wifi bruteforce

Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Treba imati Kohones za komsinicu jbg hahahahahah


1403_randyWheelBarrowA-634x489.jpg
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Da li je moguce preko kali linuxa krekovati wifi sifru koja se sastoji od 9 cifara? npr 423884123?
ako neko zna neka napise, i ako ima neka lista ili skripta koja kreira txt fajl od 000000000 do 999999999

Moguce, samo ne znam koliko ce vremena trebati za to i koliko je isplativo. Prosecan komp. koji radi oko 1200 sifri u sekundi , za 8 cifara mu treba preko 24 sati trazenja. Znaci za 9 ce mu trebati mnogo vise. Fajl mozes napraviti pomocu alata crunch.
Ja sam se malo zezao s tim i sifre trazio preko kombinovanih recnika koje sam sam napravio.. Na pr. u jednom nasa imena, prezimana, nadimci, a u drugom godista. Znaci ako neko ima na pr. sifru milovanovic1967 nalazim za 10 minuta. Ili na pr. kombinacija nasih reci i brojeva. Na pr. tastatura1234, nalazim za citavih pola sata. Ko sumnja nek posalje handshake tj. cap. fajl. Posao sam od logike da vecina bira za sifru domace reci, mada ni njih nije lako provaliti ako neko zna da postavi sifru, sto ce reci dovoljno je da umesto milovanovic1967 postavi mILoVanoviC1967 i onda je mnogo teze. Ako ima neko ko bi hteo da radi na izradi srpskog recnika nek mi se javi na alimpije1yahoo.
 
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.826
Ma kakve slozene sifre

Kod komsije sifra galoperi - covjek kupio konje i odma sam skontao da je nesto slicno ili po djeci
drugome komsuji ja napravio sifru strahinja2011 po unuku
a komsinca zuta1981 po nadimku

Ovo su sifre kod prosecnih ljudi kod nas
 
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
32
Uspeo sam provaliti jednu sifru uz pomoc rivera. Trebalo mi je sest sati ali srecom ruter nije imao AP lock. Ali za tu konekciju treba da drzim antenu (laptop) na ringli sporeta u cosku stana. E sad ima dosta jacih signala ali posle 5-10 pokusaja ruter zakljuca WPS. Iliti dodje detecting ap limit. PA me zanima postoji li srpska wordlista da se skine? Ili kako napraviti?
Ako ima neko da objasni bio bi mu zahvalan. Jos vise ako bi podelio wordlistu za nas jezik :D
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Uspeo sam provaliti jednu sifru uz pomoc rivera. Trebalo mi je sest sati ali srecom ruter nije imao AP lock. Ali za tu konekciju treba da drzim antenu (laptop) na ringli sporeta u cosku stana. E sad ima dosta jacih signala ali posle 5-10 pokusaja ruter zakljuca WPS. Iliti dodje detecting ap limit. PA me zanima postoji li srpska wordlista da se skine? Ili kako napraviti?
Ako ima neko da objasni bio bi mu zahvalan. Jos vise ako bi podelio wordlistu za nas jezik :D

Srpsku Wordlistu neces da nadjes nigde, ja sam napravio jednu sa 264426 reci, ali posle dugo rada na njoj necu da je delim . Treba ti najmanje jos nekoliko recnika za brojeve, najcesce lozinke, datume, kombinacije tastature, razna imena i sl.
 
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
32
Razumem sto neces da je delis :).. Nebi verovatno ni ja. Mozes li bar da objasnis kako napraviti wordlistu. Meni jedino pada na pamet da OCR-ujem vujakliju.
Mogu na internetu da nadjem wordlist najcescis sifri i slicne ali nije to to :).. Ovu sifru koju sam hakovao sadrzi nadimak (5 slova) i datum rodjenja (4 slova).
Pa me zanima kako napraviti tako nesto? Moze neko objasnjenje :)
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Srpski recnik mozes naci preko myspell, pa ga onda obradis, ali nista dok sam ne naucis da pravis razne recnike i kombinujes ih. Eto tu sifru sto si nasao nebi mogao nista sa sr. recnikom jer ne sadrzi brojeve. Aklo je nesto komplikovanije mozes mesecima da trazis i ne nadjes. Znaci ne isplati se zbog neke sifre gubiti toliko vremena sem ako ne zanima da naucis nesto o enskripciji.
 
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
32
Ma generalno citam o hakovanju da bi znao kako funkcionise i da bi se zastitio (koliko god je to moguce). Tehnologija napreduje pa je glupo ne obrazovati se u tom pogledu. Uspeo sam da napravim neku svoju listu koja je 60gb i ima brdo kombinacija (oko 4 milijarde). Ali opet nije poenta hakovati komsiji net vec da vidim kako funkcionise.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ma generalno citam o hakovanju da bi znao kako funkcionise i da bi se zastitio (koliko god je to moguce). Tehnologija napreduje pa je glupo ne obrazovati se u tom pogledu. Uspeo sam da napravim neku svoju listu koja je 60gb i ima brdo kombinacija (oko 4 milijarde). Ali opet nije poenta hakovati komsiji net vec da vidim kako funkcionise.

Hakuj komšinicu jarane, mani se komšije :mig:
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Ma generalno citam o hakovanju da bi znao kako funkcionise i da bi se zastitio (koliko god je to moguce). Tehnologija napreduje pa je glupo ne obrazovati se u tom pogledu. Uspeo sam da napravim neku svoju listu koja je 60gb i ima brdo kombinacija (oko 4 milijarde). Ali opet nije poenta hakovati komsiji net vec da vidim kako funkcionise.

60gb vise manje beskorisnog smeca. Ko jos koristi strane reci u sifri, mozda jedna u 50.
Recnici se prave a ne skidaju s neta. Polazi se od domacih imena, prezimena, datuma, brojeva, a onda se obradjuju preko mutatora, kombinatora, datumara. Zatim srpski recnik, pa s njim razne kombinacije i dodaci..Brojevi telefona takodje.
 
Natrag
Top