Za Pravoslavce...

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slažem se da treba skratiti, jer konstantno ponavljati nema nikakvog smisla, niti je meni lično cilj pisati protiv nekoga, već iznositi istinu.

Ako Adventisti lažu, onda lažu svi ostali, i zvaničnici tradicionalnih crkava u svojim izjavama, i istorija, i biblija..

Zato je kao što sam napomenuo - lično predanje Bogu i molitva, najbolji put za rešenje svih ovakvih ili sličnih sporova, gde će sam Bog povesti čoveka putem istine.
Pitanje je - da li mi želimo da žrtvujemo svoja stanovišta, i da tražimo od Boga da ispiše sve odgovore na čistom papiru našeg uma i srca, pa ma kako ti odgovori glasili.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja pisah kontekst velikog optpada, pa je uzalud, jer negiranja će uvek biti.
Sami zvaničnici tradicionalnih crkava priznaju ovo mešanje sa mnogoboštvom, ali ga pravdaju time - što je to bilo potrebno da se mnogobošci prevedu u Hrišćanstvo, i da su tako sve mnogobožačke običaje transformisali u Hrišćanske radi tog cilja.

Vecina tih sto pisu o nekakvom mesanju je indoktrinirano masonskim izmisljotinama i kvazi istorijom, baziranom na "slicnostima". A istorija se ne temelji na "slicnostima" i "uporedjivanju religija", vec na "datumima", i "cinjenicama". I dok ovi koji tu izmisljotinu sire, "nemaju niti jedan dokaz" za svoju pricu, niti imaju "izvod porekla obicaja" (dakle nemaju validne dokaze), mi imamo brdo dokaza o masonskom delovanju vecine danasnjih sekti, a ciji su osnivaci zapravo bivsi masoni...

O cemu mi onda pricamo, o optuzbi "bivsih satanista" protiv tradicionalnih crkvi.

Sa druge strane, u SPC imas mnoge ljude i strucnjake koji danas o tome pisu, i koji su prozreli ovu prevaru, a za koje ja nisam ni znao da postoje... Postoje i knjige o tome...

Ti kada mi das "izvod porekla nekog obicaja", i to bazirano na istorijskim "geneoloskm" dokazima "sa datumima"(da se takav proces pretvaranja paganskog obicaja u Hriscanski moze posmatrati godinama u nazad) i dokazes mi da je zaista "izveden" iz paganskog. Onda mi mozemo ozbiljno pricati, pa cu ja priznati da si ti u pravu. A dok to ne uradis, tvoja prica je bazirana na "rekla kazala" - "slicnostima"!

Sa druge strane, sam "narodni obicaj" , ne predstavlja i "dogmu crkve", niti su crkvenim pravilnikom takvi obicaji propisani!

Znaci osudjivati crkvu, zbog "NARODNIH OBICAJA" - je suludo, jer crkva nema nista sa njima..

Dakle, ako imas dokaze, molim te da se koncentrises na one "crkvene obicaje" - "propisane pravilnikom"!

A ako nemas takve "crkvene obicaje", uzalud ti je osudjivanje "narodnih obicaja" - jer IH CRKVA NIJE NI PROPISALA!!!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pronađi ovu knjigu, ima je u pdf formatu na google-

Ralf Vudrou
VAVILONSKA MISTERIJSKA RELIGIJA
Ideologija otpalog hrišćanstva


 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pronađi ovu knjigu, ima je u pdf formatu na google-

Ralf Vudrou
VAVILONSKA MISTERIJSKA RELIGIJA
Ideologija otpalog hrišćanstva


Sam sebe diskreditujes ovom knjigom.

Pokazujes pravi izvor svojih informacija. To nije istorija, vec indoktriniranost fikcijom, pa onda pod uticajem te fikcije sagledavas i sve ostalo. Smesno!

Ralf Vudrou je povukao ovu knjigu, nakon sto je shvatio svu "neosnovanost" podataka koje je tamo izneo.

Vi ipak ovu sramnu izmisljotinu sirite kao Bogom danu!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Trčiš za zaključcima.

Ja ništa nisam vadio iz ove knjige, čak je i nisam imao na umu, niti je čini mi se ona postojala u vreme mog aktivnog proučavanja istorije velikog otpada, a preporučio sam je, jer se u njoj nalazi ponešto od toga.

Neke knjige jesu povučene, ali iz razloga - što je Vatikan uputio pretnju Adventistima, da ne govore i ne pišu protiv papstva, i Rimokatolicizma.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Trčiš za zaključcima.

Ja ništa nisam vadio iz ove knjige, čak je i nisam imao na umu, niti je čini mi se ona postojala u vreme mog aktivnog proučavanja istorije velikog otpada, a preporučio sam je, jer se u njoj nalazi ponešto od toga.

Neke knjige jesu povučene, ali iz razloga - što je Vatikan uputio pretnju Adventistima, da ne govore i ne pišu protiv papstva, i Rimokatolicizma.

Ok, mozda ti nisi.
Ali cinjenica je da se pisac odrekao ove knjige, ta prica o pretnjama je izmisljotina..

Ako i nisi bio, danas si indoktriniran.

Ovakve i sl. knjige u sebi ne sadrze dokaze, vec se sve zasniva na "slicnostima" i "fikciji".

Zato ja i zahtevam da mi date tacne podatke sa datumima iz istorije, sto vi nemate..
 
Natrag
Top