Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Za Pravoslavce...

tripo 41

tripo 41

Član
КРАЈ МОШТИЈУ СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ+++Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски
Митрополит црногорско-приморски и Егзарх Пећког Трона

АМФИЛОХИЈЕ (Радовић)

Laskave titule, kako čovjek da se ne otruje od ovakvog laskanja. Da li Bog negdje daje ovakve titule u Bibliji?

Da li Bog negdje laska bilo kome u Bibliji? Ne već im kaže ovo:

5. Mojsijeva 9,4 Kad ih Gospod Bog tvoj otjera ispred tebe, nemoj da rečeš u srcu svom: za pravdu moju uvede me Gospod u ovu zemlju da je naslijedim; jer Gospod tjera one narode ispred tebe za nevaljalstvo njihovo!
5. Mojsijeva 9,5 Ne ideš za pravdu svoju ni za čistotu srca svojega da naslijediš tu zemlju; nego za nevaljalstvo tijeh naroda Gospod Bog tvoj tjera ih ispred tebe, i da održi riječ za koju se zakleo ocima tvojim, Avramu, Isaku i Jakovu.
5. Mojsijeva 9,6 Znaj dakle da ti Gospod Bog tvoj ne daje te dobre zemlje za pravdu tvoju da je naslijediš, jer si tvrdovrat narod.

Poslednja izmena:
tripo 41

tripo 41

Član
Pazite ovaj slučaj, monasi odgurnuli bludnicu, a da li je Isus tako radio?

Monaški fanatizam.

Преп. Марија Тарсијска

Живела сасвим развратно. Два монаха путујући кроз Тарс одседну у гостионици, где Марија провођаше блуд. Када приступи монасима, они је укореше и одгурнуше као нечисту. Она се на једанпут покаја, и зарече се тога часа никад више не грешити. Монаси је узеше и одведоше у женски манастир, где се Марија до старости подвизаваше. Удостојила се чудотворства и за живота.

Evo koji stih su ispunili.

Isaija 65,5 Koji govore: odlazi, ne dohvataj me se, jer sam svetiji od tebe. Ti su dim u nozdrvama mojim, oganj koji gori vas dan.