Za one koji zele da spasu dusu svoju!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Bilo bi korektno, a i elementara etika to nalaže, kada se već kopiraju neki tekstvi kao što su ovi naprijed, da se navede izvor, ili pravi autor teksta, a ne da se lijepe bez ikaikvih oznaka, kao da su djelo onoga ko ih je postavio.
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Odgovor!

Bilo bi korektno, a i elementara etika to nalaže, kada se već kopiraju neki tekstvi kao što su ovi naprijed, da se navede izvor, ili pravi autor teksta, a ne da se lijepe bez ikaikvih oznaka, kao da su djelo onoga ko ih je postavio.


Bolje bi ti bilo da procitas sta tu pise!Ali posto ti pripadas onoj drugoj strani i ona ti nalaze da kako bilo pobijes ovakve svari i uneses sumnju medju narod od tebe i ocekujem ovakve stvari!Ja imam takvu vjeru da mene ne mozes pomjeriti ali mi je zao drugih kod kojih ti to prodje!Ali tu je Gospod da uredi stvar eticaru!sve sto napisem nisu moje rijeci vec rijeci Svetitelja i kada ti ovo negiras nisi uvrijedio mene vec sv.Duha koji im je ovo rekao!A nadam se da znas sta posle toga slijedi!?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Bilo bi korektno, a i elementara etika to nalaže, kada se već kopiraju neki tekstvi kao što su ovi naprijed, da se navede izvor, ili pravi autor teksta, a ne da se lijepe bez ikaikvih oznaka, kao da su djelo onoga ko ih je postavio.

Mislima da je velikim masnim slovima napisano Prorocanstvo starca Tadeja znaci covek je napisao izvor, a ti ako ne verujes nadjes knjigu od ovog svetiteljs pa pogledaj da li je tacno!

p.s. Sectore ako imas jos ovakvih tekstova postavi ih. A ovi koji u sve moguce sumnjaju nek ne citaju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
80
Bolje bi ti bilo da procitas sta tu pise!Ali posto ti pripadas onoj drugoj strani i ona ti nalaze da kako bilo pobijes ovakve svari i uneses sumnju medju narod od tebe i ocekujem ovakve stvari!Ja imam takvu vjeru da mene ne mozes pomjeriti ali mi je zao drugih kod kojih ti to prodje!Ali tu je Gospod da uredi stvar eticaru!sve sto napisem nisu moje rijeci vec rijeci Svetitelja i kada ti ovo negiras nisi uvrijedio mene vec sv.Duha koji im je ovo rekao!A nadam se da znas sta posle toga slijedi!?

A šta je ovo? Hard core Pravoslavlje? :???:

Osećaš li ti prisustvo Sv.Duha u sebi, obraća li se on tebi ??
Posle svih zverstava kojih si se nagledao, našao si utehu u tekstovima koje favorizuješ. To je OK, mogu da razumem, ali ti si sam sebi dao ulogu pravednika, a to je vrlo nezahvalno. Sada sa istim žarom kojim si gledao 'Turke' preko nišana, deliš ovde lekcije. Da li se završio rat za tebe ili si samo prešao na 'nebesko' bojno polje?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Sectore Brate ne obaziri se na ove "naucnike", ne dozvoli da te sputavaju, oni koji nista nikad nisu procitali o Pravoslavlju mogu izreci onakve reci, samo ti nastavi da postavljas ovakve poucne tekstove i klipove, jer ima nas koji te razumemo... Oni koji nista nisu citali oni i ne razumeju sta ti govoris, pa zato i postavljaju svakakve kometare...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Bolje bi ti bilo da procitas sta tu pise!Ali posto ti pripadas onoj drugoj strani i ona ti nalaze da kako bilo pobijes ovakve svari i uneses sumnju medju narod od tebe i ocekujem ovakve stvari!Ja imam takvu vjeru da mene ne mozes pomjeriti ali mi je zao drugih kod kojih ti to prodje!Ali tu je Gospod da uredi stvar eticaru!sve sto napisem nisu moje rijeci vec rijeci Svetitelja i kada ti ovo negiras nisi uvrijedio mene vec sv.Duha koji im je ovo rekao!A nadam se da znas sta posle toga slijedi!?

Ti ne znaš na kojoj sam ja strani. Sem toga ništa ja ne pobijam niti šta sugerišem. Ja samo kažem: NEMOJ KRASTI TUĐE TEKSTOVE!!!
Ako već nemaš sam šta da kažeš nego moraš kopirati tuđe misli i lijepiti ih ovdje, onda bar navedi čije je to. To su osnovna pravila pri takvom postupku.
E, sad, kakve veze ima na kojoj sam ja strani sa ovim što je naprijed rečeno? Naravno, nema nikakve. Ali tebi i u ovom slučaju vjera služi kao alibi, čak i u slučajevima kada je očito da radiš nešto što se kosi sa pravilima morala i korektnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Duhovne poruke srpskom narodu
Starac Tadej

img.lib.php
spacer_white.gif
spacer_white.gif
Starac Tadej (1914-2003), monah jednog manastira u istočnoj Srbiji (Vitovnica kod Petrovca na Mlavi) bio je zadnjih decenija života poštovan kao „najprosvetljeniji monah u Srbiji“, kako ga je okarakterizirao profesor Vladeta Jerotić još 80-ih godina. Njegove propovijedi, rasute po raznim publikacijama i zabilježene na zvučnim i video zapisima, objedinjene su u ovoj knjizi. Tako posmrtno saznajemo za pastirsko djelovanje ovog duboko nadahnutog starca, žaleći što o tome nismo znali za njegova života, u vrijeme kada smo čitali mistike, savremene i klasične, čija su nam djela u prevodima postala dostupna potkraj socijalistčke epohe.
Čitalac se mora radovati što su te propovijedi zapisane i na ovaj način učinjene dostupnima jer je riječ o duhovniku dubokih mističnih viđenja, koji je imao dar „prozorljivosti“, kako je on nazivao svoju vidovitost, a koji je istovremeno bio živo zainteresiran za društvenu stvarnost, sudbinu čovjeka i svijeta. Objašnjavajući duhovne moći, svoje i drugih nadahnutih pojedinaca, otac Tadej je znao ponavljati da su mogućnosti čovjekova duha beskonačne, a da ih mi potkopavamo povodeći se za materijalnim – čulnim iskušenjima, strastima posjedovanja, obožavanjem stvari. Postizanje i očuvanje unutrašnjeg mira i radosti bez obzira na zbivanja oko nas, ljubav za bližnje uz predan rad, krotkost i trpeljivost, pretpostavke su za življi kontakt sa sveprisutnim Stvoriteljem, od kojega smo se udaljili podilazeći svojim slabostima, pogrešno koristeći svoju slobodu. Zlo treba izbjegavati, ali mu se ne treba aktivno suprotstavljati jer to dovodi do nasilja i jačanja i stupnjevanja zla. Narod koji ostaje miran i krotak, bez obzira na to kakva mu je vlast, i koji njeguje milosrđe i pravednost u odnosima među ljudima, puno manje strada u teškim vremenima od naroda koji se buni. Kao primjer naroda koji je bio pošteđen velikih stradanja u 2. svj. ratu otac Tadej je navodio Rumunje, a zaslugu za to je pripisivao monahinjama koje su dvije po dvije zalazile u kuće, razgovarale sa ženama i tako postigle hristijanizaciju porodice i cijele nacije, koja je poslije očuvana i u komunizmu. Ulogu monaštva u životu naroda, posebno vidovitih staraca, otac Tadej je uspoređivao sa djelovanjem analgetika na tijelo zahvaćeno bolovima. Molitve kaluđera su zadnja zapreka pred silama zla koje vode u propast svijeta. Zato postoji jak pritisak da se ukine liturgija u muškim manastirima.
Otac Tadej je smatrao masone vinovnicima glavnih zala svijeta. On ne objašnjava svoj negativan stav prema njima, ali bismo iz ukupnog biblijskog konteksta masone mogli smatrati graditeljima nove kule babilonske, posla koji nema blagoslov i koji mora propasti. Masoni su jako prisutni u svim hirišćanskim crkvama. Oni svuda zauzimaju ključna mjesta i pripremaju dolazak antihrista, koji samo što nije zasjeo, a od 1992. vlada pomoću pomagača. „Kada budete čuli da je počela ekonomska kriza u celom svetu, onda je njegov dolazak blizu“, rekao je starac Tadej. Prema njegovim riječima, velika ekonomska kriza iz 30-ih godina prema ovoj bit će kao malo dijete. Iz neviđenog haosa koji će nastati propašću svjetskog monetarnog sistema i ekonomije izroniće Antihrist predstavljajući se kao spasilac čovječanstva. Starac Tadej je upozoravao da će novac postati bezvrijedan i savjetovao je da se ulaže u nekretnine. Već zbog ovih upozorenja, koja se nažalost potvrđuju pet godina poslije Starčeve smrti, knjiga njegovih duhovnih poruka zaslužuje pažnju čitalaca. U njoj će naći niz konzervativnih stavova iz oblasti praktične vjere i morala koje bismo danas smatrali sednjovjekovnim, posebno kada je riječ o poslušnosti žene prema mužu, djece prema roditeljima, o ulozi posta, molitve, crkve u životu čovjeka. Ali to ne znači da Starac Tadej nije bio u pravu. Naprotiv. On je upozoravao na ogroman raskorak između materijalističke prakse svijeta, samoživosti i nepravde što vode u propast, i temeljnih ljudskih vrijednosti koje su na uzmaku. Prema njegovim riječima, nema tog grijeha koji se ne može izbrisati iskrenim pokajanjem. Mnogo se bavio i palim duhovima, demonima, i njihovim zlobnim uticajem na ljude. Ove duhove odmetnike mi privlačimo svojim slabostima i ako smo potpali pod njihovu vlast, oni će vladati našim dušama i poslije naše smrti. Zato je važan naš unutrašnji mir, radost i ljubav i iskreno i praktično odbacivanje zla, odricanje od gordosti, gnjeva, zavisti, pohote, svih razornih strasti. Isto je tako bitna i naša molitva za pokojnike, jer je njihova duša bez zaštite tijela poslije smrti slaba i nemoćna pred prijetnjama demona koji joj zaprečuju put prema svjetlosti. Molitve živih ovdje jedino mogu pomoći, govorio je Starac Tadej.
Ovo su samo neke od poruka oca Tadeja koje je ostavio sunarodnicima i svim duhovnim tragaocima. One su veoma važno duhovno zavještanje i zato bi ova knjiga morala naći put do svih čitalaca.
Kolega,ja sam prije noekog vremena osjetio da mi se srce počelo kameniti,da su mi osjećaji počeli tupjeti i zato se nastojim popraviti,a ovo što sam pročitao je ok i u suštini sam vjerovao u ove neke stvari,samo opet ja nisam ovdje nigdje naišao na bilo koje odobrenje nasilja ni u kakvom kontekstu.Pročitaću neke od ovih stvari što si predložio,daje čovjeku na razmišljanje.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Mislima da je velikim masnim slovima napisano Prorocanstvo starca Tadeja znaci covek je napisao izvor, ...

Pobogu, brate, otkuda to može značiti da je napisan izvor ako je naslov napisan "velikim masnim slovima"? Ti očito ne znaš na koji način se označava izvor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top