Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Imam samo jedno pitanje.

Zamolio bih one koji veruju u vecno mucenje bestelesnih ljudi u ognju, da objasne kako navodni duh moze da oseca bol, ako je u medicini poznato da se centri za bol nalaze u fizickom telu coveka.

Sta je bol?

Bol je neprijatni telesni i emocionalni osećaj koji nastaje usled postojećeg ili pretećeg oštećenja tkiva. Najčešći je simptom, tj. znak oboljenja u medicini i glavni razlog zbog kojeg se pacijenti javljaju lekaru.

Bol je rezultat složenih elektrohemijskih reakcija koje se pokreću u organizmu kao posledica oštećenja tkiva. Proces se odvija kroz četiri faze:

1. Pretvaranje (transdukcija):Prijemnici za bol (nociceptori), koji su raspoređeni po celom telu, registruju oštećenje tkiva i štetne stimuluse pretvaraju u električne impulse.

2. Provođenje (transmisija):Električni, bolni impulsi se provode od prijemnika za bol (nociceptora) do kore velikog mozga, gde se formira osećaj bola.

3. Obrada (modulacija):Bolni impuls ide razgranatom mrežom nervnih puteva, pri čemu je izložen uticaju drugih impulsa iz različitih delova nervnog sistema (impulsi za rad srca, disanja, funkciju žlezda, emocije itd). Pod ovim uticajima, na putu od prijemnika za bol do mozga, bolni impuls se značajno menja. Ovaj proces se naziva obrada (modulacija) bola. Od svih ljudskih osećaja (dodir, osećaj za temperaturu, sva čula), bol je osećaj sa najvećom razlikom između ulaza, tj.nastanak impulsa u nociceptorima, i izlaza, tj.konačnog osećaja u moždanoj kori.

4. Osećaj bola (percepcija):Osećaj bola je rezultat komplikovanog procesa nastanka, provođenja i obrade bolnog impulsa na putu od prijemnika za bol (nociceptora) do moždane kore. Bol nije jednostavna posledica aktivacije prijemnika za bol, već složen subjektivni osećaj, na koga umnogome utiču psihološki, socijalni, emocionalni i mnogi spoljni faktori.

Ljudi različito reaguju na bol

Zavisno od životne dobi, pola, okruženja, vaspitanja i drugih faktora, ljudi različito reaguju na bol. U nekim tradicionalnim sredinama, postoji mišljenje da muškarci moraju dostojanstveno podnositi bol, pa se dečaci od najranijeg doba vaspitavaju na ovaj način. Primera radi, fakir snagom volje i vežbanjem „obrađuje“ svoj bol do te mere da može ležati na ekserima ili hodati po užarenom kamenju. Vojnik na bojnom polju, zbog stresa i borbe za život, satima posle ranjavanja ne oseća bol.

Snagom volje i vežbanjem, moguće je „obraditi“ sopstveni bol do te mere da se mogu istrpeti neverovatne stvari

Postoje osobe sa urođenom neosetljivošću na bol (retki genetski poremećaj). Na prvi pogled, ovo je „Božji dar“. Međutim, ove osobe ne bivaju blagovremeno upozorene na oštećenje tkiva i potrebu preduzimanja odbrambenih reakcija, te češće obolevaju od raznih bolesti i imaju kraći životni vek.

Podela bola

Bol može biti nociceptivni i neuropatski.Nociceptivni je posledica aktivacije prijemnika za bol (nociceptora) i nastaje usled oštećenja kože i mekih tkiva (somatski) ili unutrašnjih organa (visceralni). Neuropatski bol je posledica direktnog oštećenja nervnog sistema i može biti periferni (oštećenje perifernih nerava) i centralni (oštećenje mozga i kičmene moždine).

Bol se, u odnosu na način nastanka i trajanje, deli na akutni (najčešćenociceptivni) i hronični (najčešće neuropatski).

IZVOR: Bol.rs

Laodikeja, a ko je rekao da je rec o "fizickom bolu"???
To crkva ne kaze, upravo je suprotno, to je bol duse, kao kad patis za voljenom osobom, ti je volis, ali ona te odbacuje i ne prihvata. Tako ni Bog nece prihvatiti gresnike...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ja se sa tobom slazem u neku ruku, ali smatram da se tu govori o vaskrslom stanju gde ce ljudi biti baceni na mesto gde je tama najkrajnja, i gde je plac i skrgut zuba, i prekor i sramota.

Covek bez fizickog srca, mozga, i centara u mozgu ne moze stvoriti emocije "radost, tugu, bol, zavist, mrznju, itd"
Sve je u fizickom telu, i nista van tela ne postoji, niti moze postojati i pokazivati bilo kakve emocije, ili primati bilo kakvu vrstu nadrazaja na bol, toplotu, hladnocu, dodir, golicanje, grebanje, itd..

Bozji plan je bio da stvori COVEKA, ne da stvori bestelesno bice U COVEKU.
Tako nesto biblija ne poznaje.
To je mnogobozacko - satanisticko ucenje koje je izmislio Lucifer otac lazi.

Ne mogu da se slozim sa Taramanom koji veruje u vecno mucenje u stvarnom ognju, a razlog sam izneo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Mire, ja se sa tobom slazem u neku ruku, ali smatram da se tu govori o vaskrslom stanju gde ce ljudi biti baceni na mesto gde je tama najkrajnja, i gde je plac i skrgut zuba, i prekor i sramota.

Covek bez fizickog srca, mozga, i centara u mozgu ne moze stvoriti emocije "radost, tugu, bol, zavist, mrznju, itd"
Sve je u fizickom telu, i nista van tela ne postoji, niti moze postojati i pokazivati bilo kakve emocije, ili primati bilo kakvu vrstu nadrazaja na bol, toplotu, hladnocu, dodir, golicanje, grebanje, itd..

Bozji plan je bio da stvori COVEKA, ne da stvori bestelesno bice U COVEKU.
Tako nesto biblija ne poznaje.
To je mnogobozacko - satanisticko ucenje koje je izmislio Lucifer otac lazi.

Ne mogu da se slozim sa Taramanom koji veruje u vecno mucenje u stvarnom ognju, a razlog sam izneo.

''gde je tama najkrajnja, plac i skrgut zuba''.

Zar ti mislis da je ''tama'' stvarna?
Crkva ne uci da ce oni biti fizicko kaznjavani i da ce negde biti bacani, rec je o opisima duhovne stvarnosti..

Kad Isus kaze: ''crv njihov ne umire i oganj se ne gasi''
- Zar ti mislis da je ''crv stvaran'' i da Isus ovde plasi ljude sa nekakvim crvima, koji ce iznova i iznova da jedu telo?
NE!
Kao sto ''crv nije vecan i stvaran'' tako ni ''vatra nije vecna ni stvarna'', vecno je trajanje i posledice toga, ali nisu opisi koji se tu koriste, vec oni sluze da nam u zemaljskim terminima priblize i opisu to stanje u kome ce biti oni koji budu odbaceni od Boga... To uci crkva i nije suprotno onome o cemu ti govoris..

E sad, dok su bestelesni Duhovi, crkva uci da oni ne mogu primati spoljnje nadrazaje ali mogu osecati...
Nakon vaskrsenja oni koji su odbaceni ce isto tako osecati tugu, jer nije rec o fizickom kaznjavanju..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne verujem da postoji ikakvo fizicko kaznjavanje, ali verujem da ce biti nakon vaskrsenja stavljeni u telu na neko tamno mesto gde ce osecati svoju duhovnu bedu, i biti ukoravani od svoje savesti, gde ce tuziti i plakati zbog takvog stanja u koje ih je doveo greh i njihovo tvrdo srce da se ne predaju Bogu za zivota, i sa tog mesta ce gledati srecu spasenih, i Bog ce im dati priliku da se pokaju i obrate i udju u Bozje carstvo.

Oni koji to ne ucine i u ovoj drugoj prilici, Bog ce morati da ih ukloni, ali to je malo verovatno da se neko nece i tada obratiti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Da li tebe boli ruka ili noga ako ti neko kaže da si najveće smeće od čoveka (primera radi)?
Da li te boli ruka ili noga ako ti dete ili brat ili roditelj umre ili se strašno muči?
Rekoh da je to domen duhovnosti a ne fizički vidnih elemenata.

Ako ikada budeš bar malo se bavio nekim ozbiljnijim naučnim granama saznaćešda sva stvorena materija razume Božji glas-frekfenciju i da izvršava dati nalog jer poseduje energiju da to izvrši.Voda pamti i registruje svaku vibraciju misli i govora.Minerali takođe kao i vazduh koji je pun energije.
SVE to sluša i ČUJE glas kao što će i MRTVI ČUTI GLAS i ustati.
Nedavnim istraživanjima snimali su kost staru vekovima gde ima auru tj.emituje određenu energiju-talase.

Biljke registruju svaku amplitudu-osećaj-poruku,svaki plod takođe registruje sve i ponaša se u skladu sa informacijom.
Kad pitah šta oživi mrtvaca koji je bačen u Jelisijev grob vi odmah hulite jer ništa po pitanju duhovnosti neznate i nije vas sramota zbog toga već se time hvalite.
REČ je amlituda koja nosi u sebi naboj kao poruku i misao je isto amlituda sa porukom samo nije zvučnog oblika.

Reč nosi informaciju koju prima materija jer ima receptore i primivši info ona se tako određuje po informaciji.Na REČ kosti koje su suve ČUJU i pomeraju se i na reč materija se oblaže drugom žilama.Na reč kamen postaje hleb i gora se pomera voda sluša vazduh sluša i sprovodi primljenu amlitudu.

Kad sveštenik moli i blagosilja vodu ili kuću ta frekfencija se realizuje i postaje izmenjena struktura.Testirana je kap vode nad kojom je poslata frekfencija mržnje i kap nad kojom je izrečena zahvalnost prva je bilasmrznuta kao i druga i prva je bila bezoblična pahulja ružna a druga savršeno lepa.

Tako su i rok muziku pustili jednoj kapi i smrznuli je a nad drugom pustili molitvu i opet ista stvar jedna ružna druga predivna. Uzmi od Tomislava Terzina on ti je Adv. ali vrstan naučnik i preslušaj desetine CD-ova predavanja on je molekularni fizičar kolikose sećam a onda pređi na druge oblasti fizičkih nauka i bar malo se obrazuj pa ćeš izaći iz bunara i prestaćeš deliti mantru one nevernice.

Ja tvrdim da krv VIČE baš kao što piše kao što i SVA materija uzdiše i tuži jer ona po Božjoj reči stoji i čeka sledeću komandu.Kažu,ona nema usta niti krv viče to NEVERNICI KAŽU jer po tome nikad se kosti nebi niti mrtvaci mogli podići već bi anđeli morali prekopati svu zemlju i morapresušiti da bi skupili elektrone,protone i neutrone i sastavljali organe koji je od koga i nositi Bogu da im upumpa vazduh.

Adv. su uvek vikali: ,,To satana vara narod ne može krv govoriti.,, a onda upitah stariju sestru može li Boga prevariti satana rekla je NE,a upitah dalje da li Bog vara nas kaže NE a reci mi onda sestro zašto Bog reče da GLAS KRVI VIČE K BOGU da li ga to satana prevari ili On nas vara? i ućutala jedok se druga glasno upitala: ,,stvarno o čemu se tu radi,,? Radi se o nevernici koja predade svoje neverstvo drugima a oni ga prihvatiše.

Shvati za početak da SVA materija stvorena je VEČNA i da može samo oblik i stanje menjati.Uzmi kap vode i kuvaj dok je nestane i opet je imaš u vidu pare.
Uzmi predmet i zapali i ostaće pepeo koji je materijalno opet postojeći samo u drugom obliku i strukturi.
Čovek će CEO izgoreti ali opet postoji pepeo koji u sebi sadrži tu info krivice a duh NE IZGARA i trajno je svestan a ne može otići u drugu materiju i ima bol krivice kao što i udovica ima bol izgubivši jedinca.

Pozdrav.

U pravu si. Neka mi Bog oprosti, ali misao stvarno utice na materiju i izgovorena rec, i ja sam bio malo dete i bio sam ljut na jednog coveka, tada o Bogu nista nisam znao, i ponavljao sam u sebi ''neka umre'' nesto tako i to vise puta neprestano, taj covek je doziveo saobracajnu nesrecu isti dan, ostao je ziv hvala Bogu i ostao mu je beleg na celu u obliku krsta... I posle toga, kada sam nesto jako zeleo, bila je to cokolada ili igracka , vise puta sam ponavljao ''hocu to i to'' i istog dana sam to i dobijao.. Na to sam i zaboravio, a kad sam odrastao naucio sam da tako deluje magija i da ona utice na materiju...

Postoji takodje i istinita prica o coveku(koji je izucio okultno i odlucio to da primeni), napravio je sliku sebe , za to bi zakacio sliku predmeta koji zeli dobiti , i satima bi igrao ispred slike pevajuci i prizivajuci taj predmet da se materijalizuje, dobijao bi isti u roku od jednog dana..

Ne verujem da postoji ikakvo fizicko kaznjavanje, ali verujem da ce biti nakon vaskrsenja stavljeni u telu na neko tamno mesto gde ce osecati svoju duhovnu bedu, i biti ukoravani od svoje savesti, gde ce tuziti i plakati zbog takvog stanja u koje ih je doveo greh i njihovo tvrdo srce da se ne predaju Bogu za zivota, i sa tog mesta ce gledati srecu spasenih, i Bog ce im dati priliku da se pokaju i obrate i udju u Bozje carstvo.

Oni koji to ne ucine i u ovoj drugoj prilici, Bog ce morati da ih ukloni, ali to je malo verovatno da se neko nece i tada obratiti.

Jedno je sta ti verujes a drugo sta kaze Biblija i crkva, a to mu dodje na isto koliko sam ja imao prilike da vidim jer crkva ne uci suprotno Bibliji po ovoj temi..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Crkva uci pogresno po pitanju vantelesnog zivota nakon smrti, a u drugom pogledu ne, i to je bukvalno identicno onome sto je Bog danas otkrio o drugoj prilici.

Crkva uci da ce se to desavati u vantelesnom dozivljaju, a biblija govori o vaskrsenju a nigde o mucenju coveka ma kakvo ono bilo - van tela.

Mada ponavljam, u Pravoslavlju postoje ideoloske podele po ovom pitanju, jer neki veruju u ovo na sta ti upucujes, dok drugi pak veruju u vecno stvarno mucenje u paklu, ili vatri ognjenog paklaa.

Ono sto Taramana govori nema veze sa vantelesnim iskustvima nakon smrti i vecnom mucenju gresnih u ognju.

Energija zivih bica, i svega stvorenog - nema veze sa vantelesnim postojanjem zivih bica, jer u tom slucaju su i biljke ziva bica u bukvalnom smislu koja ce nakon smrti da nastave da zive u vantelesnom obliku kao svesna bica, i otici u raj ili se muciti u paklu.

Ovo sto je on napisao upravo potvrdjuje suprotno, i u potpunom je skladu sa biblijom, a to je - da sve zivo, i covek, i zivotinje, i biljke, imaju Bozji Duh ili energiju u sebi, tu univerzalnu Bozju silu koja ozivljava svu tvorevinu, i koja postoji u svemu stvorenom, i koja cini da cvece cveta, da se okrecu planete, da se sve odrzava u postojecem stanju i na zemlji i u kosmosu.

On je druge osudio da su nju ejdjeri, a on ovde koristi neke naucne teze da bi dokazao nju ejdjersku teoriju da coveciji duh u svesnom obliku nadzivljava telo i odlazi u raj ili pakao, sto cine i nju ejdjeri, a ja sam ovim pokazao da je suprotno, i da cak i nauka potvrdjuje biblijsko ucenje o univerzalnoj sveprozimajucoj energiji ili sili koja dolazi iz Boga, i ozivljava svu tvorevinu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Covek bez fizickog srca, mozga, i centara u mozgu ne moze stvoriti emocije "radost, tugu, bol, zavist, mrznju, itd"
Sve je u fizickom telu, i nista van tela ne postoji, niti moze postojati i pokazivati bilo kakve emocije, ili primati bilo kakvu vrstu nadrazaja na bol, toplotu, hladnocu, dodir, golicanje, grebanje, itd..

Eto si negirao postojanje Boga.
Bog nema telo zemljano niti mozak niti fizičko telo i samim tim po tvojoj duboko misaonoj izjavi gde toga nema nema ničega jer nema ništa izvan fizičkog tela...sretna maja koja te rodila.

Duh NEMA TELO NI KOSTI samim tim ne postoji duh jer nema usta da govori niti uši da čuje a ipak na tvoju nesreću on i vidi i čuje i govori bez tela.
Prevari te nevernica.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog nije covek i ne moze se ni u kom slucaju primeniti upordjenje, i on ima telo ciju formu mi ne poznajemo, ali sigurno nije prozirna materija bez ikakve forme.

Za razliku od toga - ucenje o bestelesnim duhovima govori da su ti navodni duhovi prozirne, prazne forme, bez icega u sebi.

Ponavljam:

Bozji plan je bio da stvori COVEKA sa mozgom, srcem, opipljivim udovima, itd..itd.., a ne da stvori bestelesno bice U COVEKU koje nista od toga nema.
Tako nesto biblija ne poznaje.
To je mnogobozacko - satanisticko ucenje koje je izmislio Lucifer otac lazi.
 
Natrag
Top