Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav urednicima foruma

Moliio bih za pojašnjenje oko Wireless signala na ADSL.
Koristim internet preko ADSL, modem HG531V1, sa koga napajam dva računara i rasipam Wireless koji koristi moj komšija. Želeo bih da taj signal nekako pojačam. Eto, pitanje je kako i uz pomoć koje aparature!?
Hvala unapred.

Ako želiš da ga pojačaš za komšiju probaj da ga staviš na prozor koji je ka komšiji.
ukoliko ne možes da ga pomeraš rešenje bi bilo da kupite neki ruter-antenu koji moze usmereno da baca signal.
kao na primer
rešenje 1 :http://www.netiks.rs/tp-link-tl-wa7210n-poe-150mb-s-24ghz
ili 2: neki ruter kom se skida antena + dodatna antena koju bi usmerio ka zeljenom mestu gde zeliš da signal bude jači na primer.
Ova 2 isto izadju skoro pa je prvo rešenje mnogo bolje po meni i lakse za rukovanje.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Kupi Access Point ili sta slicno.

E mene ovo zanima ako neko imao iskustva.

Kod:
http://www.zyxel.com/products_services/p_660hn_fx_p_660hn_fxz_series.shtml?t=p

Kupih ga danas na buvljaku za 5 eura. Nemam napajanje ali snacicu se uskoro. Valja li ovo cemu? Jel ovo klasican AP, moze da primi WI-Fi signal pa da ga deli ili se spaja samo kablom, kao modem?

I jos ovo. Imam PPoE adapter sa TP LINK rutera, jel moze svaki da se koristi, tj, jel ga mogu koristiti za ovaj uredjaj ili mi treba originalni?

Džabe si bacio pare,to je adsl uredjaj.Mozda bi moglo nesto da se skarabuži da bude ruter ali tesko,ne bih bacao pare dalje ako ne mora.
Da hvata wifi i da ga šalje ne može sigurno,njegov wan port je telefonski tako da internet moze samo preko toga da dobija.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
Džabe si bacio pare,to je adsl uredjaj.Mozda bi moglo nesto da se skarabuži da bude ruter ali tesko,ne bih bacao pare dalje ako ne mora.
Da hvata wifi i da ga šalje ne može sigurno,njegov wan port je telefonski tako da internet moze samo preko toga da dobija.


Aham, nema veze, ko ga *ebe, 5 eura nije nista, nego zatekoh se negde pa ga vidjoh... Ostalo znate vec :D

Inace mogu prodati ovom momku sto je pitao kako da pojaca signal.. :D Nek nosi za 10 :p
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Probao sam ja ovo od 8. strane ali nece pa nece da se podesi. To mi treba za net u Rep.Srpskoj preko ovog provajdera www.zona.ba
Druze oni su wifi provajderi i imaju podesavanja za svoje uredjaje da bi intnet mogao da radi.
Moj savet ti je da ih pozoves i pitas za savet jer sam skoro 100% siguran da treba parametri unutar uredjaja da se podese da bi mogao da koristis njihov internet.
 
Učlanjen(a)
06.04.2010
Poruka
5
Zdravo narode,
Interesuje me da li neko zna da li moze i na koji nacin da se 2 ili vise signala "saberu" u jedan. Npr. signal primljen preko wi-fi antene od 10Mb i neki drugi koji se prima preko kabla ili nekim drugim putem koji je recimo takodje 10mb i da zajedno rade kao veza koja je stabilnija (jer ima dva izvora) i jednaka zbiru te dve mreze (znaci oko 20Mb)?
 
Učlanjen(a)
08.04.2011
Poruka
257
Imam ovaj televizor http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/televisions/flat-tvs/UE40H6400AKXXU
I taj televizor podržava program Smart View 2.0 za gledanje tv na računaru program mi je prije 1 godinu radio(kada kliknem u programu da se konektujem prikaže se 4 broja na tv ja to unesem u taj program i povezan sam) sve dok nisu stigla neka ažuriranja.Na Tv sam povezao sam mojom Wi-Fi mrežom znači tv je konektovan na internet ali sada kada kliknem da se konektujem više mi ne prikazuje ona 4 proja koja sam prije unosio da se konektujem neko mi samo izbaci ovu sliku
smartviev-20.jpg

Koristim Windows 7 64-bita Internet mi ide brzinom od 487.6 kB/s a ping mi je 16 i kablovski je.
imam 8 gb DDR3 ram memorije i5 procesor,Grafičku 2 Gb DDR5....
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imam ovaj televizor http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/televisions/flat-tvs/UE40H6400AKXXU
I taj televizor podržava program Smart View 2.0 za gledanje tv na računaru program mi je prije 1 godinu radio(kada kliknem u programu da se konektujem prikaže se 4 broja na tv ja to unesem u taj program i povezan sam) sve dok nisu stigla neka ažuriranja.Na Tv sam povezao sam mojom Wi-Fi mrežom znači tv je konektovan na internet ali sada kada kliknem da se konektujem više mi ne prikazuje ona 4 proja koja sam prije unosio da se konektujem neko mi samo izbaci ovu sliku
smartviev-20.jpg

Koristim Windows 7 64-bita Internet mi ide brzinom od 487.6 kB/s a ping mi je 16 i kablovski je.
imam 8 gb DDR3 ram memorije i5 procesor,Grafičku 2 Gb DDR5....

Ocigledno ti je problem do tog update-a sto si odradio,imas na samsung sajtu uputstva pa skini i probaj da instaliras predhodnu verziju.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Zdravo narode,
Interesuje me da li neko zna da li moze i na koji nacin da se 2 ili vise signala "saberu" u jedan. Npr. signal primljen preko wi-fi antene od 10Mb i neki drugi koji se prima preko kabla ili nekim drugim putem koji je recimo takodje 10mb i da zajedno rade kao veza koja je stabilnija (jer ima dva izvora) i jednaka zbiru te dve mreze (znaci oko 20Mb)?

Moze ali ti treba izuzetno napredno poznavanje podesavanja mreza i dosta skup uredjaj za koji sam skoro siguran da neces uspeti da setujes i dobijes to sto zelis.
 
Natrag
Top