Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
A ovo dokaz da ne viču ?

Pa nije magarica ni govorila, nego Bog iz nje, ali je napisano tako da onaj kome je govorila njemu deluje kao da ona govori.

Podzemni svijet govori i carstvo mrtvih: čuli smo o njoj samo kako se govori.
Samo je Bog, koji zna put k njoj, on jedini zna, gdje se nalazi ona.
Job 28

Tako da svakako mrtvi nisu govorili, jer mrtvi ...

mrtvi ne znaju nista:

9:5 Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa

mrtvi ne hvale Boga:

38:18 Jer neće grob Tebe slaviti, neće Te smrt hvaliti, i koji siđu u grob ne nadaju se Tvojoj istini.
38:19 Živi, živi, oni će Te slaviti kao ja danas: otac će sinovima javljati istinu Tvoju. Isaija 38, 18 - 19

"Kakva je korist od krvi moje, da siđem u grob? Hoće li Te prah slaviti ili kazivati istinu Tvoju?
( Psalam 30. 9 )


Mrtvi ne spominju Boga



Psalam 6,5Jer mrtvi ne spominju tebe; u grobu ko će te slaviti?
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Strepe

Pred Bogom mrtvi pod zemljom dolje strepe, vode morske dršću i nemani njine.
Pred njegovim okom otkriven zja Šeol i bezdan smrti nema vela na sebi.
Job 26

Traže

Zaišti od Jahve, Boga svoga, jedan znak za sebe iz dubine Podzemlja ili gore iz visina.
Izaija 7

Zahvaljuju

Izvedi iz tamnice dušu moju da zahvaljujem imenu tvojemu. Oko mene će se okupiti pravednici zbog dobra što si ga iskazao meni.
Psalam 142

Govore

Najhrabriji junaci govorit će mu iz srca Podzemlja: `Ti i pomoćnici tvoji siđite i počinite s neobrezanima, mačem pokošenima!`
Ezekiel 32


etc.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Strepe

Pred Bogom mrtvi pod zemljom dolje strepe, vode morske dršću i nemani njine.
Pred njegovim okom otkriven zja Šeol i bezdan smrti nema vela na sebi.
Job 26

Traže

Zaišti od Jahve, Boga svoga, jedan znak za sebe iz dubine Podzemlja ili gore iz visina.
Izaija 7

Zahvaljuju

Izvedi iz tamnice dušu moju da zahvaljujem imenu tvojemu. Oko mene će se okupiti pravednici zbog dobra što si ga iskazao meni.
Psalam 142

Govore

Najhrabriji junaci govorit će mu iz srca Podzemlja: `Ti i pomoćnici tvoji siđite i počinite s neobrezanima, mačem pokošenima!`
Ezekiel 32

A kako onda stoji da ne govore, ne slave Boga, nemaju misli, ne spominju ga.

Dakle ti si izvrnuo stihove.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Niti sam šta dodao niti oduzeo, tako piše.
Ništa ja ne izvrćem.

Job 26,5 Pred Bogom mrtvi pod zemljom dolje strepe, vode morske dršću i nemani njine.
Job 26,6 Pred njegovim okom otkriven zja Šeol i bezdan smrti nema vela na sebi.

Jeruzalemska Biblija


Proveri.
HTML:
http://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?knjiga=Job&prijevod=sve&glava=26
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Niti sam šta dodao niti oduzeo, tako piše.
Ništa ja ne izvrćem.

Job 26,5 Pred Bogom mrtvi pod zemljom dolje strepe, vode morske dršću i nemani njine.
Job 26,6 Pred njegovim okom otkriven zja Šeol i bezdan smrti nema vela na sebi.

Jeruzalemska Biblija


Proveri.
HTML:
http://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?knjiga=Job&prijevod=sve&glava=26


Da li j proverio ili nije ne znam, niti me zanima. Sve i da jeste priznati da te je nepravedno, a to uvek i radi, optužio da izvrćeš neće nikada.

Od njega se prepadaju mrtvi pod vodama i stanovnicima njihovim. Job 26.5
Otkriven je pred njim podzemni svijet, carstvo mrtvih bez pokrova. Job 26.6

Prevod Ivan Šarić

Dublji nego što su vode i nego nebesa koja nastanjuju, drhte pokojnici. Job 26.5
Pakao je gol pred njim, a ponor nema nikakve koprene. Job 26.6

Prevod Tomislav Dretar


Isti ti stihovi na Engleskom iz King James Version

5 Dead things are formed from under the waters, and the inhabitants thereof.
6 Hell is naked before him, and destruction hath no covering.

Hebrejska Biblija Engleska transliteracija

5 Dead things tremble from under the mayim, and the inhabitants thereof.
6 Sheol is naked before Him, and Avaddon hath no cover.

I za kraj: Septuaginta grčki i hebrejski uz prevod na engleski

Kod:
https://biblehub.com/interlinear/job/26.htm
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
SHEOL i HADES na Jevrejskom i Grckom su GROB

SHEOL (HADES) nigde u bibliji nije -GROB!
Za GROB se koristi druga rec KVEBER ili PIT (JAMA).

Gde si ti nasao u bibliji da 'zivi ljudi odlaze pred SHEOL (HADES) da tamo oplakuju mrtve'???

Ili gde si ti nasao da 'mrtve polazu u SHEOL (HADES)'?

A to bi sve moralo biti slucaj, ako je tacno da je SHEOL - GROB!?

Ali to nije tacno! Nigde u bibliji ne postoje stihovi koji ukazuju da je to "fizicki grob"! Ponavljam NIGDE!

SHEOL (HADES) je duhovna nematerijalna relacija - gde dusa odlazi posle smrti a KVEBER je mesto gde se polaze telo! U bibliji postoji razlika u terminologiji, a to se vidi u svim stihovima! U tim stihovima jedino dusa uvek odlazi u Sheol a TELO NIKADA!

Dakle, u judaizmu i bibliji, SHEOL (HADES) je mesto gde odlazi dusa (to je duhovna relacija) a KVEBER (GROB) je fizicko mesto gde se polaze telo! Zato je Isus i mogao ispricati pricu o bogatasu i Lazaru i odlasku duse u Had! Jer to je uskladu sa judaizmom! U Hadesu su cak i provalije opisane kao i u Hristovoj prici, postoje delovi za vece i za manje prestupe! Sve se slaze!

Medjutim, vi izvrcete bibliju i ignorisete ono sto vam govorimo, jer nije bitno sta mi kazemo, vasa crkva je uvek u pravu, vi imate pripremljeni materijal i tu ste da misionarite! A mi smo 'zli' zato sto vam kazemo istinu koja vam je neprijatna!

S vama ne vredi razgovarati, jer vi ne zelite razgovor!!!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Medjutim, vi izvrcete bibliju i ignorisete ono sto vam govorimo, jer nije bitno sta mi kazemo, vasa crkva je uvek u pravu, vi imate pripremljeni materijal i tu ste da misionarite! A mi smo 'zli' zato sto vam kazemo istinu koja vam je neprijatna!

S vama ne vredi razgovarati, jer vi ne zelite razgovor!!!

Mire, brate ono su na izvrtanju Svetog Pisma i nastali, na izvrtanju, laganju i histeriji zaludnih amerikanaca koji su poverovali Milerovim lažima. Njima su te laži, Milerove, laži pioneers-a i laži avatara "duha proroštva" (Satane), "evanđelje", koje po svaku cenu treba braniti.

Shvati već jednom, ne radi se tu o nameri da se istina koju iznosimo negira, nego o tome da oni veruju da su odabrani a da smo mi lažljivi Babilon. To ih je učila udarena u glavu, to su ih učili pioneers. To je ne zaboravi ponašanje kultista i ljudi sa poremećajem ličnosti, onim narcisoidnim.

Radi se prosto o masovnom ispiranju mozga, igranjem na emocije, i korišćenjem već pripremljenih materijala. Misionare? Pa kako da ne misionare, tačnije vrše prozelitizam, kada im se to računa u poene na onoj nakaradi i blasfemiji Istražnom postupku, uz to svaki novi "član" odabranih je novi desetak za kult.

Istina je uvek neprijatna za one kojima je laž slađa i prijatnija osećanjima (narcisoidi uvek izbegavaju istinu jer ruši njihovu "posebnost")

Razgovarati sa takvima? Hahahahahaha. Oni ne žele razgovor, jer njima razgovor nije na umu, sagovornik takvih se ili mora pokoriti ili trpeti napade ako se usudi da posumnja u laž koju ovi predstavljaju kao istinu.

Ponoviću, za njih je njihova laž "evanđelje" i tu leka nema osim suočavanja sa argumentima i činjenicama, i upravo zato oni i odbijaju da se suoče sa činjenicama, upravo zato su svi koji im ruše kulu od karata nastalu na lažima i sagrađenu od laži, "zli", "bezumni", sotone, ovakvi i onakvi.

Upravo zato oni pljuju sve oko sebe. Jer ako su svi prljavi, samo oni onda ostaju "čisti". Sebe varaju i varaju druge.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
DarthShone je prevazisao i samog sotonu, jer Satana je nazvan Otac lazi, a DarthShone se moze nazvati "DEDOM LAZI" jer sva dela prelaze sa Oca na sina.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
DarthShone je prevazisao i samog sotonu, jer Satana je nazvan Otac lazi, a DarthShone se moze nazvati "DEDOM LAZI" jer sva dela prelaze sa Oca na sina.
Nemoj ti ovde da vredjas Shonea, nista ti radio nije. Nego lepo nadji stihove koje sam trazio i dokazi da je SHEOL DOSLOVNI GROB u koje su polagali mrtvace? Dokazi da je to GROBLJE na koje su ljudi odlazili da tamo oplakuju svoje mrtve? Imas li ti nauku u bibliji ili nemas?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nemoj ti ovde da vredjas Shonea, nista ti radio nije. Nego lepo nadji stihove koje sam trazio i dokazi da je SHEOL DOSLOVNI GROB u koje su polagali mrtvace? Dokazi da je to GROBLJE na koje su ljudi odlazili da tamo oplakuju svoje mrtve? Imas li ti nauku u bibliji ili nemas?

Pa vec sam prilozio.

A sto se tice DarthShonea, on laze sve vreme.
 
Natrag
Top