Хришћанство

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zdravo Taramana.
1.JS jesu hriscanu jer propovedaju Isusa Hrista kao sina Bozjeg i naseg Otkupitelja i Kralja,i krstavaju se i u ime Isusa Hrista!
2.Pitao sam tebe sta je bilo pre kokoska ili jaje,pa sam ocekivao tvoj odgovor,a ne Bozji,jer znam sta je dao da se zapise.
Eto iz ova dva pitanja se vidi da nisi upucen u delo JS,sem od onih koji mrze JS,a i ovo u nastavku pises po sistemu tandara-mandara....,samo puste optuzbe,kao psi kada laju na mirne prolaznike.
U sta ti verujes?Kako se zove tvoj Bog?Jel tvoj Bog podrzava ratove?idolopoklonstvo,kurvarluk,kriminal???
Ne njegov Bog je i tvoj Bog koji mrzi na zlo. Zasto uopšte misliš da neko ko nije J.S odma mora biti kao nezabozac i mrzitelj, kavgadzija i nasilnik?
Jedino što ne volim je kad neko misli da je bolji od drugih.
A ako sebe smatrate Hrišćanima, pa ko vam to može oduzeti? Naravno da jeste.
Ja znam da vi volite Hrista, ali ga ne razumete.
Dobro je propovedati evanđelje, ali treba znati koga se propoveda i zašto.
Evanđelje nije nauka o: besmrtnosti duše, Trojstvu, raju na zemlji, 1914. god, i slično.
Evandjelje je dobra vest o Hristu, zato je Pavle i rekao: "odlučio sam da nista drugo ne znam osim Hrista i to raspetoga" Daće Bog da jednog dana i vi shvatite. Mi nismo neprijatelji, već braća u Hristu i treba da spasavamo duše, a ne da se bavimo glupostima i "raspravama o reči" o nama samima, na sta smo upozoreni da se klonimo takvih stvari..
Jos nigde na ovom forumu ne videh, da neko propoveda Hrista raspetoga za oproštenje greha, već svi neke 1914. godine i gluposti. Izgubili Hrista koji tako rade pa umesto njega propovedaju "organizaciju", to je najzalosnije...
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Zaokret,ja jos uvek cekam odgovor na moje pitanje...

Zaokret nemoj misliti da te neko mrzi ili da želi povrediti jer i ti pišeš iste stvari koje nisu za uho dobre ali znaj da svi na forumu imamo dobru volju da pokažemo i dokažemo greške iz svih crkvi pa tako i greške tvoje crkve.
Ako ja kao bivši Adv. mogu reći da tamo ima greški i javno ih izneti i to isto pokazati i udrugim crkvama kako greše onda je to objektivnost i ja vidim da tebi Cobi 63 želi pomoći tako što ćeš videtida onaj što ne uzima telo Hristovo NEMA ŽIVOT U SEBI. Možeš ti sad reći to uzimaju samo oni što maju nebesku nadu njih 144000 a ostali ne,ja te pitam da li je Isus dao svoje
TELO samo za 144000 ili za sv koji ga veruju?


Može li se čovek spasiti drugim putem van tela Hristovog?
Biblija kaže da ne može a samo priznati da je Isus uzeo grehe je pola posla dok je druga olovina PRIZNANJE delom tako što se jede i pije za spomen i ustima potvrđuje deo otkupljenja.Ne piše tamo ako 144 000 ne jedu telo nemaju život jer to nije mogućeda oni ne uzmu jer su bez mane i prvenci ali mnoštvo ostalih iz svih naroda plemena i jezika su po istom principu spaseni i moraju istu žrtvu priznavati i jezikom i delom.

Generalno se kaže KO NE JEDE NEMA ŽIVOT ponoviću, KO NE JEDE TELO HRISTOVO NEMA ŽIVOT U SEBI imamo li uho za čuti?
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne njegov Bog je i tvoj Bog koji mrzi na zlo. Zasto uopšte misliš da neko ko nije J.S odma mora biti kao nezabozac i mrzitelj, kavgadzija i nasilnik?
Jedino što ne volim je kad neko misli da je bolji od drugih.
A ako sebe smatrate Hrišćanima, pa ko vam to može oduzeti? Naravno da jeste.
Ja znam da vi volite Hrista, ali ga ne razumete.
Dobro je propovedati evanđelje, ali treba znati koga se propoveda i zašto.
Evanđelje nije nauka o: besmrtnosti duše, Trojstvu, raju na zemlji, 1914. god, i slično.
Evandjelje je dobra vest o Hristu, zato je Pavle i rekao: "odlučio sam da nista drugo ne znam osim Hrista i to raspetoga" Daće Bog da jednog dana i vi shvatite. Mi nismo neprijatelji, već braća u Hristu i treba da spasavamo duše, a ne da se bavimo glupostima i "raspravama o reči" o nama samima, na sta smo upozoreni da se klonimo takvih stvari..
Jos nigde na ovom forumu ne videh, da neko propoveda Hrista raspetoga za oproštenje greha, već svi neke 1914. godine i gluposti. Izgubili Hrista koji tako rade pa umesto njega propovedaju "organizaciju", to je najzalosnije...

Ja zaista ne mislim da sam bolji od drugih,i to mi uopste nije ni bitno.Mogu cak da budem i najgori,da svi drugi budu bolji od mene.Ne patim od bolesti liderstva,i to me ne zanima.mene samo zanima pravda i istina.Ja sam tu nebitan.
Postoji samo tacno i netacno.sve ostalo su samo poluistine koje se takodje ubrajaju u Netacno.
Postoji samo Jedan Bog Otac Jehova,nas Stvoritelj!

Zaokret,ja jos uvek cekam odgovor na moje pitanje...
jel to bese pitanje o broju pomazanika danas?ili O imenu verske zajednice sam ti dao objasnjenje,i nadam se da si primio znanju moj stav,a ti ako imas svoj stav i razloge ti ih iznesi.Ili neko trece pitanje?

Zaokret nemoj misliti da te neko mrzi ili da želi povrediti jer i ti pišeš iste stvari koje nisu za uho dobre ali znaj da svi na forumu imamo dobru volju da pokažemo i dokažemo greške iz svih crkvi pa tako i greške tvoje crkve.
Ako ja kao bivši Adv. mogu reći da tamo ima greški i javno ih izneti i to isto pokazati i udrugim crkvama kako greše onda je to objektivnost i ja vidim da tebi Cobi 63 želi pomoći tako što ćeš videtida onaj što ne uzima telo Hristovo NEMA ŽIVOT U SEBI. Možeš ti sad reći to uzimaju samo oni što maju nebesku nadu njih 144000 a ostali ne,ja te pitam da li je Isus dao svoje
TELO samo za 144000 ili za sv koji ga veruju?


Može li se čovek spasiti drugim putem van tela Hristovog?
Biblija kaže da ne može a samo priznati da je Isus uzeo grehe je pola posla dok je druga olovina PRIZNANJE delom tako što se jede i pije za spomen i ustima potvrđuje deo otkupljenja.Ne piše tamo ako 144 000 ne jedu telo nemaju život jer to nije mogućeda oni ne uzmu jer su bez mane i prvenci ali mnoštvo ostalih iz svih naroda plemena i jezika su po istom principu spaseni i moraju istu žrtvu priznavati i jezikom i delom.

Generalno se kaže KO NE JEDE NEMA ŽIVOT ponoviću, KO NE JEDE TELO HRISTOVO NEMA ŽIVOT U SEBI imamo li uho za čuti?
Pozdrav.
Hvala na ljubaznosti,i hvala na pomoci.
Naravno da je Isus dao svoje telo za ceo ljudski rod,a ne samo za 144.000.Setite se da je te simbole vino i beskvasni hleb dao samo svijim 11 ucenika !!! Da je hteo moga je dati i ostalima,ali nije!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Hvala na ljubaznosti,i hvala na pomoci.
Naravno da je Isus dao svoje telo za ceo ljudski rod,a ne samo za 144.000.Setite se da je te simbole vino i beskvasni hleb dao samo svijim 11 ucenika !!! Da je hteo moga je dati i ostalima,ali nije!!!

Ma nisam ja ljubazan pusti sad to....
Ja tvrdim da su svih 12 učenika jeli hleb i okusili vino.

Ti sidobro rekao da je Isus samo dvanaestorici lomio hleb i prao noge 11 ali On daje zapovest da su učenici DUŽNI-OBAVEZNI prati noge jedan drugom i kad god se sastanu dogovorno da lome hleb da SVI verujući jedu i piju i da SVI čine spomen.
Kako se može rećiteloje za sve slomjeno ali gasmeju okusiti samo 144000 gde to piše?
Toje suprotno razumuda kažemo telo nas je očistilo iverni okupljajući se pojedu hlebda bi trbuh nasitili i to nisu biliapostoli a jeli su i Pavle ih upozorava da jetoružno tako jesti već da se svi okupe i onda zajedno SVI JEDU ovde pod svi mislim na Hrišćane.

Kad kaže: KO NE JEDE TELO NEMA ŽIVOT pokaži mi gde stoji dalje ,,SAMO 144000 MOGU JESTI A OSTALI IAKO NE JEDU IMAJU ŽIVOT,, daj mi to da pročitam.Tako jasno ,,KO NE JEDE NEMA ŽIVOT,,
Može on imati ili nemati nadu to veze sa ovim nema jer ovo pokriva SVE.
Ko jede ima život sa ili bez nade za Mesec ili Veneru a ko ne jede nema život nina zemlji ni na Mesecu ni Veneri.
Sedmogodišnje dete nek pročita te reči i pitaj ga ono će ti dati tačan odgovor,čitaj mu:
KO JEDE TELO HRISTOVO IMA ŽIVOT A KO NE JEDE NEMA ŽIVOT. Pitanje za dečka:
Da li onaj ko NE JEDE ima život?Šta god on rekao znaj da je tako jer to ija kažem zajedno sa pisanim tekstom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ma nisam ja ljubazan pusti sad to....
Ja tvrdim da su svih 12 učenika jeli hleb i okusili vino.

Ti sidobro rekao da je Isus samo dvanaestorici lomio hleb i prao noge 11 ali On daje zapovest da su učenici DUŽNI-OBAVEZNI prati noge jedan drugom i kad god se sastanu dogovorno da lome hleb da SVI verujući jedu i piju i da SVI čine spomen.
Kako se može rećiteloje za sve slomjeno ali gasmeju okusiti samo 144000 gde to piše?
Toje suprotno razumuda kažemo telo nas je očistilo iverni okupljajući se pojedu hlebda bi trbuh nasitili i to nisu biliapostoli a jeli su i Pavle ih upozorava da jetoružno tako jesti već da se svi okupe i onda zajedno SVI JEDU ovde pod svi mislim na Hrišćane.

Kad kaže: KO NE JEDE TELO NEMA ŽIVOT pokaži mi gde stoji dalje ,,SAMO 144000 MOGU JESTI A OSTALI IAKO NE JEDU IMAJU ŽIVOT,, daj mi to da pročitam.Tako jasno ,,KO NE JEDE NEMA ŽIVOT,,
Može on imati ili nemati nadu to veze sa ovim nema jer ovo pokriva SVE.
Ko jede ima život sa ili bez nade za Mesec ili Veneru a ko ne jede nema život nina zemlji ni na Mesecu ni Veneri.
Sedmogodišnje dete nek pročita te reči i pitaj ga ono će ti dati tačan odgovor,čitaj mu:
KO JEDE TELO HRISTOVO IMA ŽIVOT A KO NE JEDE NEMA ŽIVOT. Pitanje za dečka:
Da li onaj ko NE JEDE ima život?Šta god on rekao znaj da je tako jer to ija kažem zajedno sa pisanim tekstom.

Evo ovako najkrace.
Kao i stari zavet ,tako i novi avet ima svoja pravila.
Pravilo broj jedan je ko sa kime stvara savez.
U starom savezu Boj sklopio savez samo sa Izraelskom nacijom.
Tako su samo Izraelci smeli da jedu "pashalno jagnje i beskvasne hlebove" na dan 14 nisana.
2.Moj 12:43
43 I reče Gospod Mojsiju i Aronu: Ovo neka bude zakon za pashu: nijedan tuđin da je ne jede;

U Novom Savezu Isus Hrist je sklopio Savez sa svojom "bracom"!
Luka 22:20
20 A tako i čašu po večeri, govoreći: Ova je čaša novi zavet mojom krvi koja se za vas proliva
29 I ja ostavljam vama carstvo kao što je Otac moj meni ostavio:
30 Da jedete i pijete za trpezom mojom u carstvu mom, i da sedite na prestolima i sudite nad dvanaest koljena Izrailjevih.
Ocigledno je da nije uspostavio novi savez sa farisejima,sadukejima,rimljanima itd...,takodje je bilo i drugih Isusovih ucenika,ali Isus nije svima uputio taj poziv niti sklopio novi zavet sa svima.Savez je skloplio samo sa 144000.
otkrivenje 14:1
1 I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, i s Njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime Oca Njegovog napisano na čelima svojim.
Nadalje Juda Iskariotski nije uzeo simbole i to se vidi kad se uporede sva 4 jevandjela o tom dogadjaju.
Novu zapovest je Isus izdao tek kada je Juda iskariotski otisao,a to se vidi iz Jovana13 glave.
Jovan 13:30
30 A on uzevši zalogaj odmah iziđe; a beše noć
Jovan 13:34
34 Novu vam zapovest dajem da ljubite jedan drugog, kao što ja vas ljubih, da se i vi ljubite među sobom.
Dakle tek kad je Juda otisao tek tada pocinje Isus da uspostavlja Novi zavet.Jedino je Jovan primetio ovaj dogadjaj oko Jude Iskariotskog,dok ga drugi jevandjelisti nisu primetili,zabelezili kao bitan.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo ovako najkrace.
Kao i stari zavet ,tako i novi avet ima svoja pravila.
Pravilo broj jedan je ko sa kime stvara savez.
U starom savezu Boj sklopio savez samo sa Izraelskom nacijom.
Tako su samo Izraelci smeli da jedu "pashalno jagnje i beskvasne hlebove" na dan 14 nisana.
2.Moj 12:43
43 I reče Gospod Mojsiju i Aronu: Ovo neka bude zakon za pashu: nijedan tuđin da je ne jede;

U Novom Savezu Isus Hrist je sklopio Savez sa svojom "bracom"!
Luka 22:20
20 A tako i čašu po večeri, govoreći: Ova je čaša novi zavet mojom krvi koja se za vas proliva
29 I ja ostavljam vama carstvo kao što je Otac moj meni ostavio:
30 Da jedete i pijete za trpezom mojom u carstvu mom, i da sedite na prestolima i sudite nad dvanaest koljena Izrailjevih.
Ocigledno je da nije uspostavio novi savez sa farisejima,sadukejima,rimljanima itd...,takodje je bilo i drugih Isusovih ucenika,ali Isus nije svima uputio taj poziv niti sklopio novi zavet sa svima.Savez je skloplio samo sa 144000.
otkrivenje 14:1
1 I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, i s Njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime Oca Njegovog napisano na čelima svojim.
Nadalje Juda Iskariotski nije uzeo simbole i to se vidi kad se uporede sva 4 jevandjela o tom dogadjaju.
Novu zapovest je Isus izdao tek kada je Juda iskariotski otisao,a to se vidi iz Jovana13 glave.
Jovan 13:30
30 A on uzevši zalogaj odmah iziđe; a beše noć
Jovan 13:34
34 Novu vam zapovest dajem da ljubite jedan drugog, kao što ja vas ljubih, da se i vi ljubite među sobom.
Dakle tek kad je Juda otisao tek tada pocinje Isus da uspostavlja Novi zavet.Jedino je Jovan primetio ovaj dogadjaj oko Jude Iskariotskog,dok ga drugi jevandjelisti nisu primetili,zabelezili kao bitan.

Isus sklapa savez samo sa 14000 to je tacno.
Ali tih 144000 su prirodni izraelci, 12 apostola , dvanaest plemena(zato ih i bira 12), a cela biblija svedoci ko je ''malo stado'' , samo J.S. su slepi da to vide!
I u otkrivenju se 144 000 nazivaju ''izraelci'', ko to ne vidi i nece da shvati je slep, posebno zato sto na to upucuju mnogi tekstovi u NZ ,kao sto i Pavle njih uporedjuje sa maslinom, divlje masline su ''pagani'' a prirodne masline su ''jevreji'', to su ''dve grupe'' o kojima se svo vreme u NZ govori. ''Malo stado'' i ''druge ovce''.
Pa se cak i u SZ kaze: ''U one će dane deset ljudi od svih jezika neznabožačkih naroda uhvatiti jednoga Judejca za skut govoreći: "'Hoćemo da idemo s vama; jer smo čuli, da je Bog s vama.''(zaharija 8:23).
A to da ce samo jedna grupa da jede, to je glupost najveca..
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Nadalje Juda Iskariotski nije uzeo simbole i to se vidi kad se uporede sva 4 jevandjela o tom dogadjaju.
Novu zapovest je Isus izdao tek kada je Juda iskariotski otisao,a to se vidi iz Jovana13 glave.
Jovan 13:30
30 A on uzevši zalogaj odmah iziđe; a beše noć
Jovan 13:34
34 Novu vam zapovest dajem da ljubite jedan drugog, kao što ja vas ljubih, da se i vi ljubite među sobom.
Dakle tek kad je Juda otisao tek tada pocinje Isus da uspostavlja Novi zavet.Jedino je Jovan primetio ovaj dogadjaj oko Jude Iskariotskog,dok ga drugi jevandjelisti nisu primetili,zabelezili kao bitan.

Neizmerno sam ti zahvalan što na forumu predstavljaš doktrinu organizacije i pružeš svima priliku da iz prve ruke upoznaju Jehovine svedoke. Svako ko je razgovarao sa dva-tri Jehovina svedoka zna vrlo dobro da ono što kaže jedan reći će i svaki drugi. Zato sam ti zahvalan što na ovom forumu potvrđuješ to pravilo i omogućavaš ljudima da dobro upoznaju sledbenike organizacije još pre nego što im zakucaju na vrata.
Na temu Jude i (ne)uzimanja Evharistije je moj kolega i prijatelj napravio jako lep i poučan video.
Nadam se da će taj video pomoći barem onima koji još nisu zaglavili u toj meri da više veruju jednoj organizaciji (koja je mnogo puta dokazala da nije božiji kanal za koji se izdaje) nego Svetom pismu.

 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
U Novom Savezu Isus Hrist je sklopio Savez sa svojom "bracom"!
Luka 22:20
20 A tako i čašu po večeri, govoreći: Ova je čaša novi zavet mojom krvi koja se za vas proliva
29 I ja ostavljam vama carstvo kao što je Otac moj meni ostavio:
30 Da jedete i pijete za trpezom mojom u carstvu mom, i da sedite na prestolima i sudite nad dvanaest koljena Izrailjevih.
Ocigledno je da nije uspostavio novi savez sa farisejima,sadukejima,rimljanima itd...,takodje je bilo i drugih Isusovih ucenika,ali

Fino,a otkud tebi nada u spasenje?
Šta ti imaš sa onom12-toricom?Savez je sa njima i žrtva je prineta za njih 12 i oni zato jedu telo a mi čačkalice držimo.
Da neznam kako ovo pišeš po učenju čika Rašinog roba držao bi da ismevaš Hrišćanstvo...ovo je toliko neozbiljna tvrdnja da neznam da li bi priličilo je komentarisati....?

Pazi sad imemo tom ,logikom, koju vama nude da čujemo gde stigosmo.
Idite i naučite sve narode govori12-torici a ko vama reče da to činite?
Krsteći ih u moje ime ko vas ovlasti da krstite vi niste iz12-torice?
Ko vama kažeda verujete Isusa kad je to tražio od12-torice?
Ko vama Otk.reče da čitate to je dato 12-torici?

Da li je bolesna ta logika i učenje?
Ako jeste onda isto tako je bolesno i tvrdjenjeda da samo12-toricasmeju jesti i da samoza njih važi savez.
Avraam je obrezan alitaj savez jevažio za sve potomke i sve njegove ukućane.
Duga nije znak za Noja već za sve.



Isus nije svima uputio taj poziv niti sklopio novi zavet sa svima.Savez je skloplio samo sa 144000.
otkrivenje 14:1
1 I videh, i gle, Jagnje stajaše na gori sionskoj, i s Njim sto i četrdeset i četiri hiljade, koji imahu ime Oca Njegovog napisano na čelima svojim.

Kako sad...samosa 12 je učinio savez a otkud onda 144000 ne vidim ih za stolom...?
Znači žrtva važi samo za 12-toricu pa se malo rastegla na 144000 i tu stala i zato oni imaju žrtvu i čine spomen dok susvi ostali statisti inemaju udela u žrtvia time ni udela uobavljanju večere.....vidi,ide svadba i ti šetaš pored kolone dok su svi okićeni i veseli tisi samo prolaznik i neko te pita da lisi i ti jedan od svatova šta ćeš reći?
Čitaj i slušaj:
KO JEDE TELO MOJE IMA ŽIVOT A KO NE JEDE NEMA ŽIVOT.
Sad na glas sebi odgovori jedeš li ili ne?

Nadalje Juda Iskariotski nije uzeo simbole i to se vidi kad se uporede sva 4 jevandjela o tom dogadjaju.
Novu zapovest je Isus izdao tek kada je Juda iskariotski otisao,a to se vidi iz Jovana13 glave.
Jovan 13:30
30 A on uzevši zalogaj odmah iziđe; a beše noć

Da li ti to sebi kontriraš...?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Isus sklapa savez samo sa 14000 to je tacno.
Ali tih 144000 su prirodni izraelci, 12 apostola , dvanaest plemena(zato ih i bira 12), a cela biblija svedoci ko je ''malo stado'' , samo J.S. su slepi da to vide!
I u otkrivenju se 144 000 nazivaju ''izraelci'', ko to ne vidi i nece da shvati je slep, posebno zato sto na to upucuju mnogi tekstovi u NZ ,kao sto i Pavle njih uporedjuje sa maslinom, divlje masline su ''pagani'' a prirodne masline su ''jevreji'', to su ''dve grupe'' o kojima se svo vreme u NZ govori. ''Malo stado'' i ''druge ovce''.
Pa se cak i u SZ kaze: ''U one će dane deset ljudi od svih jezika neznabožačkih naroda uhvatiti jednoga Judejca za skut govoreći: "'Hoćemo da idemo s vama; jer smo čuli, da je Bog s vama.''(zaharija 8:23).
A to da ce samo jedna grupa da jede, to je glupost najveca..
Ovo je mnogo bolje objasnjeno u temu 144000 pomazanika
Najkrace receno novi save je sklopljen sa DUHOVNIM a ne sa telesnim Izraelcima.
Rim 9:6
6 A nije moguće da reč Božija prođe: jer nisu svi Izrailjci koji su od Izrailja.
Rim 2:28,29
28 Jer ono nije Jevrejin koji je spolja Jevrejin, niti je ono obrezanje koje je spolja, na telu;
29 Nego je ono Jevrejin koji je iznutra i obrezanje srca duhom a ne slovima, to je obrezanje; kome je hvala ne od ljudi nego od Boga.

za poulbustera
ne znam sta ti zelis da dokazes?
jel mislis da je Juda Iskariotski uzeo simbole beskvasnog hleba i vina,
jel mislis da mu je oprosteno ,
jel mislis da se moze izrugivati Bogu ako uzima simbole a radi sta god hoce?

za taramanu
Judi iskariotskom je zalogaj dao sam isus Hrist da bi ga oznacio kao izdajnika,i to je ap.Jovan jedini zapazio.Tek kada je Juda iskariotski otisao Isus uvodi Novu zapoved ili Novi savez.
Ako mislis da nije tako pokazi mi u Jovanovom jevandjelju pre toga gde pise da je isus uzeo beskvasni hleb ,pomlio se ,i dao svim 12,a potom i casu vina "ovo je novi zavet" itddd. Zato je Jovanov izvestaj o ovom dogadjaju zanimljiv kao gledanje iz drugog ugla...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top