Wireless - pitanja i odgovori

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pomoc molim vas dali moze grid antena da sluzi kao predajnik i dali treba neka podesavanja za nju ili neki program da se instalira da bi se koristila kao predajnik ? Pogledajte prilog 50993 Dali ima neko iskustva sa tim koliko je dobra za predajnik?

Grid antena moze da sluzi kao predajnik ali konkretno taj model za ne vise od 1 korisnika jer su to usmerene antene koje biju u jednu tacku a ne bacaju signal okolo.ta antena moze da bude predajnik ako je usmeris direktno u korisnika i sa istom takvom koja je usmerena ka ovoj uhvatis signal.to se zove upucavanje gde se dve antene usmere direktno jedna ka drugoj gde je jedna predajnik a druga prijemnik.
sa strane3 gde bi ona bila predajnik treba ti AP (acess point) ili ruter neki kome se skida antenica da bi mogao ovaj grid da se usrafi.u zavisnosti od uredjaja koji uzmes on se podesi da daje signal preko ove antene koja je usrafljena u njega.
na drugoj strani ti treba ista antena i AP (ne ruter) u koji ce da bude usrafljena ovakva antena i koji ce da se podesi da prima ovaj signal a iz ap imas mogucnost kroz lan izlaze da povezes bilo koji uredjaj na internet.
za prijem signala imas i bolje resenje ( uredjaj koji je i antena i AP u jednom) to je uredjaj na slici ispod koju moze biti bukvalno sve od prijemnika do predajnika u njemu ima antene a moze biti i AP i Router tako da ga toplo preporucujem,nema koaksijalnih kablova i gubitaka na duzini jer u njega ide direktno mrezni kabal a struju dobija preko njega.ako treba jos nesto pitaj i pomoci cu koliko mogu.
TP-Link TL-WA7210N-PoE

Pogledajte prilog 51000
Screenshot_3.png
 
Učlanjen(a)
16.05.2014
Poruka
3
treba ti jos jedan ruter kome se skida antena ili AP u njega usrafis tu antenu yagi i usmeris ka burazeru.air greed se podesi da hvata taj signal kao sto laptop hvata sa bilo kog rutera,samo se skeniraju signali i povezes sa tim ruterom i yagi antenom.ubode u komp i imace net.
ako hoces da kontrolises protok moraces neki skuplji ap da kupis ili ruter (ruter mora da ima mogucnost da mu se skida antenica da bi na njega usrafio yagi) koji ima kontrolu protoka.
TP-Link TL-WR743ND ima tu opciju i naj jeftiniji je trenutno. treba samo izabrati opciju other i podesiti kolika da bude brzina za burazera maximum i vise od toga nece dobijati,vidi sliku ispod.
Pogledajte prilog 50998


na adsl ruteru to ne mozes da napravis za tebe i njega ali mozes na ruteru koji budes kupio za yagi antenu.
proveri samo za antenicu pre nego sto kupis dali se skida jer ako se ne skida ne uzimaj. za ovaj to nisam nasao na netu i moraces da pozoves i pitas pre kupovine.
Hvala puno na lepom objasnjenju i savetu izgleda jednostavno ali videcu kad budem sve to montirao.Zanima me jos samo jedno ta antena kad se skine sa rutera ili tp linka onda mi je potrebna odgovarajuca uticnica ali kako se vec to zove da bi spojio yagi antenu na mesto antene na ruteru. Kako se zove ta uticnica da bi znao da je narucim ?
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Hvala puno na lepom objasnjenju i savetu izgleda jednostavno ali videcu kad budem sve to montirao.Zanima me jos samo jedno ta antena kad se skine sa rutera ili tp linka onda mi je potrebna odgovarajuca uticnica ali kako se vec to zove da bi spojio yagi antenu na mesto antene na ruteru. Kako se zove ta uticnica da bi znao da je narucim ?

treba ti kabal koji ce spojiti ruter i yagi antenu,pogledaj mislim da ima gotov da se kupi jer je pravljenje i lemnjenje konektora zeznuto, sma na n je kabal ili sma zenski na N muski.ti proveri tvoju yagi ali trebala bi da ima ovaj siroki ulaz
Screenshot_1.png

ovde mozes kupiti ovaj kabal duzine 5m kao sa slike.
 
Učlanjen(a)
19.01.2013
Poruka
817
ima li neki strucnjk za wifi , konkretno htjeo sam prenjeti signal sa udaljenosti od 3 kilometra postoji opticka vidljivost i visina
od opreme imam NanoBridge antene komada 2 , tenda ruter model n3, tp link tl wr741nd sa dd-wrt firmware ,zyxel ,wireless range extenders netgear,
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
ima li neki strucnjk za wifi , konkretno htjeo sam prenjeti signal sa udaljenosti od 3 kilometra postoji opticka vidljivost i visina
od opreme imam NanoBridge antene komada 2 , tenda ruter model n3, tp link tl wr741nd sa dd-wrt firmware ,zyxel ,wireless range extenders netgear,

Dovoljna su ti ta 2 nanoBridge jedan ka drugim da se upucaju,kabal iz adsl rutera ili cega vec u prvi koji se stavi u ap mode i na drugom wisp mode i zakacis ga za prvi,iz njega kabal u ruter ako hoces wifi ili direktno u komp.
treba malo naprednijeg poznavanja podesavanja tih opcija ali verujem da ako sve ovo imas sigurno znas da se kreces po meniju i podesis to.
nisi rekao koji modeli su u pitanju tih NanoBridge 2,4ghz ili 5ghz
Probacu da ti nadjem neko uputstvo za setovanje za oba ako ne, postoji opcija da se dogovorimo pa da ti ja daljinski podesim preko teamviwer-a.
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Dovoljna su ti ta 2 nanoBridge jedan ka drugim da se upucaju,kabal iz adsl rutera ili cega vec u prvi koji se stavi u ap mode i na drugom wisp mode i zakacis ga za prvi,iz njega kabal u ruter ako hoces wifi ili direktno u komp.
treba malo naprednijeg poznavanja podesavanja tih opcija ali verujem da ako sve ovo imas sigurno znas da se kreces po meniju i podesis to.
nisi rekao koji modeli su u pitanju tih NanoBridge 2,4ghz ili 5ghz
Probacu da ti nadjem neko uputstvo za setovanje za oba ako ne, postoji opcija da se dogovorimo pa da ti ja daljinski podesim preko teamviwer-a.
imas srece evo videa sve u ffullu
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
ima li neki strucnjk za wifi , konkretno htjeo sam prenjeti signal sa udaljenosti od 3 kilometra postoji opticka vidljivost i visina
od opreme imam NanoBridge antene komada 2 , tenda ruter model n3, tp link tl wr741nd sa dd-wrt firmware ,zyxel ,wireless range extenders netgear,
evo kako da namestis ip adrese da bi pristupio podesavanjima tih nanoBridge
 
Učlanjen(a)
19.01.2013
Poruka
817
Dovoljna su ti ta 2 nanoBridge jedan ka drugim da se upucaju,kabal iz adsl rutera ili cega vec u prvi koji se stavi u ap mode i na drugom wisp mode i zakacis ga za prvi,iz njega kabal u ruter ako hoces wifi ili direktno u komp.
treba malo naprednijeg poznavanja podesavanja tih opcija ali verujem da ako sve ovo imas sigurno znas da se kreces po meniju i podesis to.
nisi rekao koji modeli su u pitanju tih NanoBridge 2,4ghz ili 5ghz
Probacu da ti nadjem neko uputstvo za setovanje za oba ako ne, postoji opcija da se dogovorimo pa da ti ja daljinski podesim preko teamviwer-a.
ja sam se malo zezno jedna je nanobridge m5 a druga je nanostation loco m
t4BSiq6.png

da znam se kretat po meniu i znam pristupit antenama kroz njihove ip adrese
ono sto neznam je , iz adsl modema u nanobridge ili nanostation koji ce da posalje signal a jedna od njih da primi isti
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
ja sam se malo zezno jedna je nanobridge m5 a druga je nanostation loco m
t4BSiq6.png

da znam se kretat po meniu i znam pristupit antenama kroz njihove ip adrese
ono sto neznam je , iz adsl modema u nanobridge ili nanostation koji ce da posalje signal a jedna od njih da primi isti

da ok je to objasnicu ti nije problem,problem moze da bude sledeci.
nanobridge M5 je na 5ghz da li je loco M na 5 ghz?
loco imas M2,M5 I M9.
M2 je na 2,4ghz i taj ne mozes nikako da povezes sa NanoBridge M5 jer radi na 5ghz,
ako imas loco M5 onda sve moze,proveri to pa javi da vidimo kako dalje.
Ako saljes signal sa Nano Bridge koji radi na 5ghz antena koja prima taj signal mora da radi na 5Ghz takodje.
ako saljes sa antenom koja radi na 2,4ghz takodje mora prijemna da bude na 2,4ghz.ne moze se slati sa jednom frekfencijom a primati sa drugom,bitno je da su obe antene ili na 2,4ghz ili na 5ghz.
 
Učlanjen(a)
19.01.2013
Poruka
817
da ok je to objasnicu ti nije problem,problem moze da bude sledeci.
nanobridge M5 je na 5ghz da li je loco M na 5 ghz?
loco imas M2,M5 I M9.
M2 je na 2,4ghz i taj ne mozes nikako da povezes sa NanoBridge M5 jer radi na 5ghz,
ako imas loco M5 onda sve moze,proveri to pa javi da vidimo kako dalje.
Ako saljes signal sa Nano Bridge koji radi na 5ghz antena koja prima taj signal mora da radi na 5Ghz takodje.
ako saljes sa antenom koja radi na 2,4ghz takodje mora prijemna da bude na 2,4ghz.ne moze se slati sa jednom frekfencijom a primati sa drugom,bitno je da su obe antene ili na 2,4ghz ili na 5ghz.
obadvije su 5 ghz , bitno mi je da standardne konfiguracije u adsl modemu ostanu kakve jesu jer koristim internet na tacki A ,konkretno ovako sam zamisljao kako bih to spojio , antena A bilia bi postavita na zgradu koja je udaljena nekih 50 metara zracne linije od adsl modema ,da nebi razvlacio kabal od adsl modema do antene A mislio sam iskoristit wifi extender koji bi mi prenjeo signal do antene A ,extender ima 4 porta sto bi u sustini bilo kao da sam antenu A ustekao direkt u adsl modem,sto se tice antene B koja ce da prima signal tu nema nikakvih problema , mogu da je spojim izravno u pc ili preko nekakvog modema , ostale su sad te konfiguracije da se podese u cemu sam malo tanak
 
Natrag
Top