Windows 10

Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Samo ti instaliraj taj image a je li on volume (uostalom po cemu znas da je veci za 400 MB ako volume nije jos izasao) ili retail nemoj da brines. Bitno je da je to finalna verzija koja ce do kraja maja imati jedan ili dva kumulativna abdejta. Office 2019 nema u VL izdanju ali ga svi koriste bez problema...Aktiviranje ide bez problema ako znas koji alat da koristis.

Pogledajte prilog 112556

Uostalom kakve veze ima kakav ko ima Windows. Postavio sam link da skinete cisti iso i da instalirate a ako ubacite aktivator u sami iso paket dobit cete instalirani i trajno aktivirani windows bez obzira bio on VL ili Retail.

Veruj mi na rec da imam pojma, jer se 15 godina bavim licenciranjem MS proizvoda. VL verzije svih operativnih sistema su vece za oko 400Mb.
Win 10 pro (1809) VL ne staje na dvd 4.5GB, vec mu je potreban double layer dvd.
Office 2019 pro postoji u VL.
Obzirom da imam tu pogodnost da imam legalne kljuceve za Win/office/servere, nisu mi potrebni kmspico ili razni lekovi . Mozda coffein za glavu ponekad.

E sad, na poslu imam neku prastaru masinu (intel E2160) pa dok je zahvaljujuci tvom linku i objasnjenju uradio pravljenje iso image-a, proslo je 3h.
probao sam da ga upgradujem sa 1809 na 1903, ali je prijavio da imam VL win i da ova verizja ISO-a nije za moju masinu.

Kao i u ranijim final buildovima, mi na VLSC ( Volume License Service Center) uvek dobijemo image najnovijeg builda sa metar dana zakasnjenja. Nemam pojma zasto.
Evo par screenova pa da vidis o cemu pisem.
U svakom slucaju, dao sam like za ulozen napor ovaj build.

Pozdrav.
 

Prilozi

  • DL.PNG
    DL.PNG
    407,5 KB · Pregleda: 25
  • Office 2019.PNG
    Office 2019.PNG
    35,5 KB · Pregleda: 26
  • VLSC.PNG
    VLSC.PNG
    317 KB · Pregleda: 24
  • W10 size.PNG
    W10 size.PNG
    34,6 KB · Pregleda: 22
  • W10p.PNG
    W10p.PNG
    45,9 KB · Pregleda: 29
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Veruj mi na rec da imam pojma, jer se 15 godina bavim licenciranjem MS proizvoda. VL verzije svih operativnih sistema su vece za oko 400Mb.
Win 10 pro (1809) VL ne staje na dvd 4.5GB, vec mu je potreban double layer dvd.
Office 2019 pro postoji u VL.
Obzirom da imam tu pogodnost da imam legalne kljuceve za Win/office/servere, nisu mi potrebni kmspico ili razni lekovi . Mozda coffein za glavu ponekad.

E sad, na poslu imam neku prastaru masinu (intel E2160) pa dok je zahvaljujuci tvom linku i objasnjenju uradio pravljenje iso image-a, proslo je 3h.
probao sam da ga upgradujem sa 1809 na 1903, ali je prijavio da imam VL win i da ova verizja ISO-a nije za moju masinu.

Kao i u ranijim final buildovima, mi na VLSC ( Volume License Service Center) uvek dobijemo image najnovijeg builda sa metar dana zakasnjenja. Nemam pojma zasto.
Evo par screenova pa da vidis o cemu pisem.
U svakom slucaju, dao sam like za ulozen napor ovaj build.

Pozdrav.

Vidi, ja od racunara takodje zivim i porodicu izdržavam vec 19 godina i razumijem te u potpunosti o cemu pricas tako da nemam namjeru sada tebe ubjedjivati sta je sta i ko je ko u ovoj prici. Samo cu kratko nesto dodati. Koliko ce trajati pravljenje iso imidza zavisi od korisnikovog racunara i brzine interneta. Kod mene je to zavrseno za pola sata. Ja nisam pisao ni da uradis upgrade ni da uradis cistu instalaciju. Image je tu pa kod koga prodje upgrade dobro je kod koga ne prodje neka radi cistu instalaciju AKO ZELI.. Sto se tice velicine iso faila zavisi i od nacina kompresovanja samog iso faila. Iso fail kompresovan u ESD format je skoro pa za trecinu manji od obicnog kompresovanja. Na kraju, niko nikoga ovdje ne tjera da nesto radi mimo svojih ubjedjenja. Ja licno sam uradio upgrade ali niti jednoj svojoj musteriji nisam jos instalirao 1903 verziju.
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Moje iskustvo nakon predloga hypersnap

  1. skinuo sam CMD
  2. poceo je download
  3. dobio sam folder pod nazivom ISOFOLDER
4.pokrenuo SETUP ( stiklirao da zelim sacuvati sve podatke ...)
5.nakon 30 ak min windows se podigao kao 1903
6.za sada sve radi ok

za aktivaciju nisam siguran da li nesto menjati ....???
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    29,6 KB · Pregleda: 27
  • 2.jpg
    2.jpg
    28,9 KB · Pregleda: 25
  • 3.jpg
    3.jpg
    43,7 KB · Pregleda: 26
  • 4.jpg
    4.jpg
    103,5 KB · Pregleda: 25
  • 5.jpg
    5.jpg
    10,2 KB · Pregleda: 26
  • 6.jpg
    6.jpg
    60 KB · Pregleda: 24
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Vidi, ja od racunara takodje zivim i porodicu izdržavam vec 19 godina i razumijem te u potpunosti o cemu pricas tako da nemam namjeru sada tebe ubjedjivati sta je sta i ko je ko u ovoj prici. Samo cu kratko nesto dodati. Koliko ce trajati pravljenje iso imidza zavisi od korisnikovog racunara i brzine interneta. Kod mene je to zavrseno za pola sata. Ja nisam pisao ni da uradis upgrade ni da uradis cistu instalaciju. Image je tu pa kod koga prodje upgrade dobro je kod koga ne prodje neka radi cistu instalaciju AKO ZELI.. Sto se tice velicine iso faila zavisi i od nacina kompresovanja samog iso faila. Iso fail kompresovan u ESD format je skoro pa za trecinu manji od obicnog kompresovanja. Na kraju, niko nikoga ovdje ne tjera da nesto radi mimo svojih ubjedjenja. Ja licno sam uradio upgrade ali niti jednoj svojoj musteriji nisam jos instalirao 1903 verziju.

Dao sam ti LIKE, jer si ulozio napor da pomognes raji. Znam vrlo dobro od cega zavisi brzina kompresije/dekompresije.
Izneo sam ono sto treba da se zna, radi otklanjanja eventualne zabune i gubitka vremena za slucaj neuspelog upgrade-a.
Ovaj image je preview koji inace dolazi kroz slow/fast ring.
Nisam te napao , jer nema razloga.
Na zalost, posle 37 godina rada sa racunarima od data entry procesnih racunara, dos-a 3.2, topologija raznih mreza i svih Windows edicija, malo sam se zasitio.
Raditi u IT sektoru u tzv Drzavi, je onako malo previse too much kako rece jedna Diva.

Ziv ti meni bio.
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Probao sam ovu poslednju verziju. Ne radi u All setting/apps
Startuje se , flesne i ugasi.
Testiram dalje..
 
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Ja sam imao isti problem sa All setting/apps prekjuce kad sam instalirao 1903.
koristio sam upisivanje app u Find in settings
112621


Medjutim od jucer je navedni problem nestao... sve radi za sada jako dobro...nikakvav problem u odnosu na raniju verziju.
Testiram na windowsu koji je sa 1809 nadogradjen na 1903 postupkom koji sam opisao u ranijem postu.

Za svaki slucaj cuvam Windows.old za eventualni Recovery...
 
Natrag
Top