Windows 10

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
New i proces zaledi, onda win explorer sam uradi rifres. Neke od ponudenih ekstenzija u padajuci meni koji se ne pojavljuje kod mene mozda folder, txt, bitmap itd nisu kompatibilni za build 1809??? Strasno.
Skinuo sam neki program koji pokaze sve instalirane ekstenzije i od "trecih lica", iskljucio te procese i opet isto. Verovatno je neki bug koji ne mogu da resim.


Za pocetak pokusaj u safe mode-u, da vidimo da li se tamo desava. Pokusaj takodje da resetujes file association, ides na start, pa kucas default apps, i imas valjda reset dugme tu.

Isto mozes da uradis i ovo:
pokrenes cmd kao admin, zatim ukucas:
Kod:
sfc /scannow
I sacekas da zavrsi skeniranje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruka
264
New i proces zaledi, onda win explorer sam uradi rifres. Neke od ponudenih ekstenzija u padajuci meni koji se ne pojavljuje kod mene mozda folder, txt, bitmap itd nisu kompatibilni za build 1809??? Strasno.
Skinuo sam neki program koji pokaze sve instalirane ekstenzije i od "trecih lica", iskljucio te procese i opet isto. Verovatno je neki bug koji ne mogu da resim.
koliko sam skužio kopajući po netu da je to prijavljeni bug i očekuje se rješenje u nekoj od skorašnjih krpaža Microsoft genijalaca.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.429
Za pocetak pokusaj u safe mode-u, da vidimo da li se tamo desava. Pokusaj takodje da resetujes file association, ides na start, pa kucas default apps, i imas valjda reset dugme tu.

Isto mozes da uradis i ovo:
pokrenes cmd kao admin, zatim ukucas:
Kod:
sfc /scannow
I sacekas da zavrsi skeniranje.
Sve sam uradio i u sejf mod, resetiranje na difolt i skeniranje preko cmd (win ne pokazuje greske), rezultat isti. Ocito nesto su zabrljali ovi stricnjaci iz majkrosofta.
 
Učlanjen(a)
01.04.2019
Poruka
17
Stize update za windows 10 gde ce ubaciti neko kao optimizovanje za igrice,a i za slabije racunare su optimizovali windows 10...
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
408
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Kada se sve ovo uradi dobije se ovaj iso:
18362.30.190329-2159.19H1_RELEASE_SVC_PROD2_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US

Ovaj image nije za one koji imaju Windows bazirane na VL (Volume Licence).
Osim po nazivu VL je veci za oko 400MB.

Samo ti instaliraj taj image a je li on volume (uostalom po cemu znas da je veci za 400 MB ako volume nije jos izasao) ili retail nemoj da brines. Bitno je da je to finalna verzija koja ce do kraja maja imati jedan ili dva kumulativna abdejta. Office 2019 nema u VL izdanju ali ga svi koriste bez problema...Aktiviranje ide bez problema ako znas koji alat da koristis.

112556

Uostalom kakve veze ima kakav ko ima Windows. Postavio sam link da skinete cisti iso i da instalirate a ako ubacite aktivator u sami iso paket dobit cete instalirani i trajno aktivirani windows bez obzira bio on VL ili Retail.
 
Natrag
Top