Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U vezi Seola i kvebera vec je objasnjeno.

Na ostalom samo sramota i prekor od Gospoda..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Da li Pravoslavlje uci ''przenje u vatri'' kao sto to tvrde protestanti, evo sa sajta ''svetosavlje'':

''Na ovom mestu možemo da postavimo pitanje o mukama u paklu. Prikazivanje i opisivanje muka u paklu je u stvari pokušaj čoveka da iskaže i opiše rečima ili slikama nešto što je van njegovog iskustva. Na mnogim mestima u Svetom Pismu, u nedostatku reči, pisci su pribegavali opisima i približnim poređenjima, a u opisima božanske slave, Božijih dela i Otkrivenja pribegavali su antropomorfizmima. Tako i u opisu pakla i paklenih muka čovek pribegava poređenjima. Čovek opisuje kako bi to izgledalo kada bi se odvijalo u ovom svetu.''
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nije bitno hoće li se pržiti u rerni ili ne, nego je problem u tome da učite demonsku nauku vječnog mučenja nepokajanih grešnika.

Ne uče oni tako ali ja tvrdim i to sasvim odgovorno da je tekst doslovan i da će se mučiti večno jer duh ne umire već će biti zatvoren kao što će i vešticin miljenik biti u milenijumu zatvoren kao duhovno biće,ne slobodni šetač već u lancima bačen u tamu najdonju koju sam vidio.
Ja svedočim za doslovnost Božjih reči da će biti kako usta Božja rekoše a vi slobodno ružite Boga i naredite mu šta sme a šta ne raditi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Imas ti problem koji treba da se leci, a zove se umisljenost i ponos.

Imate izopačenu sliku o Bogu. A to što si pun mržnje je tvoj problem.

Pošto ti je nauka uništena Biblijom onda moraš da svodiš raspravu na lični nivo i da pljuješ po sagovorniku, a ovamo si pravio fin i dobar.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Moj stav po pitanju Tripovog pisanja je poznat, i ja se ogradjujem o takav nacin pisanja.
 
Natrag
Top