Хришћанство

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"JA JAVIH IME TVOJE LJUDIMA KOJE SI MI DAO"
"I POKAZAH IM IME TVOJE"

Ovi navodi ne znace da je Isus javio ili pokazao Jevrejima i apostolima o kojima ovde govori - Bozje ime Jahve, jer zasto bi to cinio kada su i Jevreji i apostoli vec znali da je Jedno od Bozjih imena Jahve.
To bi bilo krajnje nerazumno od strane Isusa.

Dakle, ovo je dokaz onoga sto sam vec napisao u mom predhodnom komentaru, a to je - da je u skladu sa izrazom "SHEM - ime" koji znaci "KARAKTER" Isus dosao da ljudima otkrije Bozji karakter i njegove karakterne osobine.

Priznati Boga kao Oca ne znaci nuzno izgovarati njegovo ime kao nekakav uslov spasenja, jer Bog ne priznaje formu vere vec je njemu bitna sustina spasenja, a to je poslusnost u cilju izgradnje covekovog karaktera za carstvo nebesko.
Zato Isus napominje "ZASTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE A NE IZVRSUJETE STO VAM ZAPOVOVEDAM"
Ja kao i Adventisti priznajemo i verujemo da je jedno od Bozjih imena Jahve, ali da postoje i mnoga druga koja svi zajedno cine karakter Bozji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
"JA JAVIH IME TVOJE LJUDIMA KOJE SI MI DAO"
"I POKAZAH IM IME TVOJE"

Ovi navodi ne znace da je Isus javio ili pokazao Jevrejima i apostolima o kojima ovde govori - Bozje ime Jahve, jer zasto bi to cinio kada su i Jevreji i apostoli vec znali da je Jedno od Bozjih imena Jahve.
To bi bilo krajnje nerazumno od strane Isusa.

Dakle, ovo je dokaz onoga sto sam vec napisao u mom predhodnom komentaru, a to je - da je u skladu sa izrazom "SHEM - ime" koji znaci "KARAKTER" Isus dosao da ljudima otkrije Bozji karakter i njegove karakterne osobine.

Priznati Boga kao Oca ne znaci nuzno izgovarati njegovo ime kao nekakav uslov spasenja, jer Bog ne priznaje formu vere vec je njemu bitna sustina spasenja, a to je poslusnost u cilju izgradnje covekovog karaktera za carstvo nebesko.
Zato Isus napominje "ZASTO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE A NE IZVRSUJETE STO VAM ZAPOVOVEDAM"
Ja kao i Adventisti priznajemo i verujemo da je jedno od Bozjih imena Jahve, ali da postoje i mnoga druga koja svi zajedno cine karakter Bozji.
A sta mislis ,ko zeli da se Jehova nigde ne vidi,i nigde ne pise???
Da li antihrist zeli da ljudi znaju da im se Bog zove Jehova ???
Sta mislis da li Antihrist zeli da zameni Jehovu sa nekim karakterima???
A ovo sto citiras isusove reci????pa nije li Jehova Bog to zapovedio njegovim ucenicima,da ga slusaju?
Luka 9:35 I ču se glas iz oblaka govoreći: Ovo je Sin moj ljubazni, Njega poslušajte.
Ovakav izvestaj ima na vise mesta da je Bog trazio da ljudi slusaju Isusa.
Zato je Isus s pravom rekao sto je rekao.,a ima titulu Gospod,,i sta te tu buni???
Kad budes malo razmisljao o nacinima kako antihrist zavodi hriscane i sve ljude ,onda ces razumeti kome sluzis.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne bori se sotona protiv imena, vec protiv karaktera, jer sustina vere je izgradnja karaktera za carstvo nebesko, i sotona se svim sredstvima bori da nas onemoguci da izgradimo sebe duhovno i svoj karakter po Bozjem karakteru, jer Bog kaze "BUDITE SVETI KAO STO SAM JA SVET"
Sotonu bas briga da li mi izgovaramo Bozje ime.
On nas cak i navodi da smatramo da ce nas to spasti, a ne nasa dela predanja i posvecenja i izgradnje karaktera.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne bori se sotona protiv imena, vec protiv karaktera, jer sustina vere je izgradnja karaktera za carstvo nebesko, i sotona se svim sredstvima bori da nas onemoguci da izgradimo sebe duhovno i svoj karakter po Bozjem karakteru, jer Bog kaze "BUDITE SVETI KAO STO SAM JA SVET"
Sotonu bas briga da li mi izgovaramo Bozje ime.
On nas cak i navodi da smatramo da ce nas to spasti, a ne nasa dela predanja i posvecenja i izgradnje karaktera.
Ehhh,nije nego.
Izbacivanjem Jehove ,napravio je ogromnu zabunu u narodu,i to se vidi u hiljadama verskih organizacija koje se svadjaju oko svake reci.Potom mu je bilo mnogo lakse da uvede jedinstvo sa uvodjenjem bogohulnih praznika koje ih je ujedinilo u razvratima kao sto svi slozno slave novu godinu koja je sedmi dan od paganskih sedmodnevih rityala.
I naravno da je Sotoni veoma drago sto ne izgovarate Jehova,njegovi ste...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vi ste Jehovini svedoci najgori po tom pitanju, jer se bavite nevaznim pitanjima vere, i trosite vreme u njihovom dokazivanju, a zanemarujete one bitne spasonosne istine.
To se zove pokretanje rata zbog razlika u verovanju "da li je apostol Pavle nosio carape na pruge, ili na tufne"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Vi ste Jehovini svedoci najgori po tom pitanju, jer se bavite nevaznim pitanjima vere, i trosite vreme u njihovom dokazivanju, a zanemarujete one bitne spasonosne istine.
To se zove pokretanje rata zbog razlika u verovanju "da li je apostol Pavle nosio carape na pruge, ili na tufne"
Nisu bitne Pavlove carape,vec smeju li Hriscani da ubijaju hriscane i nehriscane? Izbacivanjem Bozjeg imena Jehova sve ste naopacke izokrenuli,celu Bibliju i naneli ogromnu stetu Hriscanstvu sa bogohulnim naukama i izvrtanjem Biblije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je upravo ekstremizam, i ja upravo govorim o tome, da se vi izjednacujete sa onima koji vode ratove zbog gluposti, namecuci nasilno ljudim svoje licne stavove.
Vi ne ratujete, ali ste po svemu isti onima koji to cine, i to iz svog nerazumevanja biblijske istine.

Ja sam dosta pisao o imenima Bojim, i nisam nista izbacio iz biblije, niti je to ucinila moja crkva.
Ko je nesto preveo drugacije u odnosu na Bozje ime Jahve, i umesto njega stavio Bog, ili Gospod ( u cemu ne vidim nista lose ), to je njegova stvar.

Adventisti znaju da je jedno od Bozjih imena Jahve, i Adventisticka spisateljica Ellen White ga pominje u svojim spisima kada govori o Bogu.
Ipak, Adventisti nigde i nikada ne namecu ljudima kao uslov spasenja izgovaranje Bozjeg imena, vec poznanje Boga i njegovog karaktera, koji je sadzan u svakom njegovom imenu zapisanom u bibliji.

To je sustina slavljenja i proslavljanja Bozjeg imena - karaktera, jer izraz "SHEM" znaci "KARAKTER"

Vi se slobodno drzite forme imena, a mi ce mo Bozje ljubavi i milosti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To je upravo ekstremizam, i ja upravo govorim o tome, da se vi izjednacujete sa onima koji vode ratove zbog gluposti, namecuci nasilno ljudim svoje licne stavove.
Vi ne ratujete, ali ste po svemu isti onima koji to cine, i to iz svog nerazumevanja biblijske istine.

Ja sam dosta pisao o imenima Bojim, i nisam nista izbacio iz biblije, niti je to ucinila moja crkva.
Ko je nesto preveo drugacije u odnosu na Bozje ime Jahve, i umesto njega stavio Bog, ili Gospod ( u cemu ne vidim nista lose ), to je njegova stvar.

Adventisti znaju da je jedno od Bozjih imena Jahve, i Adventisticka spisateljica Ellen White ga pominje u svojim spisima kada govori o Bogu.
Ipak, Adventisti nigde i nikada ne namecu ljudima kao uslov spasenja izgovaranje Bozjeg imena, vec poznanje Boga i njegovog karaktera, koji je sadzan u svakom njegovom imenu zapisanom u bibliji.

To je sustina slavljenja i proslavljanja Bozjeg imena - karaktera, jer izraz "SHEM" znaci "KARAKTER"

Vi se slobodno drzite forme imena, a mi ce mo Bozje ljubavi i milosti.
Dragi moj laodikejac,
umrsio si se ko pile u kucinu.
Ti tvoji adventisti sto prihvataju vojni poziv su macji kasalj,prema hriscanskim drzavama koje veruju u Isusa Hrista ,a prolile su krvi do kolena,vise nego sve ostale religije zajedno.
Sta reci za jedne velike USA ili GB,ili Nemacku ciji su stanovnici pretezno katolici i protestanti.Nije li samo Hitler pobio 20 miliona Jevreja?Jel ih pobio Hitler ili nemacka vojska i njeni saveznici hrvatske ustase i ostala bagra??? Jesu li to bili hriscani ili antihristi???
A sta cemo reci za krstaske ratove??? ,koje je opet naredila katolicka crkva???Kako opravdati krstaski rat na nas Srbe u XX veku ???,i dan danji njihovu mrznju prema nama??? jesu li to Hriscani??? ili djavolje sluge? Ko su oni? Ko su ti koji prave ratove u ime Isusa Hrista po celome svetu???
Budi musko,pa kazi pravu istinu.
To vase Hriscanstvo nema ni slovo H od hriscanstva,i delima ste pokazali i pokazujete,onako slatkorecivo,sotonski...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pomesao si lonce.

Ratove ne prave obicni ljudi koji gledaju svoja posla, a ponajmanje Hriscani.
Ratove prave politicari, zaverenici tajnih sluzbi, i drustava, bolesni umovi koji se od ratova bogate.

U svakoj drzavi ima postenih ljudi, i ne moze se osuditi jedan ceo narod, zbog dela pojedinaca.
Narod moze biti zaveden da sledi politiku ovog ili onog, ali u globalu narod nije kriv za ratove, i cesto i sam nevino strada od svojih sunarodnika na vlasti, ili od drugih, jer ne zeli da podrzava bilo koga, vec da gleda svoja posla, bio vernik ili ne.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
31 stranica postova o Hrišćanstvu, i na istima dominacija onih koji bi sebe da nazovu Hrišćanima... interesantno je koliko pravi Hrišćani, bilo da su Istočnog ili Zapadnog obreda malo ili nimalo ne cene svoju veru, pa dozvoljavaju da o njoj piskaraju, da je predstavljaju čak, sektaški akoliti, kvazi hrišćani....

Dakle, da pojasnim još jednom, po ko zna koji put.

Hrišćanin je samo onaj koji ispoveda Nikejsko - Carigradski simbol vere.

Ne nekave fundmantale u kojima se lukavo poziva na klanjanje smrtnoj ženi, ne nekakve Kule Stražare, ne nekakve budalaštine američkog revivala.

Dakle. Hrišćani su ko?

Katolici, Pravoslavni, Monofiziti.

Adventisti (subotari) Baptisti, Mormoni, Jehovini svedoci i mnogi drugi nastali u američkim poljima konoplje i kukuruza nisu Hrišćani.

 
Natrag
Top