wifi bruteforce

Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Dodao sam ispod primer mutiranja imena i prezimena uradjenih u programu Mutator u Linuxu. Ovo je najprostije jer ne moze da se postavi fajl veci od 1MB. Inace jedna rec se moze mutirati na stotine hiljada nacina uz razne dodatke.
 

Prilozi

  • IPNMut.txt
    715,8 KB · Pregleda: 16
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Sto se tice wordlist-i na nekom od hardiskova trebalo bi da sam sacuvao jednu sa nesto preko 6 miliona reci, ukljucujuci i nase! Skupljao sam je i pravio dve godine. Dok sam se svojevremeno igrao sa komsijskim mrezama brzo sam shvatio da u realnom svetu nista ne moze da zameni dictionary atack. Medju komsijama je bilo i gastarbajtera pa rekoh da sve sto mogu skupim na jedno mesto. Onda sam se ozenio i otvorio servis...
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
OK.
Mene interesuje da li je moguće pomoću windows računara razbiti WPA2 šifre? Konkretnije, u pitanju si SBBovi CISCO ruteri sa fabričkim nazivima mreža i lozinki.

Unapred se svima zahvaljujem na odgovorima!
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
OK.
Mene interesuje da li je moguće pomoću windows računara razbiti WPA2 šifre? Konkretnije, u pitanju si SBBovi CISCO ruteri sa fabričkim nazivima mreža i lozinki.
Unapred se svima zahvaljujem na odgovorima!

Hashcat razbija preko 100 vrsta algoritma od kojih je WPA/WPA2 samo jedan od njih.
Vrsta rutera je tu nebitna. Kakva lozinka je u pitanju?
Koliko karaktera, velika, mala slova, brojevi?... sve to utice na jacinu lozinke.
Na pr. lozinku od 8 brojeva prosecan racunar moze otkriti za 10ak sati.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Hashcat razbija preko 100 vrsta algoritma od kojih je WPA/WPA2 samo jedan od njih.
Vrsta rutera je tu nebitna. Kakva lozinka je u pitanju?
Koliko karaktera, velika, mala slova, brojevi?... sve to utice na jacinu lozinke.
Na pr. lozinku od 8 brojeva prosecan racunar moze otkriti za 10ak sati.

U pitanju je SN od 9 cifara - nema slova.

Probao Hashcat. oclHashcat se, koliko vidim, oslanja na grafičku kartu. Tu imam problem, pošto je grafička "malo" starija i nema CUDA podršku.
Hashcat ne mogu da pokrenem (ver. 0.49) . Pokrenuo hashcat-cli32, ali se na trenutak pojavi crni ekrančić, koji se u sekundi izgasi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Nedalju dana ako je bolji kompjuter i program.
Vec sa 10 cifara prosecan komp nema sta da trazi.
Trajalo bi mesecima.

Probao Hashcat. oclHashcat se, koliko vidim, oslanja na grafičku kartu. Tu imam problem, pošto je grafička "malo" starija i nema CUDA podršku.
Hashcat ne mogu da pokrenem (ver. 0.49) . Pokrenuo hashcat-cli32, ali se na trenutak pojavi crni ekrančić, koji se u sekundi izgasi.

Treba ti i Hashcat GUI .
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
32
Par dana me nije bilo.. Jurio sam wordlist po internetu.. I mogu vam reci da nasa lista --nece da moze. Nigde je nema. A @Alimpije1 je upravu... Strane liste su smece. E sad uspeo sam da prikupim dosta imena, prezimena, nadimke, neke reci (skenirajuci internet stranice), recnik i to da stavim u listu. A onda uz pomoc skriptice koju sam napisao napravim sve kombinacije. Fajl je ogromna... Samo sa imenima, prezimenima, nadimcima i datumom rodjenja ima 50gb (i to minimalna lista samo sa malim slovima). A ako dodam i ostale reci ...... HUGE
Na osnovu toga shvatio sam da je za kucnu mrezu dovoljna sifra duzine 15. I to 2 velika slova, 2 mala slova, 2 broja, 2 specijalna znaka a ostalo po zelji. Iskljuciti wps pa nek provali
a onda vidim ovaj fajl sto je postavio @Alimpije1
Mozda sam se i prevario :)

Koja komanda u linuxu radi to sto si izveo.. Jel moze nesto vise o tome. Ja sam uspeo da napravim skriptu za python koja radi sve kombinacije sa recima koje se nalaze u tekstualnoj datoteci
Ali me sad zanima ovo sa datumarom i mutatorom :).
Ili ako moze neki link
 
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
32
U pitanju je SN od 9 cifara - nema slova.

Probao Hashcat. oclHashcat se, koliko vidim, oslanja na grafičku kartu. Tu imam problem, pošto je grafička "malo" starija i nema CUDA podršku.
Hashcat ne mogu da pokrenem (ver. 0.49) . Pokrenuo hashcat-cli32, ali se na trenutak pojavi crni ekrančić, koji se u sekundi izgasi.
oclHashcat (ati radeon) ili cudaHashcat (nvidia) su za graficku. Ali mozes da koristis Hashcat. Probao sam u windows 7 pro i preko njega i preko aircrack-ng 1.2. Aircrack mi je radio brze. Doduse ja sam sve cap fajlove napravio u kali linuxu (uhvatio 4way-handshake) pa ih prebacio preko usb-a u drugi komp (windows)
Ako zelis aircrack-ng skini sa zvanicnog sajta i pokreni gui. ubacis cap fajl i recnik koji zelis i kliknes. Vodi racuna da ti antena nece raditi posto moraju da se ubace neki dll fajlovi za svaku antenu koju koristis. Ali samo probijanje ce raditi bez problema
Ako zelis da koristis hashcat uradi sledece:
1. skini hashcat sa zvanicnog fajla
2. otpakuj u folder koji ces nazvati hashcat
3. u folderu reimenuj fajl "hashcat-cli32" u "hascat" (ili ako koristis 64 bitni neka to bude "hashcat-cli64" = "hashcat" a 32bitni
ne diraj)
NAPOMENA. pazi da to bude fajl sa hashcat-cli32.exe tj gledaj da bude exe format
3. u taj hashcat folder stavi konvertovani NEKOIME.hccap
NAPOMENA: Mozes ga konvertovati preko hascat sajta. Evo linka https://hashcat.net/cap2hccap/
Samo uploduj NEKOIME.cap i klikni convert. U drugom praznom polju nista ne upisuj. Kad skines mozes da ga reimenujs
posto ces dobiti cudno ime
4. u isti folder "hashcat" stavi i wordlistu.txt. Ili ako je nekog drugog formata nema veze. Vazno da je u istom folderu jer ako
nije moras da stavis putanju do te liste. Mozes i da napravis sifra.txt u tom folderu gde ces snimiti sifru ako je nadjes
5. Sad ceo folder kopiraj particiju C:
Nemoj kopirati u Program files ili bilo gde jer nece raditi. Znaci neka bude C:\hashcat
6. Sad zatvori sve i udji u taj folder. Drzi shift i klikni desni klik na prazno mesto. A zatim klikni na "open command window
here". Ili ako znas da radis u cmd-u ti stavi putanju do tog fajla
7. Kada si pokrenuo kucas sledece
"hashcat -m 2500 -a 0 -o sifra.txt NEKOIME.hccap wordlist.txt

NAPOMENA: svuda je po jedan razmak. fajlove sam razmako malo vise da ti bude jasnije
-m 2500 je napad na WPA/WPA2
-a 0 je opcija za dictionary attack
-o sifra.txt je fajl u kome ce se snimiti nadjena sifra
NEKOIME.hccap je tvoj konvertovani fajl
wordlist.txt je fajl u kome si snimio te sifre.
 
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
32
Dodatak
Ako nemas wordlist.txt ti kucaj sledece
"hashcat -m 2500 -a 3 NEKOIME.hccap ?d?d?d?d?d?d?d?d?d -o sifra.txt"
bez navodnika.. primetices da ?d ima 9. ?d = 0123456789 tj. na tom mestu proba sve brojeve

Jos bolje je ak znas prvi broj ili poslednji ili neki broj i na kojoj poziciji. Recimo da znas da je prvi broj 5
U tom slucaju kucaj sledece
"hashcat -m 2500 -a 3 NEKOIME.hccap 5?d?d?d?d?d?d?d?d -o sifra.txt

Da ti bude jasnije neka komsinica koristi sifru milica1234 a ti znas da je prva rec milica. Onda kucas sledece
"hashcat -m 2500 -a 3 NEKOIME.hccap milica?d?d?d?d -o sifra.txt" SVE BEZ NAVODNIKA. Nadam se da sam pomogao
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Koja komanda u linuxu radi to sto si izveo.. Jel moze nesto vise o tome. Ja sam uspeo da napravim skriptu za python koja radi sve kombinacije sa recima koje se nalaze u tekstualnoj datoteci
Ali me sad zanima ovo sa datumarom i mutatorom :).
Ili ako moze neki link

To nije tesko, kod mutatora odredis ulazni fajl gde je recnik i izlazni gde ce izaci mutiran, uz komandu sta da mutira, a kod datumara odredi se pocetni i krajnji datum, i on ispise sve datume izmedju. Ima ih na netu, kod mene su deo linux distre koju koristim tako da ih nisam ni trazio. Ali dzaba svi recnici ako nemas brzinu, koliko reci u sekundi ti radi Hashcat?
 
Natrag
Top