Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozdrav,nedavno sam kupio
http://uk.tp-link.com/products/details/?categoryid=1246&model=TL-WA5210G s cim cu da se povezem sa wireless provajderom ali hteo bi na to da bezicno povezem 2 laptopa.Googlam vec danima ali nikako da pronadjem koji uredjaj se postavlja izmedju,wireless AP,wireless router ili nesto trece?

pozz e ovako to sto si kupio ce ti imati funkciju wifi antene sa kojom ces uzimati internet od provajdera i za drugo ne mozes da je upotrebis,ona se montira na krovu obicno i usmerena je ka predajniku provajdera.
iz nje ide lan kabal najobicniji za povezivanje racunara do poe splitera koji si dobio u kompletu sa njom a iz poe splitera ide kabal u bilo koji pc koji zelis da povezes na net.
e sad ako hoces da ti laptopovi imaju net po kuci bezicno trebace ti jedan obican ruter jos.preporucujem tplink jer su dobri i jeftini i ima ih za 2000-2500din na oglasima.
kad ga kupis taj kabal iz splitera ubodes u ruter a ruter ce dalje po kuci siriti bezicni signal koji dobija preko kabla sa te antene koju ti imas.
e sad nisam siguran da ces se snaci oko podesavanja parametra te antene koju imas jer ce ti provajder verovatno to podesti tj doci na lice mesta i setovati tu antenu.
oko rutera neces imati puno posla kabal dolazni ide u wan port rutera i to bi trebalo sve da ti radi.
moj savet:
kupi prvo ruter pa onda zovi provajdera i kad ti budu setovali antenu uvali im i ruter da ti nameste i rese ti pitanje wifija u kuci.za njih je to 5 min za kompom.
ruter obavezno stavi negde na sredini kuce ako hoces da imas net u celoj kuci bezicno,najbolje je hodnik ili dnevni boravak tj tamo gde ce se najvise koristiti kompjuteri.
ako bude bilo nekog problema tu sam pa pitaj slobodno.pozz
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
16
Zdravo,
da li je neko za wi-fi koristio "D-LINK GO-USB-N150"... zanima me njegov maksimalni domet sa i bez prepreka (zidovi, drvece...), jeftin je cena mu je 7.50€ - 12.32 [url]http://www.itsvet.com/proizvod/d-link-go-usb-n150/comp_comp_networkadapter/219/452[/URL] i kao D-LINK-ovi su bolji od TP-LINK-ova...
ili koji drugi USB biste preporucili (posto za ovaj nisam nasao podatak o dometu) sa sto jacim dometom ali da moze da se kupi u Srbiji?
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Zdravo,
da li je neko za wi-fi koristio "D-LINK GO-USB-N150"... zanima me njegov maksimalni domet sa i bez prepreka (zidovi, drvece...), jeftin je cena mu je 7.50€ - 12.32 http://www.itsvet.com/proizvod/d-link-go-usb-n150/comp_comp_networkadapter/219/452 i kao D-LINK-ovi su bolji od TP-LINK-ova...
ili koji drugi USB biste preporucili (posto za ovaj nisam nasao podatak o dometu) sa sto jacim dometom ali da moze da se kupi u Srbiji?

Ako ti je vazan domet onda ovo ne uzimaj ni pod razno, jer integrisana antena nema veci domet. Treba ti neki adapter sa antenom i to izmenljivom da mozes da nakacis jacu.
Ja koristim ovaj:
http://www.itsvet.com/proizvod/tp-link-tl-wn722nc/comp_comp_networkadapter/317/287
I spoljnu grid antenu od 16 Db.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
16
Da vazan mi je domet... u pravu si Alimpije sto se tice integrisanih antena nego mislio sam posto je noviji model da su to nadoknadili elektronikom ako se secas prvi modeli mobilnih telefona su imali spoljne antene... a i da su pojacali elektroniku na ovom GO-USB-N150 nema mogucnost menjanja antene... na linku koji si postavio dole ima samo pozitivnih komentara za TL-WN722NC...
hvala na savetu pozdrav!
 
Učlanjen(a)
16.02.2014
Poruka
3
Pozdrav svima! :)
Ja imam jedan problem vezan za wi-fi i "ruter".Imam kompjuter tako da ne hvatam wi-fi , medjutim zbog tableta i mobitela nikako da u stanu nadjem wi-fi.Volio bi da imam preko svog interneta na kompjuteru ali ne zelim da uzimam "ruter" .Da li postoji rjesenje? Hvala :)
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
236
Pozdrav svima! :)
Ja imam jedan problem vezan za wi-fi i "ruter".Imam kompjuter tako da ne hvatam wi-fi , medjutim zbog tableta i mobitela nikako da u stanu nadjem wi-fi.Volio bi da imam preko svog interneta na kompjuteru ali ne zelim da uzimam "ruter" .Da li postoji rjesenje? Hvala :)

Jedina varijanta wireles kartica koja je najjeftinija i pomoću nje napraviš ad-hoc mrežu.
Drukčije ne znam kako bez ruter il kartice da imaš wifi u kući.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruka
236
Da to
Baš tako tvoj komp je ustvari wifi
Cim se komp ugasi signal nestaje. Zato sam ja uzeo ruter
 
Natrag
Top