Windows 8 {Chat}

Učlanjen(a)
09.11.2013
Poruka
16
Skinuo sam ovaj win 8.1 build 9600 i kada pokusam da otvorim da biram drzavu nista se nedesava jednostavno nista idem slui 4 ukucam u run i nista :S

Inace pokusavam skype metod pa nmg da udjem da biram drzavu.
Izvinjavam se za dupli post.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
09.11.2013
Poruka
16
Obrisao sam ali nikako nemogu da pokrenem slui 4 kucam u run u cmd nista se nedesava?Jednostavno nemogu da pokrenem neznam zasto a sad dme iskreno mrzi da ponovo skidam i dizem opet sistem.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Одг: Windows 8.1 Pro (RTM & GDR) chat

Obrisao sam ali nikako nemogu da pokrenem slui 4 kucam u run u cmd nista se nedesava?Jednostavno nemogu da pokrenem neznam zasto a sad dme iskreno mrzi da ponovo skidam i dizem opet sistem.

Nabudžićemo... strpljenja malo do večeras ev. sutra...
 
Učlanjen(a)
09.11.2013
Poruka
16
Iscekujem da uradite to sto treba pa da napokon mogu da aktiviram ovaj windows mozda da sam digao Pro verziju bih lakse aktivirao nego sam ja digao core pa ni pro ni enteprise sad tesko mogu da aktiviram jos uvek sotji neaktivirano ako uspete da sve to sredite da skroz aktiviram bilo bi super! pozz :)
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Iscekujem da uradite to sto treba pa da napokon mogu da aktiviram ovaj windows mozda da sam digao Pro verziju bih lakse aktivirao nego sam ja digao core pa ni pro ni enteprise sad tesko mogu da aktiviram jos uvek sotji neaktivirano ako uspete da sve to sredite da skroz aktiviram bilo bi super! pozz :)
Evo nas... Core otpiši... nema mogućnosti da se aktivira "našim" načinom...
 
Učlanjen(a)
09.11.2013
Poruka
16
Re: Windows 8.1 Pro (RTM & GDR) chat

Znaci ponovo skidam i dizem sta preporucujete?
edit : Skino win 8.1 pro build 9200 ili 9600 (Nisam siguran obrisao sam ono dole ) x86 sada jos samo da aktiviram :D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
10.11.2013
Poruka
6
Jel moze neko da mi kaze sta znaci ovo RTM? Ja sam skinuo tu verziju ali ne znam da li cu moci da je aktiviram?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Jel moze neko da mi kaze sta znaci ovo RTM? Ja sam skinuo tu verziju ali ne znam da li cu moci da je aktiviram?

#43

RTM (release to manufacturing) = izdanje koje je, posle izvesnih alfa i beta testiranja i unapređivanja spremno za tržište, takoreći finalna verzija proizvoda koja se distribuira proizvođačima računara radi instalacije na nove proizvode pre pojave (GDR) operativnog sistema na tržištu;
GDR (General Distribution Release) = Konačno ( finalno ) distributivno izdanje (ukratko);
CORE = osnovna verzija Windows 8.1, nešto poput Windows XP Home;
ProfessionalWMC = Pro verzija + Windows Media Center;
N = su verzije bez Windows Media Player-a;
OEM = izdanje koje se dobija već instalirano na nov računar kupljen u radnji
Retail (maloprodajna) = su verzije koje se kupuju u radnjama na medijima (DVD) ili se dobijaju ONLINE download-ovanjem i svaka se pojedinačno aktivira. Mogu biti dve licence: kao poseban FULL sistem ili kao UPGRADE postojećeg instaliranog sistema;
Volume Licensing (VL) = licenciranje proizvoda "na veliko", odnosno za firme itd. gde je moguće aktivirati više proizvoda istim serijskim ključevima (putem KMS servisa).

RTM oznaka nema veze sa verzijom samog Windows 8.1 (Core, Pro, ProN...) sistema i njegovim komponentama već znači da je to izdanje kakvo bi se trebalo pojaviti kao zvanično.
 
Natrag
Top