Хришћанство

MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
Изгледа да су многи залутали овде на ову тему и пропагирају некакве своје богове, да им одговорим да је Бог син само један и да је један Бог отац Ствараоц, а да разочарам новонастале религије као што су ислам и многе друге и овде присутног
[h=1]harrybonnot
јер је ислам настао након пада Смедерева, на иницијативу ватикана и језуита, да би се линија Срба љиљана, супроставила линији Срба божура.[/h]Све религије су настале и изведене су од Србске религије чак и Ришћанство, јер једини Бог Син је Србин Ристо, а онај који је све створио је СТВАРАОЦ је СЛОБОДАН.
Ако желите да се уверите у истину читајте мало забрањене текстове, јер су и забрањени да би религије могле да манипулишу са вама.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
"Kroz samosvest preobrazava se celo covecje bice. Jer koja je sustina onoga sto nazivamo recju "ja"? - Ako covek ima dovoljno razvijenu sposobnost misljenja i ako je u njemu budna moc duhovnog shvatanja a njegova moralna priroda zdrava, moci ce da nadje pravi odgovor - koji bese i Mojsijev i koji vodi Hristu. Ocekuje se da ce covek, kada mu se otrkije da je sam Bog u najdubljem jezgru njegova bica, biti u stanju da to sveto saznanje pravilno primi i mocno dozivi; i da njime zivi, tako da ga ta istina iz temelja preobrazi.
Trazeci dublje Boga, ljudi traze da sebe dozive u Njemu i Njega u sebi. Ali ako svojom samosvescu ostanu van Boga, sjedinjenje s Njim je samo naslucivanje, kao u snu. Tada dusa covecja moze biti, takoreci, ponesena u visinu, kao da je Bozanstvo poseduje i nadanjuje objavama, ali covek ostaje na javi u sustini isti koji je bio pre, on zivi svojim dotadasnjim "ja", jer jos se nije probudio u sredistu svoga bica, u svojoj samosvesti".

Vladeta Jerotic
Cedomil Veljacic
Milos Radojcic

"Budizam i hriscanstvo"
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
......

Isus je pak ucio putu koji se ukratko moze izraziti ovim recima: "Doslo je vreme da u coveku caruje Bog. Shvati da je Bog u tebi samome i da On ima da vlada sa prestola tvoje samosvesti, jer ime mu je "JA SAM"! Time ces naci, pre svega, snagu u sebi - ne vise ti, nego Bog u tebi - da savladas svoje prividno "ja", koje je od Boga odvojeno, od Istine, i da budes na Zemlji Ti koji Jesi, kao sto si uvek i bio u Nebesima"

"Budizam i hriscanstvo"
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Isus je uvek ucio da ima svoga oca i Boga ,kao i mi .
Jovan 20:17
Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
izvinjavam se sto sam ubacio pitanje dali vi znate ko je hriscanski Bog?

Otac, sin i sveti duh

otac,sin ili isus hrist i sveti duh

da neko zna nesto

puno se pricaju gluposti na forumu kao da je forum ludaka mislim na neke ne na sve a islam je religija najbliza jevrejskoj i hriscanskoj islam i jevrejska religija su 60 posto iste jedan bog i jos mnoge druge stvari obrezivanje ......da ne nabrajam islam je religija nastala da kazem kopiranjem jevrejske religije

mozda sam noc na serbian forum ali znam neke stvari kao hindu religija koja je kao religija male dece babaroge itd. slon sa 6 ruku i ima 300 bogova govorim bukvalno ako je religija istinita to je hriscanska religija i nijedna druga jedino sto nemogu da tvrdim su neke stvari kao npr vreme od postanka sveta to nije sigurno tacno 6000 god ja sam racunao jer sam procitao bibliju i ko zna kako se nekad vreme racunalo danasnje racunanje vremena postoji 2300 godina
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.02.2012
Poruka
2
Ko će bolje da zna o Isusu do mene.Ništa nisam pobrkao,i ničije parole ne izbacujem.
Hrišćanstvo će nestati kao i crkve jer nisu opravdali i ispunili svoj zadatak.
Novi Mesija je ovde i njegovo ime će da nosi nova Vera,jer
sloboda je život,a slobodan u životu je onaj koji veruje u Gospoda Boga i čini moralna dobra.

Prvo si mnogo gord(gordost je majka svih grehova),hriscanstvo nece nestati i prestati jer tada bi Carstvo Nebesko i Drugi Hristov dolazak bili iluzija,a nije tako..svaki dan se uveravamo u to..Zivot nije slobodan..Jel si ti birao da li hoces da dodjes na svet.? da li si uslovljen u sta ces da verujes? jesi ...postoje Da i NE,i ti biras,nemas apsolutnu slobodu,uslovljen si necim..Niko se nece spasiti koji cini samo moralna dobra,vec onaj koji ima ljubav... HIMNA LJUBAVI: Ako razdam svo imanje svoje i dam telo da se sazeze a ljubavi neman,nista mi ne vredi,takodje moze imati ogromnu veru i gore da premesta(himna ljubavi) ako ljubavi nema ne znaci mu ;) a da takodje je apsurdno da se osnuje religija kao sloboda jer ne treba praviti nove crkve i deliti jednu jedinu koju je osnovao Gospod Isus Hrist kao svetu sabornu i apostolsku.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Mene je slobadidi nasmejao,tek sad procitah
"Све религије су настале и изведене су од Србске религије чак и Ришћанство, јер једини Бог Син је Србин Ристо"eto nisam znao da je Bog Srbin,hahaha,takvi su i svi koji se danas nazivaju takozvanim hriscanima.
Nemaju ni slovo H od hriscanstva.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Mene je slobadidi nasmejao,tek sad procitah
"Све религије су настале и изведене су од Србске религије чак и Ришћанство, јер једини Бог Син је Србин Ристо"eto nisam znao da je Bog Srbin,hahaha,takvi su i svi koji se danas nazivaju takozvanim hriscanima.
Nemaju ni slovo H od hriscanstva.
O kako je lako smejati se onima koji dovoljno ne poznaju Bibliju risko!!!

Ja se tebi smejem s sto ti kao JS-ok mislis da je Bog samo vas!i imas zadatak da unizis Hriscanstvo,i samog Hrista ali ti to kod mene nece proci zato i bezis od mene sa raznih tema kad ostajes bez argumenata-texta.

Covek se mozda nasalio da je Bog srbin a ti odmah da ga ponizis s ismejavanjem kao da si ti veliki Biblista Ha,ha,ha i ti si mene nasmejao do suza.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
O kako je lako smejati se onima koji dovoljno ne poznaju Bibliju risko!!!

Ja se tebi smejem s sto ti kao JS-ok mislis da je Bog samo vas!i imas zadatak da unizis Hriscanstvo,i samog Hrista ali ti to kod mene nece proci zato i bezis od mene sa raznih tema kad ostajes bez argumenata-texta.

Covek se mozda nasalio da je Bog srbin a ti odmah da ga ponizis s ismejavanjem kao da si ti veliki Biblista Ha,ha,ha i ti si mene nasmejao do suza.

Pozdrav od Gere.
hahahahaaahahaha mnogo si gadan kad ljudi beze od tebe :D samo da znas lonac sam spremio i ceka te, kljucka se onako vodica ima da bude taman hahahahahha hriscanstvo nije izmislio isus neko obicni smrtnici kao i svaku drugu religiju, ali ljudi treba da vide da sve religije ako se gledaju kako treba propovedaju mir i dobrotu
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top