Хришћанство

Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
У "Хришћанство" само православни хришћани и католици пишете?

ne razumem sta hoces da kazes? mislim bog je stvorio sve nas ali mi nismo savrseni i gresimo mnogo

Само Господ наш Иисус Христос је био безгрешан!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Само Господ наш Иисус Христос је био безгрешан!

Крум, jа сам атеиста. Желим да питам да ли је Христос био безгрешан, jер није никада погрешио, или због тога што људи сматрају да је наводно непогрешив?
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
Крум, jа сам атеиста. Желим да питам да ли је Христос био безгрешан, jер није никада погрешио, или због тога што људи сматрају да је наводно непогрешив?

Иисус Христос је део суштине Бога - Реч Божија!
И изгледало је да нама смртницима у телу.
То је записано у Јеванђељу по Јовану Глава 1, стихови 1 до 4:


1.У почетку је била Реч, и Реч је била код Бога, и Реч је била бог.[SUP]
[/SUP]2. Он је у почетку био код Бога.
3.Све је постало преко њега и без њега није постало ништа.Оно што је постало
4.[SUP]http://www.jw.org/sr-cyrl/публикације/свето-писмо/Јован/1/#v-4[/SUP]преко њега био је живот и живот је био светлост људима.


"У почетку је била Реч" - Говор је написано великим словом, а постојала и пре Стварања, али Бог постојао пре Стварања. Дакле, говор је део суштине Божије. - "Реч је била бог"

"14. Све је постало преко њега и без њега није постало ништа.Оно што је постало" - Овде Бог нам говори да је Стварање је направљен са директним учешћем у Речи - "...без њега није постало ништа.Оно што је постало"

Ко је онда реч? Ко?
Одговор је у стиху 14 истог Јеванђеља.

14.И Реч је постала тело и пребивала је међу нама и гледали смо његову славу, славу коју је као јединорођени син имао од оца, пун незаслужене доброте и истине

"И Реч је постала тело" - Овде - Реч Божија у људском телу! - "славу коју је као јединорођени син имао од оца, пун незаслужене доброте и истине"

За хришћане, нема сумње да је Иисус Христос Реч Божија!
Али Бог нам је рекао у "Откривењу", глава 19, стихови 12 и 13 у једном од отворених текстова имена Исуса у Библији.

12. Очи су му биле пламен огњени, и на глави је имао многе круне. Имао је написано име које не зна нико осим њега самог[SUP]
[/SUP]13. и био је обучен у хаљину попрскану крвљу. Име му је било Реч Божја.

Као што видите мог брата, ја сам то објаснио вама као атеиста - Наш Господ Иисус Христос је део суштине Божије постојала пре Стварања је активно учествовао у Стварању.

И Бог, браћа никад не лаже, а Бог је непогрешив. Зато Иисус као део суштине Бога никад није превише беспрекоран.

За мог брата је веома драго што сам те упознао вечерас!

Ја не знам боље српски језик и ако било шта сам написао је сматрала увредљивим, то је увредљиво брате, али због мог незнања!

Нека Бог буде с вама брат и ваша породица и показати вам истину!
Амин.
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2012
Poruka
76
pise ko stigne x) ja koji sam pravoslavan ali mnogo slobodniji nego ovi drugi pravoslavci, oni cak nece ni da me prihvate kazu da sam jeretik x) pisi gde god ti je volja :)

Хвала ти, сестро!
Сестро, да ли би ми учинити везу са Библијом у српском језику који затруднавам молим!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ovakve razgovore vodite preko PP. Ovo je tema o hrišćanstvu![/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Мислим да он жели везу са онлине Библије на српском.
Линк на српском православном Библији.:bafghjd:
 
Natrag
Top