Wifi repeater

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Kod:
http://www.ebay.com/itm/381778383312

Zdravo kolege!

Kod taste nemam internet, a po nekad za vikend ili za vreme raspusta budem kod nje tako da mi je potreban internet. Postoje nekoliko otvorenih mreza koje imaju preslab signal pa sam razmisljao da kupim wifi repeater jer sam cuo da se njime moze pojacati signal, u stvari da mu je navodno dovoljno da primi i slab signal koji on posle dalje salje i cini ga jacim.
Mene interesuje da li mi wifi repeater moze resiti problem i pojacati signal.

Nikad nisam koristio taj uredjaj pa ne znam kako se povezuje na drugu mrezu.


Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
2.128
Kod:
http://www.ebay.com/itm/381778383312

Zdravo kolege!

Kod taste nemam internet, a po nekad za vikend ili za vreme raspusta budem kod nje tako da mi je potreban internet. Postoje nekoliko otvorenih mreza koje imaju preslab signal pa sam razmisljao da kupim wifi repeater jer sam cuo da se njime moze pojacati signal, u stvari da mu je navodno dovoljno da primi i slab signal koji on posle dalje salje i cini ga jacim.
Mene interesuje da li mi wifi repeater moze resiti problem i pojacati signal.

Nikad nisam koristio taj uredjaj pa ne znam kako se povezuje na drugu mrezu.


Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
Ne može tebi treba vanjska antena i ap ili antena/ap mikrotik sxt npr. zatim iz tog ap router kojim ćeš si djelit wifi.Možeš ti kupit i kućnu antenu ali će ti link biti loš.Znači repeater ako ulovi loš signal nemože ga pročistiti,nego ga samo takvog šalje dalje.Koliko tebi treba dobar signal?Ako je za surfanje to prolazi
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Koristio sam pre antenu sa ap kada sam ziveo na selu i koristio bezicni wifi tako da kapiram na sta mislis. Znaci repeater mi nece vrsiti posao. Imam ja jedan ap i antenu na 2.5ghz, a imam i neki stari router netgear pa cu pokusati njime nesto da odradim. Hvala na odgovoru

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
2.128
Koristio sam pre antenu sa ap kada sam ziveo na selu i koristio bezicni wifi tako da kapiram na sta mislis. Znaci repeater mi nece vrsiti posao. Imam ja jedan ap i antenu na 2.5ghz, a imam i neki stari router netgear pa cu pokusati njime nesto da odradim. Hvala na odgovoru

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
Ako ti uhvatiš slab signal sa repeaterom neće ga on poboljšat samo će ga takvog prosljedit dalje.Znači radit ce ali kako da li ti je to dovoljno?Ako imas staru opremu onda ju postavi to ti je najeftinija i najbolja solucija.Sigurno imaš i starijih routera pa staviš open wrt na njega.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Pa da, to cu da uradim, samo sto mi je oprema rastrkana pa kada je skupim isprobacu je. Tako je to kad ne zivim ni kod mojih, ni kod zeninih, nego na trecem mestu, ali je ipak najbolja varijanta ;)

Pogledacu na ebay i alliiexpresu da li ima neka jeftinija antena sa ap jer mi je to laksa varijanta, samo da ne kosta previse

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Ne bih da otvaram novu temu jer je cilj moje teme vec poznat.

Imam mali problem ili mozda ne radim nesto kako treba. Prikupio sam od prijatelja neke komponente za moj poduhvat, tj grid antenu od 24db, Wireless Access Point CN-WFAP i ja sam vec imao neki netgear router.

Povezao sam grid antenu sa Wireless Access Point CN-WFAP, ulogovao se u podesavanja Wireless Access Point CN-WFAP, ali ne mogu da pronadjem dostupne mreze.

Mozete videti na slikama kako izgleda podesavanje ovog AP, a na oslednjoj slici je deo odesavanja gde bi trebalo da mi iscita dostupne wifi mreze, u stvari moju kucnu bi sigurno trebalo da iscita, a i druge koje vidim preko telefona i laptopa, ali meni nista ne iscita.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    35,2 KB · Pregleda: 29
  • 2.png
    2.png
    29,2 KB · Pregleda: 27
  • 3.png
    3.png
    66,3 KB · Pregleda: 28
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ne znam kako ovo da ti predocim, ali na ovim slikama sto si postavio ne moze da vidis dostupne mreze. Ova bas zadnja slika sto kazes ustvari prikazuje listu tvojih klijenata, odnosno ko je sve zakacen na tvoj ruter. Sad ne znam kako opet da ti ovo objasnim, ali listu mreza moze da vidis preko aplikacije za mreznu karticu.
Znaci cepnes wifi karticu u maticnu i aktiviras aplikaciju za detekciju wifi mreza(obicno ide uz drajvere za karticu). E sad posto sam ja staromodan, znaci radim iskljucivo sa razdrndanim ruterima sa buvljaka ni jedan nema opciju da vidim okolne mreze, mora lepotane Profesore da sacekas da se pojavi @konobar019, elite master ove teme da ti objasni neke stvari.
S, druge strane, ako uploadujes sliku gde stoji da moze da se vide mreze, a ne klijenti, onda eventualno moze da nastavimo konverziju s, tim da treba da racunas da ce vecina toga da se odnosi na nagadjanje.
...Znaci ove slike nemaju veze sa mrezama, nego sa klijentima. Jbg ...ja sam uvek bio brutalan u izrazavanju, pa me ostali clanovi ne vole, ali bolje i to nego da te lazem okolo...
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Ne bih da otvaram novu temu jer je cilj moje teme vec poznat.

Imam mali problem ili mozda ne radim nesto kako treba. Prikupio sam od prijatelja neke komponente za moj poduhvat, tj grid antenu od 24db, Wireless Access Point CN-WFAP i ja sam vec imao neki netgear router.

Povezao sam grid antenu sa Wireless Access Point CN-WFAP, ulogovao se u podesavanja Wireless Access Point CN-WFAP, ali ne mogu da pronadjem dostupne mreze.

Mozete videti na slikama kako izgleda podesavanje ovog AP, a na oslednjoj slici je deo odesavanja gde bi trebalo da mi iscita dostupne wifi mreze, u stvari moju kucnu bi sigurno trebalo da iscita, a i druge koje vidim preko telefona i laptopa, ali meni nista ne iscita.

Hoćeš šta? Da uhvatiš neku besplatnu mrežu iz okoline i da je deliš dalje preko rutera svojim uredjajima, telefonu pretpostavljam. ? A tvoj ruter bi se trebao prikačiti na tu mrezu i dalje emitovati signal, tj pojačati ga.. To je repetitor mod.
Sve ti je to u podesavanjima rutera, uključiš pretragu, konektujes se na tu mrezu, a zatim podesis i da emituje signal, moze i pod drugim imenom. Samo te besplatne mreze su krajnje nezahvalne, jer se mnogi prikače na njih i obično ne traju dugo, pa je pitanje koliko ti se ulaganje u opremu isplati.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
@Bazlik,
ovaj forum i volim zbog vas iskrenih koji lepo kazete sta mislite. Ko se vredja nek se vredja, ali je cinjenica da se ljudi trude da pomognu, a ne da odmognu i da pricaju prazne price kako bi skupljali postove. Ja volim da pomognem drugima i ono sto znam uvek sazvakam i lupim an gotovo pa oni koji se losije snalaze skidaju ono sto skockam :)

Plasim se da sam ocigledno bio nejasan kada je objasnjavanje u pitanju i ceo moj "problem".

Znam ja kako se se skeniraju dostupne mreze, imam vec wifi karticu sa antenicom u jednom kompu, na drugom kompu sam nakacen direktno preko lan kabla, a na laptopu hvatam wifi bezicno. Hocu da kazem da znam kako da vidim dostupne mreze.

Slike koje sam okacio su slike iz access point uredjaja, a ne routera. Samo da zavrdim backup rom-a na telefonu pa cu okaciti slike opreme kojom trenutno raspolazem.

Pre par godina sam ziveo na selu, tj tamo gde sam radio kao ucitelj, ali sam se u medjuvremenu preselio u PO. Pricam ovo zato jer sam u tom selu imao samo jednu opciju za interenet, a to je bezicni interent od nekih indijanaca provajdera koji su mi sve zivce pokidali, blikirali mi skidanje sa torrenta i jos mnogo toga, ali sam ja ipak nalazio nacin da ih zeznem i da jedini skidam torrente i da im obaram mrezu. Prva varijanta je tada bila sledeca: grid antena od 24gb na 2.4ghz, access point uredjaj i router. Antena je mogla samo da prima signal i bila kablom spojena sa access pointom,a lan kablom je access point bio povezan sa routerom koji je sirio wifi mrezu po kuci. KAsnije sam kupio antenu na 5ghz koja je pored antene i access point pa mi vise nije bio potreban poseban access point uredjaj koji bi bio veza izmedju access pointa i routera i sve je bilo mnogo lakse i manje komplikovano. Prvi korak za konektovanje na mrezu provajhdera za bezicni internet je bila da tu antenu na 5ghz koja u sebi ima access point prikacim lan kablom na komp i da preko kompa pristupim njenim podesavanjima i onda lepo skeniram dostupne mreze i nakacim se na mrezu provajdera koji mi omoguci pristup na njihovu mrezu i otvori korisnicki nalog i da mi odredjenu brzinu. Zatim sam lan kabal skidao sa kompa i akcio ga u router koji je dalje delio signal po kuci. Tako je nekad bilo,a danas lepo imam SBB i njohov net od 50mb/sek i uzivam.

Da se vratim na temu. Meni je ovo, kao sto sam vec napisao, potrebno kako bih imao net kada odem kod taste i da bi ona zena mogla po nekad da vidi unuce preko vibera npr, a zena nije u mogucnosti da svakog meseca placa internet pa sam hteo ovako da jos namestim internet. Kod nje u stau hvatam neki wifi od nekog komsije,a li je signal preslab pa sam hteo da na neki nacin primim taj signal i da ga prosirim preko routera ili kako vec. Druga jos bolja varijanta mi je sto bih tom grid antenom najverovatnije mogao da uhvatim surakov wifi koji zivi u zgradi pored pa bih mogao jos lakse da namestim internet tasti.

Da sam sacuvao tu novu antenu na 5ghz lako bih sve ovo uradio,a li sam je dao jednom prijatelju koji je sada koristi pa sam uspeo od nekog drugog prijatelja da nabavim ovu staru grid antenu koja radi na 2.4ghz kojoj je neophodan access point.

Ne bacaju mi se pare da kupujem neke druge uredjaje sa kojima ovo mogu lako da odradim jer je ovu antenu moguce povezati sa npr tenda W3002R routerom i odabrati WISP MOD i onda na taj nacin se mogu preko tog routera primiti neki signal sa strane koji router posele vracao na antenu koja bi signal sirila bas daleko. Ova metoda provereno radi jer to radi moj drug koji zivi blizu Negotina.

Ne kupuje mi se taj router i ne daje mi se tih 3500din za njega ako vec sve mozda mogu da odradim opremom kojom raspolazem, ali ako ne mogu to da odradim mojom opremom onda cu lepo kupiti taj tenda router i resiti problem.

Ako mozda ovaj access point koji imam ne radi imam rezervnu varijantu jer imam jos jedan tp link access point koji ce mi doneti brat u toku sledece nedelje.

Umrih se od kucanja, ali se nadam da sam vam malo priblizio celu sitaciju.

Hvala vam na razumevanju kolege i prijatelji!

EDIT:

Evo slika, gotov je backup rom-a ;)
 

Prilozi

  • antena.jpg
    antena.jpg
    283,3 KB · Pregleda: 28
  • router i access point.jpg
    router i access point.jpg
    201,1 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ajmo opet, klijenti nisu mreze, KLIJENTI NISU MREZE, KLIJENTI NISU MREZE.

Znaci ko se zakaci na tvoj ruter zove se klijent, a ne mreza.
Prvo preko browsera ubaci MAC adresu svog telefona u taj AC point,
snimi i restartuj ruter iz browsera iz odeljka sistem..
Zatim prinesi mobilni na 1 metar od tog rutera i zakaci se na ruter. Sad kad udjes ponovo
u browser na onoj slici sto si dao, ce da stoji da je klijent tvoj mobilni zakacen.
Ruteri nisu radari i samo odgovaraju na zahteve ako su u Access Point modu.
Znaci u kom si modu taj tip informacija dobijas. Repeater recimo skenira okolo i pojacava signal.
----
Znaci mac adresa, sifra, konekcija i eno te onde.
...ako imas net na fonu, a nema te onde briga te za tu sitnicu, bitno imas net,
..medjutim ako nemas net na fonu, onda ili to ne radi ili nije dobro podeseno.

Ako imas vise rutera povezanih jedan za drugim, bojim se da ce sve mac adrese morati da unosis rucno bez dhcp.
Kako li ga pa ovaj konobar019 nema bas kad je najpotrebniji,
..nije ga valjda opet tukla uciteljica..
 
Natrag
Top