Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nepravedno bi bilo da neko ko je gresio jedan dan, bude mucen vecno isto kao onaj koji je gresio ceo zivot, Bog nije nepravedan.

Da li je pravedno zbog jednog ploda sa drveta da desetine milijardi umre?
Zašto sudiš Boga i nazivaš nepravednim?


Zato je gore opisani kontekst jedino biblijski, po kome ce se ljudi koji budu bili baceni sa sotonom u ognjeno jezero - neki od njih muciti krace a neki duze, dok ce se sotona i njegovi demoni muciti najduze, ali nikako vecno.

Nema toga u Bibliji Laodikeja brate moj napaćeni to te prevarila ona masonka.

To znaci da ce neki ljudi umreti odmah, a drugi nesto kasnije, i licno verujem na osnovu biblijskog otkrivenja o poslednjim dogadjajima i unistenja greha na zemlji i njenog ociscenja - da je to mali vremenski period od par zemaljskih dana ili cak sati,

Masonkin lider je tako prvom paru govorio NEĆETE VI UMRETI a njoj NEĆETE SE VI MUČITI lično ništa ne verujem masonima kao ni zmiji.

Baca se ceo vaskrsli covek u telu, jer tako ise u bibliji.
Izgara ceo telesni covek i umire u vatri nestajuci za vecnost.

A ceo vaskrsli čovek ima duhu sebi zar ne, a da li duh izgara i da li je duh svestan to mi nisi rekao pa sad pokušaj.

Laodikeja želim nešto tebi lično reći,čitao sam teme u kojima su ti drugi pokušavali učtivo pazeći na sebe dati do znanja mnogo štošta i video sam da si sve to zanemarivao zato sam ja pokušao na moju nesreću drugačijim oštrijim rečima povređujući tebe istrgnuti iz toga u čemu si i nisam uspeo a pritom sam tebi naneo uvrede svoj duh opteretio prljavštinom jezika.

To nikako nije dobro i sad motiv više nije važan iako je bio iz najboljih namera nemam opravdanje za sve one reči tebi lično upućene zato te molim da mi oprostiš svaku uvredu zgrešio sam i nisam postupio po ljubavi već po sili i oholo.
Unapred ti hvala i molim Boga da mi pomogne da zauzdam jezik svoj i da pomogneda ne žurim i u svojoj sili da ne trčim.
Bog te blagoslovio brate moj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li je pravedno zbog jednog ploda sa drveta da desetine milijardi umre?
Zašto sudiš Boga i nazivaš nepravednim?

Pripisujes mi nesto sto nisam tvrdio.

Evo moje tvrdnje:

Nepravedno bi bilo da neko ko je gresio jedan dan, bude mucen vecno isto kao onaj koji je gresio ceo zivot, Bog nije nepravedan.


Ne nazivam ja Boga nepravednim, vec upravo kazem suprotno "da on nije nepravedan" vec ga prave nepravednim oni koji veruju da ce Bog SVE ljude kazniti vecnim mucenjem u paklu. i onoga ko je gresio ceo zivot, i onoga koji ima mozda samo jedan greh.

Nema toga u Bibliji Laodikeja brate moj napaćeni to te prevarila ona masonka.

Nijew Ellen White masonka, vec ti podrzavas nju ejdj, i masonske ideje, jer oni veruju u okultno mnogobozacko ucenje o dusi i vecnim mukama u paklu.

Da vidimo da li nema u bibliji ono o cemu sam pisao:

"Blago tom sluzi kog došavši gospodar njegov nađe da izvršuje tako.
Zaista vam kažem: nad svim svojim imanjem postaviće ga.
Ako li kaže sluga u srcu svom: Neće moj gospodar još zadugo doći; i stane biti sluge i sluškinje, i jesti i piti, i opijati se;
Doći će gospodar toga sluge u dan kad se ne nada, i u čas kad ne misli, i raseći će ga, i deo njegov metnuće s nevernima.
A onaj sluga koji zna volju gospodara svog, i nije se pripravio, niti učinio po volji njegovoj, BICE VRLO BIJEN.

A koji ne zna pa zasluži boj, BICE MALO BIJEN. Kome je god mnogo dano mnogo će se iskati od njega; a kome predaše najviše najviše će iskati od njega" ( Luka 12. 43 - 48 )

Dakle, ovde Isus govoreci u slici jedne parabole o svom dolasku i sudu kaze: "DA HRISCANI KOJI SU ZNALI BOZJU VOLJU I NISU JE IZVRSAVALI BICE MNOGO BIJENI, A KOJI NISU ZNALI BOZJU VOLJU I NISU JE IZVRSAVALI - BICE MALO BIJENI" naglasavajuci "DA CE LJUDI PRIMITI SUD BOZJI PO MERI GRESNOSTI I NEPOSLUSNOSTI"

Masonkin lider je tako prvom paru govorio NEĆETE VI UMRETI a njoj NEĆETE SE VI MUČITI lično ništa ne verujem masonima kao ni zmiji.

Zmija je upravo vara tebe, jer Bog kaze prvom coveku da ce ako sagresi UMRETI, a ti kazes DA NECE UMRETI VEC DA CE ZIVETI NAKON SMRTI I MUCITI SE VECNO U OGNJU.

Sotona je upravo u raju prvom coveku plasirao tu laz koju je kasnije pretocio u mnogobozacko ucenje "DA COVEK NE UMIRE SA SMRCU, VEC DA POSEDUJE BESMRTNU DUSU I NAKON SMRTI PRELAZI U JEDNO DRUGO STANJE GDE NASTAVLJA DA ZIVI VAN TELA"

To je sustina spiritizma i svih okultnih ucenja.

A ceo vaskrsli čovek ima duhu sebi zar ne, a da li duh izgara i da li je duh svestan to mi nisi rekao pa sad pokušaj.

Nema duh moj Taramana kao svesni elemenat koji ce se vecno muciti.

Covek kao vaskrslo bice biva bacen u ognjeno jezero i tamo umire da vise ne postoji u ni jednom obliku.

"A bezakonika će nestati sasvim; nasleđe će se bezbožničko zatrti" ( psalam 37. 38 )

Duh je univerzalna sveprozimajuca sila koja ozivljava, i kada covek umre - ta sila se vraca Bogu u Bozju nutrinu iz koje je proizisla.

Laodikeja želim nešto tebi lično reći,čitao sam teme u kojima su ti drugi pokušavali učtivo pazeći na sebe dati do znanja mnogo štošta i video sam da si sve to zanemarivao zato sam ja pokušao na moju nesreću drugačijim oštrijim rečima povređujući tebe istrgnuti iz toga u čemu si i nisam uspeo a pritom sam tebi naneo uvrede svoj duh opteretio prljavštinom jezika.
To nikako nije dobro i sad motiv više nije važan iako je bio iz najboljih namera nemam opravdanje za sve one reči tebi lično upućene zato te molim da mi oprostiš svaku uvredu zgrešio sam i nisam postupio po ljubavi već po sili i oholo.
Unapred ti hvala i molim Boga da mi pomogne da zauzdam jezik svoj i da pomogneda ne žurim i u svojoj sili da ne trčim.
Bog te blagoslovio brate moj.

Zanemarivao sam jer mi je Gospod svedocio da ono sto verujem je u potpunom skladu sa pismom.

Svaki covek ima slabosti, i ponekad one postanu vise a ponekad manje vidljive.
Tako mozda ponekad i ja uputim nekome ostriju rec, ali ne iz bilo kojih losih razloga, ili kao posledica loseg duhovnog stanja, vec iz revnosti za istinu.
Tako da se i ja licno izvinjavam tebi.

Svaki covek treba da ispituje sebe zasto nesto cini i iz kojih pobuda, i to kazem prvo sebi pa potom i svima ostalima.

U tom smislu ja nemam nista licno protiv ikoga, i ne ljutim se cak i na gore stvari, a ne na uvredu koju mi neko uputi, i nisam zlopamtilo, tako da zelim da ti kazem da sto se mene tice imas mirnu savest, a tvoj odnos sa Bogom je licno tvoja stvar, kao i moj licno moja stvar, i ne treba niko nikoga da osudjujue u tom pogledu, jer ce svi ljudi izaci pred jedinog sudiju, a to je Bog.

Pozdrav i Bog s tobom!

------------------------------------------------

Za kraj jedan zanimljiv video o ovoj temi pakla:

 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
http://www.vesti-online.com/video-galerija/553021/video-ovako-kaznjavaju-dilera-droge-u-novorusiji

Nevolim prodavce droge ali ovo je stvarno životinjsko postupanje.
Ako je prodavao drogu zbog preživljavanja a taj jeste daj mu posao da pošteno zarađuje a ne ubijati čoveka na taj način.
Pogledajte koliko neko može biti životinja....neverovatno.

Laodikeja bracika nisam ja rekao da si ti u pravu to mi ni u snu ne pada na pamet već sam uputio izvinjenje zbog mojih reči a ne zbog mog verovanja.
Video koji si ponudio bi jako utvrdio Adama da može slobodno okusiti zabranjen plod jer ne može umreti zbog jednom griza gde je tu pravda pa Bog je ljubav i kako da desetine milijardi umiru zbog jednog ploda?

Ljudska mudrost očigledna ludost. Objasni ti kako je Bog dozvolio da zbog jedne voćke milijarde umre pokaži mi to kroz ljubav.
Nisi shvatio osnovnu stvar da Bog NIKOG nije osudio već su to učinili sami oni izabravši uništenje. Zamisli ja ti kažem nemoj Laodikeja dirati onu žicu ubiće te struja i ti je zgrabiš i umlati te i onda ostali kažu da sam te ja ubio i kakav sam ja to čovek koji ubijam prijatelje a ti si tosam sebi učinio. Dakle,Bog nema sa izborom našim ništa ni sad nas ne tera da moramo ovo ili ono šta izaberemo to smo izabrali i primamo po izboru.
Meni je dovoljan Biblijski tekst da verujem.
Pozdravljam.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
http://www.vesti-online.com/video-galerija/553021/video-ovako-kaznjavaju-dilera-droge-u-novorusiji

Nevolim prodavce droge ali ovo je stvarno životinjsko postupanje.
Ako je prodavao drogu zbog preživljavanja a taj jeste daj mu posao da pošteno zarađuje a ne ubijati čoveka na taj način.
Pogledajte koliko neko može biti životinja....neverovatno.

Laodikeja bracika nisam ja rekao da si ti u pravu to mi ni u snu ne pada na pamet već sam uputio izvinjenje zbog mojih reči a ne zbog mog verovanja.
Video koji si ponudio bi jako utvrdio Adama da može slobodno okusiti zabranjen plod jer ne može umreti zbog jednom griza gde je tu pravda pa Bog je ljubav i kako da desetine milijardi umiru zbog jednog ploda?

Ljudska mudrost očigledna ludost. Objasni ti kako je Bog dozvolio da zbog jedne voćke milijarde umre pokaži mi to kroz ljubav.
Nisi shvatio osnovnu stvar da Bog NIKOG nije osudio već su to učinili sami oni izabravši uništenje. Zamisli ja ti kažem nemoj Laodikeja dirati onu žicu ubiće te struja i ti je zgrabiš i umlati te i onda ostali kažu da sam te ja ubio i kakav sam ja to čovek koji ubijam prijatelje a ti si tosam sebi učinio. Dakle,Bog nema sa izborom našim ništa ni sad nas ne tera da moramo ovo ili ono šta izaberemo to smo izabrali i primamo po izboru.
Meni je dovoljan Biblijski tekst da verujem.
Pozdravljam.

Nisam ni mislio da si rekao da sam ja u pravu, i to ni ne ocekujem, svako nek bude uveren za svoje, ali nek se moli Bogu pa ce mu on dati po iskrenosti.

Sto se tice prilozenog videa, ima i mnogo gorih stvari za videti od ove, ali u svemu se ogleda ljudska otupelost i bezosecajnost na koju je Hristos i upucivao kada je rekao "i sto ce se bezakonje umnoziti, ohladnece ljubav mnogih"

Sada ovo treba preneti na sliku o vecnom mucenju u paklu, koja se pripisuje Bogu..a biblija kaze da je Bog vecna milost i ljubav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Nisam ni mislio da si rekao da sam ja u pravu, i to ni ne ocekujem, svako nek bude uveren za svoje, ali nek se moli Bogu pa ce mu on dati po iskrenosti.

Sto se tice prilozenog videa, ima i mnogo gorih stvari za videti od ove, ali u svemu se ogleda ljudska otupelost i bezosecajnost na koju je Hristos i upucivao kada je rekao "i sto ce se bezakonje umnoziti, ohladnece ljubav mnogih"

Sada ovo treba preneti na sliku o vecnom mucenju u paklu, koja se pripisuje Bogu..a biblija kaze da je Bog vecna milost i ljubav.

Ko od crkvenih Otaca uci da ce Bog ljude ''prziti u vatri''?
Molio bih za citate?

Ja sam nasao citate Otaca gde oni uce da je vatra Bozja ljubav i da ce ta ljubav pravednike grejati a gresnike boleti tj. bice zalosni, jer ih Bog ne moze prihvatiti, jer ce biti odvojeni od njega za svu vecnost. Saglasno i sa Biblijom da ce biti ''plac i skrgut zuba''.. Nikakve fizicke boli i patnje nema, vatra je opisnog karaktera..

Cak i da je istina da ce biti fizicke patnje, dobili su to sto su sami odabrali, kao sto je Taramana i rekao..
Bog ce apsolutno svakom pruziti sansu, i u paklu ce zavrsiti samo ''namerni grsnici'' tj. oni koji ''mrze Boga'' i namerno mu se suprotstavljaju...
Upitajmo se zasto sotoni nema spasenja a za ljude ima? Zato sto on ''mrzi Boga'' i ''namerno mu se suprotstavlja'', samo takvi idu gde i sotona.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Rimokatolici veruju u pakao, Pravoslavni su tu podeljeni, i krecu se od Tertulijanovog i Orgenove filozofije, do kasnijih sukoba izmedju pojedinaca koji su se protivili ovakvoj filozofiji, kroz pokret optimistickog Bogosluzja.

"након успешног пролажења кроз сва митарства, душа може наставити свој пут без тренутног бацања у гену (огањ паклени)....
Неке душе се налазе (након четрдесет дана) у условим предосећања вечне радости и блаженства, а друге у страху од вечних мучења које ће наступити у пуноћи након Страшног Суда. ( Свети Јован Шангајски (Максимович )


"Ko govori ili misli da je kažnjavanje demona i bezbožnih ljudi privremeno, i da će posle nekog vremena imati kraj, ili da će nakon toga biti ponovnog vaspostavljanja demona i nečastivih ljudi - neka bude anatema."

Tako zvuči 9. anatema protiv origenista, koju je predložio sv. Justinijan Veliki, a koja je prihvaćena od strane Pomesnog Konstantinopoljskog Sabora 543. godine i potvrđena Petim Vaseljenskim Saborom (12. anatema). Nakon toga zajedničku osudu Origenovih nepravoslavnih mišljenja potvrdili su oci Peto-šestog, Šestog i Sedmog Vaseljenskog Sabora.


 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Rimokatolici veruju u pakao, Pravoslavni su tu podeljeni, i krecu se od Tertulijanovog i Orgenove filozofije, do kasnijih sukoba izmedju pojedinaca koji su se protivili ovakvoj filozofiji, kroz pokret optimistickog Bogosluzja.

"након успешног пролажења кроз сва митарства, душа може наставити свој пут без тренутног бацања у гену (огањ паклени)....
Неке душе се налазе (након четрдесет дана) у условим предосећања вечне радости и блаженства, а друге у страху од вечних мучења које ће наступити у пуноћи након Страшног Суда. ( Свети Јован Шангајски (Максимович )


"Ko govori ili misli da je kažnjavanje demona i bezbožnih ljudi privremeno, i da će posle nekog vremena imati kraj, ili da će nakon toga biti ponovnog vaspostavljanja demona i nečastivih ljudi - neka bude anatema."

Tako zvuči 9. anatema protiv origenista, koju je predložio sv. Justinijan Veliki, a koja je prihvaćena od strane Pomesnog Konstantinopoljskog Sabora 543. godine i potvrđena Petim Vaseljenskim Saborom (12. anatema). Nakon toga zajedničku osudu Origenovih nepravoslavnih mišljenja potvrdili su oci Peto-šestog, Šestog i Sedmog Vaseljenskog Sabora.



Ja se drzim onoga sto su prvi crkveni oci ucili a to je da je paklena vatra u stvari Bozja ljubav, koja zadaje bol dusi a ne telu..
Pakao se u pravoslavlju tumaci kao odsustvo ljubavi Bozije...
Zvanicno ucenje crkve nisu doslovne muke u paklu:

''Na ovom mestu možemo da postavimo pitanje o mukama u paklu. Prikazivanje i opisivanje muka u paklu je u stvari pokušaj čoveka da iskaže i opiše rečima ili slikama nešto što je van njegovog iskustva. Na mnogim mestima u Svetom Pismu, u nedostatku reči, pisci su pribegavali opisima i približnim poređenjima, a u opisima božanske slave, Božijih dela i Otkrivenja pribegavali su antropomorfizmima. Tako i u opisu pakla i paklenih muka čovek pribegava poređenjima. Čovek opisuje kako bi to izgledalo kada bi se odvijalo u ovom svetu.''

*Svetosavlje.


No, zasto spominjes mitarstva koja nisu zvanicno ucenje crkve..
Mislio sam da ovde postavis citate, ako imas sta crkveni oci uce o dusi, tj. paklenim mukama..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dva citaya koja sam postavio govore o bacanju u Gehenu kao vecno mucenje.

Koliko ce po tebi trajati to mucenje od Bozje ljubavi?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Dva citaya koja sam postavio govore o bacanju u Gehenu kao vecno mucenje.

Koliko ce po tebi trajati to mucenje od Bozje ljubavi?

Sasvim je sve jedno da li ce takvo stanje biti vecno, buduci da to nisu doslovne muke, vec je to stanje srca, patnja zbog odsustva Bozje ljubavi.. Oni sami biraju, jel rekao sam, po teologiji, tamo nece zavrsiti , nasi najblizi koji nisu znali i koji su nehotice gresili, vec ce tamo zavrsiti namerni prestupnici, koji su i pored pruzene sanse "namerno odbacili Boga" i koji sa "mrznjom" gledaju na Boga. Dakle oni kao i sotona dobijaju ono sto su sami odabrali a to je vecna odvojenost od Boga.

Po ovom ucenju, Bog nije onaj koji muci, a pakao je stanje srca, Bog i jednima i drugima pruza svoju ljubav, ali gresnici to osecaju kao muku i bol a pravednici kao blagostanje...

Ipak sto se tice trajanja takvog stanja, mislim da ne postoji zvanican stav, tako da je moguce da to nece biti vecno, jer dusa postoji dok god Bog to zeli i on moze odluciti da ih izbrise iz postojanja..
To ce Bog odluciti...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je.

Slazem se sa tim stavom, mada ima odredjene razlike.

To je mesto koje biblija naziva "TAMA NAJKRAJNJA GDE JE PLAC I SKRGUT ZUBA I GDE CE GRESNI BITI U SRAMOTI I PREKORU" s time sto je Bog danas otkrio da ce ljudi biti stavljeni na to mesto tek nakon drugog vaskrsenja gresnih i suda gde ce Bog osuditi greh i postaviti jasnu liniju razdvajanja izmedju greha i pravde, i staviti gresnike na to mesto gde ce oni gledajuci srecu spasenih a sa druge strane svoju otudjenost od Boga i svoju duhovnu bedu - dobiti priliku da se obrate i da budu spaseni, jer Bog nema nista od gubitka, i zeli da sve ljude spasi, jer je on vecna ljubav i milost.. Amin!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top