Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Milane, probaj kod nekoga od prijatelja uzeti bežični adapter (antenu), pa instaliraj prvo drajver za njega i zatim u toku te instalacije kad ti taj program kaže ti priključi adapter i zatim vidi kako će se ponašati tada internet. Možda ti je neispravna mrežna kartica u kompjuteru. Ona je integrisana, u nju se od pozadi priključuje kablo od rutera-modema.

Poslato sa Huawei P8 lite
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
ako je bio vindovs sedam onda jeste tuda bio problem,a kad si vec instalirao vindovs sto nisi desetku postavio(ako si mogao) ,za igrice je bolja i stabilnija i od sedmice i od osmice
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Procitao sam poslednjih nekoliko stranica ali nesto ne shvatih, da li trebaju biti antene na obe kuce ili moze samo na onoj koja prima signal. Pregovaram sa komsijom da uvedemo popola internet(vise ce meni koristiti nego njemu,njemu treba samo povremeno kad dodje),opticka vidljivost izmedju kuca je 98-100*/*,zavisno od godisnjeg doba.Razdaljina je oko 200m.Koju bi mi antenu preporucili? Hvala Vam unaprijed na trudu i pomoci
Ima li ko da bi mi mogao pomoci i pojasniti
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
21.09.2011
Poruka
1.067
Koji od ova dva rutera je bolji tp-link MR3420 v1 300mbps uz instaliran dd-wrt ili TL-WR941ND , da prima signal preko krovne antene i da ga prosledjuje po kuci?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Za prijem udaljenog signala svakako je bolja spoljna antena, odnosno ruter koji ima mogucnost za spoljnu antenu jer onda signal ne mora da prolazi kroz zidove vec preko kabla, koji treba da bude sto kraci. Vazna je i snaga rutera koja je obicno 100mW pa je najbolja kombinacija sto jaci ruter sa spoljnom antenom, koju treba usmeriti ka signalu.. Protok od 300mbps nista ne znaci ako prima od drugog rutera manji, na pr. 150mbps, ili ako provajder nedaje toliki protok.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Antena kod tebe a kod komsije je dovoljan samo ruter, tako ja imam i znam iz iskustva, naravno da je tu bolja antena sa što više db. ali ako je tako dobra optička vidljivost i neka manja će poslužiti.

Ako bude zapelo slobodno se javi na pm
hvala,svakako cu se javiti kakvo je stanje
 
Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruka
73
Treba mi nešto da sakrijem MAC adresu,win7 os,program ili da mi netko pojasni kako sakriti MAC adresu
 
Natrag
Top