditi su, uz jurišne puške i snajpere velikog kalibra, naoružani i raketnim bacačima i teškim mitraljezima.

Narko-bande su podijeljene po favelama, neprekidno pokušavaju da osvoje susjedne teritorije, a svi zajedno se bore protiv policije. Prošle godine policija je u uličnim borbama ubila više od hiljadu i sto pripadnika bandi.

(agencije / MONDO)

I saće one da pričaju a zabludama protenstatizma, kao i Mire.

Saće Mire reći nije to tačno mi smo bolji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
neznam štosi sovim htijo reći

Hteo je reci da su protestantske drzave bolje od katolickih i pravoslavnih.

A protestantska amerika zavodi teror sirom sveta, ubija civile, vrsi genocid nad indijancima, i baca atomske bombe umesto da propoveda evandjelje.

A onda on odgovara, da Bog vodi ameriku da "ubija bezboznike" jer smo mi takvi "pagani" da nas i treba "pobiti"!

Znaci umesto "evandjelja mira", protestanti (amerikanci) uz Bozju pomoc bacaju bombe i "ubijaju".

To je njihov Bog!

Bolje reci "milosrdni andjeo" (to je bio naziv za bombardovanje srbije, tako su ga amerikanci nazvali).

Ma bolest!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ti si nešto tu pomešao.
Gde si čuo da su Amerikanci Protestanti.
Američka parola napisana na Američkom dolaru glasi "U BOGA SE UZDAMO" ali administracija Amerike na ovo dodaje "U BOGA SE UZDAMO, ALI NE KAŽEMO DA LI JE TO BOG HRIŠĆANA, MUSLIMANA ILI BUDISTA"

Po tvojoj logici - mi možemo za ono što čini Američka administracija osuditi i sve ostale religije ili crkve, čak i zapadnu Pravoslavnu, pa čak i Srpsku pravoslavnu crkvu, koja ima svoje crkve širom Amerike.

U americi postoje protestantske crkve, ali ne možeš reći da su te crkve, ili obični ljudi vernici odgovorne za ponašanje Američke administracije.

Dakle, tvoje opaske su besmislene.

Samo jedno pitanje.

Da li evropske protestante treba optužiti i za papsku hegemoniju koju je širilo tokom mračnog srednjeg veka, ubijajući neistomišljenike.

Pre par dana sam u nekom časopisu čitao o spravama za mučenje popraćene fotografijama istih, koje je Rimokatolička inkvizicija koristila za mučenje jeretika, živo opisujući načine mučenja, i muke onih koji su bili mučeni.
Da li su te sprave načinili protestanti?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zar nisu, pratiš li vijesti o neredima u Brazilu, Meksiku, Ukrajini.

A toga nema u Švedskoj, Finskoj itd.

Tačno tako.

Jake ekonomije, bez ratova i medjusobnih sukoba, bez kriminala, i sam predsednik Srbije A. V je u vezi neke privatizacije više puta naglasio o pomenutim zemljama "TO SU PROTESTANTI FINI LJUDI"

U svakom žitu ima kukolja, ali je globalna slika kristalno jasna.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, jel ti izlađiš petkom u grad, da li gledaš tv, ako ne internet.
Ja ne izlazim i ne gledam, ali sam informisan, i vidim u kakvom se stanju nalazi ljudsko društvo na globalnom nivou, i iz tog razloga - besmislena je podela na države i vere u tom pogledu.

To nisam ja delio , vec tvoj brat u veri.
Njemu uputi svoju primedbu, on izjednacuje veru i drzavu!

A ti si otisao toliko daleko, da sve njegove gluposti podrzavas, jer se osecas ugrozenim, jer sam do sada sve vase price oborio. Nemas se za sta uhvatiti, pa si u krizi.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top