Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Imam sledeci problem, posto koristim wifi bez zastite jer imam AP koji sluzi kao client za cardsharing reciever(sve savrseno radi), medjutim ovo iskoriste kuce sa okoline da de kace na moj wifi, iako su daleko dosta mi smetaju na brzini. Kad sam pokusao da ukljucim zastitu wpa/wpa2 prvo sam podesio na ap, posle na glavnom ruteru, radio odlicno nekih sat vremena i onda ap je izgubio vezu pa sam morao opet da ga resetujem i rekonfigurisem. Ovo mi se desilo na 2-3 pokusaja. Da li je problem u ap? Treba li neki bolji?
Model ap je tplink wa501g a glavni router pirelli drg a225g

ajde sad ponovo sve da bih mogao da te skontam.
1.koji internet koristis adsl?
2.imas card sharing resiver koji je kako povezan na internet kablom ili?
3.koliko pokusavam da skontam tebi pirelli ruter salje signal a sa tplink ga hvatas i u njega je uboden resiver?
ako je ovo iznad tacno,probaj da namestis u podesavanjima wep zastitu (10 broja),stavi zemlju Poland i stavi kanal 6 da bude na tom pireli routeru.
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
88
ajde sad ponovo sve da bih mogao da te skontam.
1.koji internet koristis adsl?
2.imas card sharing resiver koji je kako povezan na internet kablom ili?
3.koliko pokusavam da skontam tebi pirelli ruter salje signal a sa tplink ga hvatas i u njega je uboden resiver?
ako je ovo iznad tacno,probaj da namestis u podesavanjima wep zastitu (10 broja),stavi zemlju Poland i stavi kanal 6 da bude na tom pireli routeru.
Sve sto si naveo je tacno,medjutim ja sam iz cg. Igra li kakvu ulogu ako sad namjestam na routeru zemlju poland? Cini mi se da opciju za biranje zemlje imam samo na ap-u, mada cu jos jednom pogledat.
Tp link sluzi samo za hvatanje signala, koji je povezan lan kablom sa resiverom

Edit: kanal jeste 6
 
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
3
Da trebalo bi da imas neki uredjaj koji ima funkciju AP, ne mora ruter, ima i usb wifi kartica, ali ruter je mnogo korisnije i bolje resenje.

USB wifi kartica bi mi i ogovarala posto mi je potreban net samo u jednoj prostoriji.D li su potrebna neka podesavanja da taj usb odasilje signal a ne samo prima,ili ?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
USB wifi kartica bi mi i ogovarala posto mi je potreban net samo u jednoj prostoriji.D li su potrebna neka podesavanja da taj usb odasilje signal a ne samo prima,ili ?
Pa potrebno je podesiti karticu da radi u modu Acces point, podesiti ime (ssid), eventualno zastitu, i par jos podesavanja po zelji i potrebi, koja se razlikuju od uredjaja do uredjaja, potrebno je za postojecu konekciju, koju vec koristis, dozvoliti deljenje (dozvoliti drugim korisnica preko mreze da imaju pristup internetu preko te konekcije). U principu to bi bilo to...

Mozes se obratiti kolegi, konobar019 u vezi izbora uredjaja, saveta i dodatnih podesavanja, jer je ipak dosta strucniji u vezi ove teme...
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Pozdrav ljudi , zanima me da li neko od vas ima ovu vrstu antene posto planiram da kupim i da je postavim na krovu zgrade i povezem na Alfa 036nh kartici . Zgrada je visine preko 10 metra ali odozgo imam cistinu oko 40 km prema drugim gradovima . Oce li to lepo funkcionisati posto moram kupiti kabal od 15 metra. Eo slike antene i kartice
fmqf5l.jpg
1hun12.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Sve sto si naveo je tacno,medjutim ja sam iz cg. Igra li kakvu ulogu ako sad namjestam na routeru zemlju poland? Cini mi se da opciju za biranje zemlje imam samo na ap-u, mada cu jos jednom pogledat.
Tp link sluzi samo za hvatanje signala, koji je povezan lan kablom sa resiverom

Edit: kanal jeste 6
vidi vako,router ti je u sustini AP jer se na njega kace korisnici tako da ti je pirelli u stvari router sto i jeste jer salje signal a taj tplink kod resivera je CLIENT jer se kaci na njega.
Problem je sa signalom,jesi pogledao na tom tplink kad skeniras signale sta kaze koliko db ima signal od pirelija?
gde se nalazi pirelli a gde tp link u kuci?
koliko pregradnih zidova ima?
da li moze da se skine antenica (odsrafi)na tom tplink?
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
88
vidi vako,router ti je u sustini AP jer se na njega kace korisnici tako da ti je pirelli u stvari router sto i jeste jer salje signal a taj tplink kod resivera je CLIENT jer se kaci na njega.
Problem je sa signalom,jesi pogledao na tom tplink kad skeniras signale sta kaze koliko db ima signal od pirelija?
gde se nalazi pirelli a gde tp link u kuci?
koliko pregradnih zidova ima?
da li moze da se skine antenica (odsrafi)na tom tplink?
signal je 42db, routeri su oko 6-7 metara daleko,a izmedju njih jedan zid
Mislim da se antena moze skidati
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav ljudi , zanima me da li neko od vas ima ovu vrstu antene posto planiram da kupim i da je postavim na krovu zgrade i povezem na Alfa 036nh kartici . Zgrada je visine preko 10 metra ali odozgo imam cistinu oko 40 km prema drugim gradovima . Oce li to lepo funkcionisati posto moram kupiti kabal od 15 metra. Eo slike antene i kartice
fmqf5l.jpg
1hun12.jpg
Ne druze to su slabe antene i nisu za te daljine,to su neki od prvih modela i dobri su za zezanje po gradu na par km ali za vise nisu,imaju problem sa ulaskom vode u njih i ako ne namestis dobro signal se gubi ili postaje los.
Na 15m kabla ces izgubiti puno na ovoj anteni a za signale na udaljenosti od 40 km mozes da zaboravis sa ovim.
Druga stvar je i ako nadjes signal na kako ti kazes 40km to ce biti signal nekog provajdera koji ce biti zabranjen za pristup tako da ne bi bilo pametno da bacas pare na to.
primer:
pravio sam link izmedju 2 pristupne tacke na razdaljini od 50km sa grid antenama(one su jace i bolje od ovog 100x)
i sa mikrotik routerboard i sa jakom karticama (u sustini ta alfa je mala beba)
kabal je bio duzine 1m i ne obican nego MRC 400 low loss
skretanje od par milimetara levo ili desno gubi signal,uspeli smo da dobijemo 10 megabita

Moj savet ti je da ne bacas pare jer neces nista uraditi sa time,pozz
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
signal je 42db, routeri su oko 6-7 metara daleko,a izmedju njih jedan zid
Mislim da se antena moze skidati
taj pirelli pravi problem 99%
tp link nikad do sada a montirao sam ih stotine ne zeza na taj nacin.
ja ti savetujem da ako je vec tako probas da stavis kabal direktno iz tog pirellija u dvr ili da zamenis pirelli.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
taj pirelli pravi problem 99%
tp link nikad do sada a montirao sam ih stotine ne zeza na taj nacin.
ja ti savetujem da ako je vec tako probas da stavis kabal direktno iz tog pirellija u dvr ili da zamenis pirelli.
u sustini on otkaci klijenta i ne daje mu vise ip adresu kad se ovaj kaci ponovo.
da li si probao sa lap topom nekim ili tel,da li se desava da moras ponovo da probas da se kacis tj da te izbaci sa mreze i ne kaci se automatski vise?
 
Natrag
Top