Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
422
Recommendation: If you are inexperienced with updating Zyxel device drivers manually, we highly recommend downloading the Zyxel Wireless N NBG-416N Driver Utility. This tool will download and update the correct Zyxel Wireless N NBG-416N driver versions automatically, protecting you against installing the wrong Wireless N NBG-416N drivers. :)
Probaj ovo,ako i dalje ne ide javi se da trazimo dalje.

Uspio sam update-at, hvala na pomoći. Sad ostaje vidjeti da li će se problem nastaviti nakon nadogradnje firmware-a
 
Učlanjen(a)
12.07.2014
Poruka
3
Ovako, imam problem pa sam zato ovde. Kupio sam antenu za wireless (rucna izrada antene ali je jacine 14db), ruter : AP TP-Link TL-WA701ND Lite N, 150Mbps i kabl od 10m koji ih povezuje, ruter je povezan na racunar LAN kablom. E sada priliko pokusaja da se povezem na internet sa drugarom koji je udaljen otprilike 300m vazdusnom linijom bez prepreka koji nema spoljnu antenu nailazim na problem. Jednostavno nece da se uspostavi veza, u donjem desnom uglu na ikonici za konekciju, vrti se onaj krug tipa na cekanju i provera i posle se pojavljuje klasican zuti trougao kao kada nema konekcije. Ovaj ruter ima vise rezima rada, probao sam svaki koji se odnosi na prijem signala putem wireless-a ali nece. Ali kada na telefonu ukljucim da siri wifi signal, anatena hvata, povezuje se na racunar bez problema.. Zna li neko mozda u cemu je problem i kako da ga resim?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Ovako, imam problem pa sam zato ovde. Kupio sam antenu za wireless (rucna izrada antene ali je jacine 14db), ruter : AP TP-Link TL-WA701ND Lite N, 150Mbps i kabl od 10m koji ih povezuje, ruter je povezan na racunar LAN kablom. E sada priliko pokusaja da se povezem na internet sa drugarom koji je udaljen otprilike 300m vazdusnom linijom bez prepreka koji nema spoljnu antenu nailazim na problem. Jednostavno nece da se uspostavi veza, u donjem desnom uglu na ikonici za konekciju, vrti se onaj krug tipa na cekanju i provera i posle se pojavljuje klasican zuti trougao kao kada nema konekcije. Ovaj ruter ima vise rezima rada, probao sam svaki koji se odnosi na prijem signala putem wireless-a ali nece. Ali kada na telefonu ukljucim da siri wifi signal, anatena hvata, povezuje se na racunar bez problema.. Zna li neko mozda u cemu je problem i kako da ga resim?

to je jer si ga stavio u router ili AP mode.
da bi se nakacio na antenu udaljenog uredjaja moras da ga stavis u client mode ili moze i wisp mode ako ima.
iza imas dugme za reset u jednoj maloj rupici,stisnes to sa iglom nekom ili cackalicom,ne previse da ne polpmis.stisnes i drzis tako 15-20sec (zasvetlece sve lampice na ruteru odjednom) onda stavis kabal u bilo koji lan ulaz iza i u pretrazivacu gore ukucas kao da trazis web stranicu 192.168.1.1 (obicno je uvek to mada na nekima je i 192.168.0.1)
otvorice ti se prozor da ukucas username i pass trebalo bi da je admin i admin to imas u uputstvu ili ispod rutera pise.
kad mu pristupis dobices interfejs za podesavanja,aktiviras mu client mode odes na wireless podesavanja i nadjes signal od tog tvog druga i kliknes na connect i ako ima sifru dodas i to.
sve ostalo bi trebalo da radi normalno,na pc ga povezujes preko lan izlaza nikako preko wan .
ako bude neki problem pisi resicemo,pozz
P.S to ne moze da ti radi i kao ruter znaci to moze da ti sluzi samo za prijem signala ne i da bude ruter po kuci na koji ces bezicno da se kacis sa tel,za to ti treba jos jedan takav koji ces da setujes kao router ili kupis neki koji je samo router i povezes ga na ovaj kablom.
ako taj sto sad imas podesis i da prima i da salje signal sto je izvodljivo on ce taj signal da prima preko antene i opet da ga salje ka tvom drugaru kroz tu istu antenu tako da tebi u kuci to nista nece da znaci sto se tice wifi pokrivenosti jer je antena usmerena od tvoje kuce.
 
Učlanjen(a)
12.07.2014
Poruka
3
i dalje je isti problem, sve sam uradio kao sto si napisao, potpuno je sve isto kao i pre.. negde nesto zapinje i ne reaguje :p
 
Učlanjen(a)
12.07.2014
Poruka
3
pisem preko telefona imam na njemu nesto neta, a jedino da probam da povezem fon i komp pa da se koristi mobilni net..
 
Član
Učlanjen(a)
14.07.2010
Poruka
6
Zelim samo unapred da napomenem da nisam neki znalac u vezi racunara,vise neki pocetnik,zato oprostite ako nesto pogresno predstavim.Naime muci me sledece.Imam neki stari modem,neznam koje je marke i slicno.Ima antenicu i pozadi 4 ulaza.Ja sam prvo zeleo da ga iskoristim da imam internet na dva racunara.Tj.delim internet sa komsijom.I to radi sada dobro,bez ikakvih problema i smetnjim.Medjutim kada smo ja i brat isprobavali da li moze da radi desilo se da jedan racunar nije hteo da ima internet bez obzira na koji ulaz ubacivali dzek.Jedan je racunar stoni,a drugi laptop.Brat je nesto tu cackao i koliko se secam kada je iskljucio Wireless tada je proradio internet i na drugom.Kao da mu Wireless nije to dozvoljavao.Dakle kada smo ga iskljucili sve je radilo i nismo nista hteli da diramo.Medjutim ja bih sada zeleo da imam i Wireless zbog konekcije preko mobilnog telefona.Jel moze neko da mi kaze u cemu bi mozda tu bio problem?Da nije mozda trebalo nesto da se podesi?Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Zelim samo unapred da napomenem da nisam neki znalac u vezi racunara,vise neki pocetnik,zato oprostite ako nesto pogresno predstavim.Naime muci me sledece.Imam neki stari modem,neznam koje je marke i slicno.Ima antenicu i pozadi 4 ulaza.Ja sam prvo zeleo da ga iskoristim da imam internet na dva racunara.Tj.delim internet sa komsijom.I to radi sada dobro,bez ikakvih problema i smetnjim.Medjutim kada smo ja i brat isprobavali da li moze da radi desilo se da jedan racunar nije hteo da ima internet bez obzira na koji ulaz ubacivali dzek.Jedan je racunar stoni,a drugi laptop.Brat je nesto tu cackao i koliko se secam kada je iskljucio Wireless tada je proradio internet i na drugom.Kao da mu Wireless nije to dozvoljavao.Dakle kada smo ga iskljucili sve je radilo i nismo nista hteli da diramo.Medjutim ja bih sada zeleo da imam i Wireless zbog konekcije preko mobilnog telefona.Jel moze neko da mi kaze u cemu bi mozda tu bio problem?Da nije mozda trebalo nesto da se podesi?Hvala unapred.
trebalo bi da na uredjaju nesto pise bez obzira sto se ne razumes u to pa procitas i postavis ovde,na kraju je uvek opcija da slikas zadnju i prednju stranu uredjaja i stavis ovde sliku da bacimo pogled sta je to.
 
Natrag
Top