Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Mnogi iskreni ljudi, kao svojevremeno i Petar, nisu spremni da podnose spuštanje zbog vere.

Sotona to dobro zna i zato vam on javno pokazuje kako biste prošli kada biste prihvatili istinu.

Nemojte dozvoliti da vas povređuje drskost Sotone, palih anđela i svih njegovih sledbenika nadahnuti tim duhom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Isus je dostojan naše ljubavi. I dostojan je da idemo putem koji je On trasirao a apostoli utabali. To je pravi put kojim moramo ići ako hoćemo biti dostojni vaskrsenja pravednika. Nema drugog puta.

Joh 14:6 Isus mu reče: Ja sam put i istina i život; niko neće doći k Ocu do kroza me.

&

1Pe 2:21 Na to ste pozvani jer je i Hristos stradao za vas, ostavivši vam primer, da idete njegovim stopama.

KONTEKST

1Pe 2:12 Među paganima se vladajte dobro da oni, iako vas optužuju za zlodela, vide vaša dobra dela i daju slavu Bogu na Dan pohođenja.
1Pe 2:13 Radi Gospoda, potčinjavajte se svakoj vlasti koju su ljudi postavili: bilo caru kao vrhovnoj vlasti,
1Pe 2:14 bilo namesnicima koje on šalje da kazne zločince, a da pohvale one koji čine dobro.
1Pe 2:15 Jer, ovo je Božija volja: da čineći dobro ućutkate neznanje nerazumnih ljudi.
1Pe 2:16 Živite kao slobodni ljudi, ali ne kao oni kojima je sloboda samo pokriće za zlo, nego kao Božije sluge.
1Pe 2:17 Svakog poštujte, volite bratstvo vernika, bojte se Boga, ukazujte čast caru.
1Pe 2:18 Robovi, sa svim poštovanjem se potčinjavajte svojim gospodarima, ne samo onima koji su dobri i obzirni nego i onima koji su okrutni.
1Pe 2:19 To je, naime, pohvalno kada neko podnosi patnje nepravednog stradanja, misleći na Boga.
1Pe 2:20 Jer, šta ima pohvalno u tome ako vas kažnjavaju za vaše grehe, a vi to strpljivo podnosite? Ali, ako stradate čineći dobro, i to strpljivo podnosite, to je pohvalno u Božijim očima.
1Pe 2:21 Na to ste pozvani jer je i Hristos stradao za vas, ostavivši vam primer, da idete njegovim stopama.
1Pe 2:22 "On greh ne učini i prevara se ne nađe u njegovim ustima."
1Pe 2:23 Kad su ga vređali, nije odgovarao uvredom, i kad je stradao, nije pretio, nego se prepustio Onome koji pravedno sudi.
1Pe 2:24 On je u svom telu poneo naše grehe na drvo, da mi, umrevši gresima, živimo za pravednost. Njegovim ranama ste isceljeni.
1Pe 2:25 Jer, bili ste zalutali kao ovce, a sada ste se vratili Pastiru i Nadgledniku vaših duša.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Moramo da se učimo da podnosimo sve ono što je Isus podnosio za nas.

Ako volimo Isusa, prihvatićemo krst svoj i ići Hristovim tragom, podnoseći nepravde sa Hristovim duhom.

Volimo neprijatelje!

Mat 5:44 A ja vam kažem: volite svoje neprijatelje i molite se za one koji vas progone,
Mat 5:45 da budete sinovi svoga Oca, koji je na nebesima. On čini da njegovo sunce izlazi i zlima i dobrima, i šalje kišu i pravednima i nepravednima.
Mat 5:46 Jer, ako volite one koji vole vas, kakva je vaša nagrada? Zar to ne rade i carinici?
Mat 5:47 I ako pozdravljate samo svoju braću, zar činite nešto naročito? Zar to ne rade i pagani?
Mat 5:48 Zato budite savršeni kao što je vaš nebeski Otac savršen."

Isus Hrist
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Mat 10:38 I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.

KONTEKST

Mat 10:32 A koji god prizna mene pred ljudima, priznaću i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.
Mat 10:33 A ko se odrekne mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred Ocem svojim koji je na nebesima.
Mat 10:34 Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač.
Mat 10:35 Jer sam došao da rastavim čoveka od oca njegovog i kćer od matere njene i snahu od svekrve njene:
Mat 10:36 I neprijatelji čoveku postaće domašnji njegovi.
Mat 10:37 Koji ljubi oca ili mater većma nego mene, nije mene dostojan; i koji ljubi sina ili kćer većma nego mene, nije mene dostojan.
Mat 10:38 I koji ne uzme krst svoj i ne pođe za mnom, nije mene dostojan.
Mat 10:39 Koji čuva dušu svoju, izgubiće je; a koji izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.
Mat 10:40 Koji vas prima, mene prima; a koji mene prima, prima Onog koji me je poslao.
Mat 10:41 Koji prima proroka u ime proročko, platu proročku primiće; a koji prima pravednika u ime pravedničko, platu pravedničku primiće.
Mat 10:42 I ako ko napoji jednog od ovih malih samo čašom studene vode u ime učeničko, zaista vam kažem, neće mu plata propasti.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Dobrovoljno prihvatanje svoga krsta i dragovoljno učenje od našeg savršenog primera koji nam Otac dao, jeste jedini put kojim možemo zadobiti nebo.

Ne možete ići širokim putem i dobiti večni život.

Mat 7:13 Uđite na uska vrata; jer su široka vrata i širok put što vode u propast, i mnogo ih ima koji njim idu.
Mat 7:14 Kao što su uska vrata i tesan put što vode u život, i malo ih je koji ga nalaze.

Ako hoćete da uđete u život, morate poštovati sve Božje zapovesti.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Mat 19:16 I gle, neko pristupivši reče Mu: Učitelju blagi! Kakvo ću dobro da učinim da imam život večni?
Mat 19:17 A On reče mu: Što me zoveš blagim? Niko nije blag osim jednog Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovesti.
Mat 19:18 Reče Mu: Koje? A Isus reče: Da ne ubiješ; ne činiš preljube; ne ukradeš; ne svedočiš lažno;
Mat 19:19 Poštuj oca i mater; i ljubi bližnjeg svog kao samog sebe.
Mat 19:20 Reče Mu mladić: Sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje; šta mi još treba?
Mat 19:21 Reče mu Isus: Ako hoćeš savršen da budeš, idi i prodaj sve što imaš i podaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; pa hajde za mnom.
Mat 19:22 A kad ču mladić reč, otide žalostan; jer beše vrlo bogat.
Mat 19:23 A Isus reče učenicima svojim: Zaista vam kažem da je teško bogatome ući u carstvo nebesko.
Mat 19:24 I još vam kažem: Lakše je kamili proći kroz iglene uši nego li bogatome ući u carstvo Božije.
Mat 19:25 A kad to čuše učenici, divljahu se vrlo govoreći: Ko se dakle može spasiti?
Mat 19:26 A Isus pogledavši na njih reče im: Ljudima je ovo nemoguće, a Bogu je sve moguće.
Mat 19:27 Tada odgovori Petar i reče Mu: Eto mi smo ostavili sve i za Tobom idemo; šta će dakle biti nama?
Mat 19:28 A Isus reče im: Zaista vam kažem da ćete vi koji idete za mnom, u drugom rođenju, kad sede Sin čovečiji na prestolu slave svoje, sešćete i vi na dvanaest prestola i suditi nad dvanaest kolena Izrailjevih.
Mat 19:29 I svaki, koji ostavi kuće, ili braću, ili sestre, ili oca, ili mater, ili ženu, ili decu, ili zemlju, imena mog radi, primiće sto puta onoliko, i dobiće život večni.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Odbacite ideju da ćete moći da uđete u život izabravši da kršite IV Božju zapovest.

Odbacite svaku lažnu religiju koja Vas obmanjuje lažima i zabludama koje su sve samo nisu biblijka istina.

Odbacite sotonske laži da postoji besmrtnost duše i večne muke izgubljenih.

Odbacite sa gađenjem takvu lažnu religiju. Nemojte biti slabić da priznate istinu pred ljudima. Nemojte se odreći biblijske istine samo zato što je malo ljudi prihvata. Stanite i Vi hrabro na stranu onih koji su predali svoj život Isusu Hristu u živu žrtvu...

Rom 12:1 Stoga vas, braćo, zaklinjem Božijim milosrđem da svoja tela prinesete na živu, svetu, Bogu ugodnu žrtvu, da to bude vaše duhovno služenje Bogu.
...
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Rom 12:1 Stoga vas, braćo, zaklinjem Božijim milosrđem da svoja tela prinesete na živu, svetu, Bogu ugodnu žrtvu, da to bude vaše duhovno služenje Bogu.
Rom 12:2 I nemojte više da se saobražavate ovome svetu, nego se preobražavajte obnavljanjem svoga uma da razaberete šta je Božija volja, šta je dobro, ugodno i savršeno.
Rom 12:3 Na osnovu milosti koja mi je data, svakom među vama kažem: ne mislite o sebi bolje nego što treba da mislite, nego mislite o sebi trezveno, u skladu sa merom vere koju je Bog odredio svakom od vas.
Rom 12:4 Jer, kao što u jednom telu imamo mnogo udova, a svi udovi nemaju istu ulogu,
Rom 12:5 tako smo i mi, mnogi, jedno telo u Hristu, a jedan drugom udovi.
Rom 12:6 A u skladu s milošću koja nam je data, imamo različite darove. Ako je nečiji dar prorokovanje - neka bude srazmerno veri;
Rom 12:7 ako je služenje - neka služi; ako je poučavanje - neka poučava;
Rom 12:8 ako je tešenje - neka teši; ako je davanje - neka daje od srca; ako je upravljanje - neka bude revnostan; ako je pokazivanje milosrđa - neka to čini s radošću.
Rom 12:9 Ljubav neka bude nelicemerna. Gnušajte se zla, držite se dobra.
Rom 12:10 Volite jedan drugoga bratskom ljubavlju; poštujte jedan drugoga više nego sebe.
Rom 12:11 U revnosti ne posustajte; u duhu budite puni žara; Gospodu služite.
Rom 12:12 U nadi budite radosni, u nevolji strpljivi, u molitvi istrajni.
Rom 12:13 Delite sa svetima koji su u oskudici; budite gostoljubivi.
Rom 12:14 Blagosiljajte one koji vas progone - blagosiljajte, a ne proklinjite.
Rom 12:15 Radujte se sa onima koji se raduju, plačite sa onima koji plaču.
Rom 12:16 Među sobom budite složni. Ne idite za onim što je visoko, nego neka vas privlači ono što je ponizno. Ne budite uobraženi.
Rom 12:17 Nikom ne uzvraćajte zlo za zlo. Pazite da činite ono što je dobro u očima svih ljudi.
Rom 12:18 Ako je moguće - koliko od vas zavisi - živite u miru sa svim ljudima.
Rom 12:19 Ne svetite se sami, dragi moji, nego ostavite mesta Božijem gnevu. Jer, zapisano je: "Moja je osveta, ja ću uzvratiti", kaže Gospod.
Rom 12:20 Nego, "ako je tvoj neprijatelj gladan, nahrani ga; ako je žedan, daj mu da pije. Jer, ako to učiniš, posućeš mu glavu užarenim ugljevljem."
Rom 12:21 Nemoj da te zlo pobedi, nego ti pobedi zlo dobrim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Na kraju cu se prijaviti za urednika, ovo stvarno vise nema smisla.

Da li neko od moderatora i urednika uopste kontrolise ovo pisanje na forumu?

Pise se nevezano za teme i to svuda..

Ja sam mislio da je spam, reklamiranje, zatrpavanje i postavljanje uzastopnih postova zabranjeno?
 
Natrag
Top