Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tako jeCroat 1988

25:41 Tada će reći i onima što Mu stoje s leve strane: Idite od mene prokleti u oganj večni pripravljen đavolu i anđelima njegovim.
25:42 Jer ogladneh, i ne dadoste mi da jedem; ožedneh, i ne napojiste me;
25:43 Gost bijah, i ne primiste me; go bijah, i ne odenuste me; bolestan i u tamnici bijah, i ne obiđoste me.

25:44 Tada će Mu odgovoriti i oni govoreći: Gospode! Kad Te videsmo gladna ili žedna, ili gosta ili gola, ili bolesna ili u tamnici, i ne poslužismo Te?
25:45 Tada će im odgovoriti govoreći: Zaista vam kažem: kad ne učiniste jednom od ove moje male braće, ni meni ne učiniste.
25:46 I ovi će otići u muku večnu, a pravednici u život večni.

Gore verujući ČUJU jasno šta je uzrok za kaznu i koja je vrsta kazne a na kraju se izričedužina trajanja kazne.
Problem je u zadnjem 46 retku što su prevodioci skratili puninu značenja originalnih reči jer umesto ovog ,,muku večnu,, trebalo bi da stoj: ZBOG PREKRŠAJA SU KAŽNJENI NA BOL KOJI NEMA KRAJA i dobar prevod bi sve ovo saržavao a time pokazao koliko neverstvo imaju razni masonski klubovi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pa kod u oganj nestaće. Dakle uništenje.



Pa gdje piše vječni život za nepokajane? Njima nema vječnog života, znači da im je kazna vječna a ne kažnjavanje mukom.

To je tako po gatalici Jeleni dok tekst govori o MUČENJU-BOLU kojeg oseća mučeni inače nebi bilo muka kad nebi osećao i to stanje traje večno jer je i duh čovečiji večan te oseća bol.
Ta floskula kako je kazna večna ne pije vode jer po Jeleni nema muke to je trenutno sagorevanje samim tim gazite reč VEČNA MUKA ne kaže večna kazna već BOL.

Kazna traje NE OGRANIČENO i dok god KAZNA TRAJE traje i BOL a to je tu primarno jer je plata za odbačeno spasenje onoliko duga koliko i nagrada za verujuće. Jedni će TRAJNO uživati a drugi će TRAJNO biti u BOLU.
Ne kaže ni to što ti izbaci da će oganj nestati to je laž one zmije Jelene već kaže oganj VEČNI.
Tako je akcenat na onom ko šta prima jedni BOL drugi radost i to stanje traje večnodok god ima lave a nje će biti dok god ima zemlje a na zemlji će biti carstvo koje neće imati kraja znači VEČNO.

Kako je samo Jelena uspela izvršiti metamorfozu i postati sin Jakovljev da mi je znati...neki recept sa Oriona sigurno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To nije ona rekla nego Amfilohije još davne 92.-93. sam čitao njegov dugački članak u Svetigori.

EGW je učila kako i Biblija piše da će biti uništenje grešnika.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
To nije ona rekla nego Amfilohije još davne 92.-93. sam čitao njegov dugački članak u Svetigori.

EGW je učila kako i Biblija piše da će biti uništenje grešnika.

Tako i rekoh da je učila jedni u trenu izgaraju drugi nekoliko minuta gore korpulentniji su dok njen omiljeni gori duže.
Uništiće se ono što se i u grobu uništilo ali ostaje ono što ni grob nije uništio a to je duh to ni vatra ne uništava.
Po Božjoj reči duh će večno osećati bol ne bol od vatre već od reči presude. Kao što kaže da su pred Bogom svi živi iako im tela nema tako i tad tela neće biti ali duh će biti zatvoren u bolu večno.

Razlog tom VEČNOM stanju je reč da jagnje uze grehe SVETA znači SVIH i koji će se pokajati i koji neće i oni što se pokajaše primaju radost VEČNO dok oni što odbaciše spasenje primaju BOL VEČNO i jedni i drugi su pod večnosti zbog otkupa samo će različitu platu zbog različitog izbora primiti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Katekizam Katoličke crkve iz 1994. kaže:

O paklu:

1033 Ne možemo biti s Bogom sjedinjeni ako se slobodno ne odlučimo da ga ljubimo. Ali, Boga ne možemo ljubiti ako teško griješimo protiv njega, protiv svog bližnjega ili protiv nas samih: “tko ne ljubi, ostaje u smrti. Tko god mrzi brata svoga, ubojica je. A znate da nijedan ubojica nema u sebi trajnoga, vječnoga života” (1 Iv 3,14.15). Nas Gospodin upozorava nas da ćemo biti od njega odijeljeni, ako u teškim potrebama ne priskočimo u pomoć siromašnima i malenima, njegovoj braći.[598] Umrijeti u smrtnom grijehu, a da se čovjek za nj nije pokajao i prihvatio milosrdnu ljubav Božju, znači, po svom slobodnom izboru, ostati zauvijek odijeljen od njega. To upravo jest stanje konačnog samoisključenja iz zajedništva s Bogom i s blaženicima, koje označujemo riječju “pakao”.

1034 Isus često govori o “geheni”, o vatri “koja se ne gasi”,[599] pripremljenoj onima koji do kraja života odbijaju vjerovati i obratiti se, i gdje se istodobno može izgubiti duša i tijelo.[600] Isus teškim riječima navješćuje da će “poslati svoje anđele da pokupe sve (…) bezakonike i bace ih u peć ognjenu” (Mt 13,41-42), i da će izreći osudu: “Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni” (Mt 25,41).

Nema dal sam ja u pravu ili nisam.
Ja samo kazem sta uci Pravoslavna crkva i crkveni oci, a katolicko shvatanje pakla je drugacije od naseg...
Mi nemamo doslovan pakao i przenje u vatri, duh ne moze da trpi fizicki bol, vec je to osecaj patnje i boli u srcu.. Opisi koji se koriste u bibliji sluze da docaraju stanje duha koristeci se zemaljski poznatim terminima i poredjenjima.

Da li si citao sta kazu crkveni oci?
Nema fizickog pakla, neke citate sam ovde i postavljao.. Tvrdnjom da ce Bog prziti ljude u vatri dajete upravo argumenat protestantima da kazu da je nas Bog sadista, a nije sadista, nego je ljubav i vatra je u bibliji ljubav Bozja...

Sem toga po nasoj teologiji, dusa nije besmrtna, vec je "uslovno besmrtna" sto znaci da zivi dok god Bog to zeli. Jel kada bi bila "besmrtna" onda bi covek bio Bog.

I dusa nije komponenta koja prezivljava, termin dusa kod svih otaca sluzi da opise "zivot", to je opisni epitet a "Duh" je ono sto prezivljava i kod otaca i u Bibliji... A Duh je nerazdvojan i sastavni deo "zivota"(duse) i zato se ta dva termina cesto poistovecuju iako su razliciti...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije ni cudo da se ovako ponasaju i cine ovakve gadosti kada u sebi gaje zocinacki sadisticki duh uzivanja i nasladjivanja da se neko vecno muci.

Verujem da bi takvi trazili od Boga u Bozjem carstvu sobu sa pogledom na pakao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Nije ni cudo da se ovako ponasaju i cine ovakve gadosti kada u sebi gaje zocinacki sadisticki duh uzivanja i nasladjivanja da se neko vecno muci.

Verujem da bi takvi trazili od Boga u Bozjem carstvu sobu sa pogledom na pakao.

Ja lepo rekoh da Pravoslavna crkva to ne uci, nema przenja u vatri, i tebi je mislim to poznato. Zasto onda osudjujete Pravoslavne?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Kakve to ima veze kada uči da će nepokajani grešnici biti vječno živi.

Amfilohije je pisao da ima. a naću u knjigama da ima.

Zato što imate lažnu nauku. Samo ko ima izokrenutu sliku o Bogu može da vjeruje takvo nešto.

Hvala, ja cu tebi postaviti da paklenih muka i przenja u vatri nema...

Naravno da ce biti vecno zivi i vecno ce se patiti dusevno, a ne fizicki. Crkva uci da ce takvo stanje zasluziti samo "namerni prestupnici", koji sagrese protiv Duha Svetoga, to je smrtni greh, oni zavrsavaju gde i satana...
Svi ce dobiti sansu, a onaj koji "namerno odbaci" taj ce biti prepusten onome sto je sam izabrao, vecnoj tami i vecnoj udaljenosti od lica Bozjeg, to je pakao...
 
Natrag
Top