Vječno mučenje ili uništenje grešnika?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Na kraju cu se prijaviti za urednika, ovo stvarno vise nema smisla.

Pa ti sam spamuješ teme, tamo gdje tema o duši pričaš o duhu životnom.

Da li neko od moderatora i urednika uopste kontrolise ovo pisanje na forumu?

Pise se nevezano za teme i to svuda..

I to radiš i ti.

Ja sam mislio da je spam, reklamiranje, zatrpavanje i postavljanje uzastopnih postova zabranjeno?

Ispravi sebe pa onda ispravljaj druge. A tvoja crkva uči paganske izmišljpotine vječnog pečenja u paklu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Pa ti sam spamuješ teme, tamo gdje tema o duši pričaš o duhu životnom.

Ja ne spamujem temu, zasto izmisljas?
Tema jeste o "dusi" , a nama je "duh" "komponenta koja prezivljava" a ne "dusa koja prezivljava".

DUSA JE NAMA SMRTNA(zemaljski zivot se zavrsava)!

Vi namerno zamenjujete termine, da bi rekli kako mi tvrdimo da "dusa prezivljava" , a ona je kod nas "smrtna".

Znaci "zamena teza" i cista izmisljotina sa vase strane, manipulisete terminima.

Kada Pravoslavni izjave da "dusa prezivljava" misle da se "zivot nastavlja" a ne da "dusa kao komponennta prezivljava" , DUSA NAMA NIJE KOMPONENTA! TO JE IZRAZ KOJI OZNACAVA ZIVOT I OSOBU!

I MI GA SAMO KORISTIMO DA UKAZEMO DA SE "ZIVOT NASTAVLJA".(a tice se nebeskog, ne zemaljskog)

Tako je po Bibliji, a tako je i ucenje Pravoslavne teologije, tako su ucili crkveni oci da je "dusa = zivot" i s obzirom na to ona "umire" jer se zemaljski zivot "zavrsava".

Manipulisete terminologijom da bi nam napakovali nesto sto mi ne ucimo.

DUSA JE NAMA SMRTNA(s obzirom na zemaljsko), i zato svi tekstovi koji govore o "smrtnosti duse"(u odnosu na zemaljsko) se slazu sa nasim ucenjem, i u Bibliji mi imamo podrsku.

Da si citao ucenja crkvenih otaca to bi znao, ali ti pod milim Bogom nista ne znas o Pravoslavlju, zato i ode u adventiste.

I zato mi nemoj pricati kako ja spamujem, jer nama "ne prezivljava Dusa kao komponenta" DUSA NIJE KOMPONENTA! VEC DUH KAO KOMPONENTA JE JEDINO STO PREZIVLJAVA!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
DUSA JE NAMA SMRTNA(zemaljski zivot se zavrsava)!

Netačno kažete da je besmrtna. I to je dokaz da poistovjećujete duh i dušu.

Vi namerno zamenjujete termine, da bi rekli kako mi tvrdimo da "dusa prezivljava" , a ona je kod nas "smrtna".

Pa to vi radite.

Kada Pravoslavni izjave da "dusa prezivljava" misle da se "zivot nastavlja" a ne da "dusa kao komponennta prezivljava" ,

Pa to je isto. Ako nešto preživljava znači da je osoba. 100% PAGANSKO UČenje. Dvostruko biće u jednoj osobi.

Tema je vječno mučenje ili uništenje grešnika. Dakle vratimo se temi.

A ostatak ću da ti odg. na temi predviđnoj za to.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tema je dobra ali nije na korist sektama zato što one neuzmu original grčki tekst da ga pogledaju kroz Stronga sagledavajući smisao reči jer da to uradiše nebi ni postavljali ovakva pitanja. Matej 25 zadnja rečenica jasno viđena kroz Stronga kaže da će zbog učinjenog prekršaja primiti ubod-bol koji će osećati i to će neograničeno trajati.

Na žalost naš prevod je sa četiri opisne reči to sveo na puko ,,muka večna,, i otvoren je prostor za ubacivanje neverničkih ideja i propoagiranje masonskih gluposti kako nema večnog mučenja i pritom oni ismevaju Boga pitajući javno jel zaista Bog dobar kad večno roštilja ateiste. A neće da se zapitaju kako smrt uđe u sve ljude zbog jednog griza voćke.Oni neznaju šta je pravda i ne promenjivost reči Božje pa bi oni da kažu Bogu šta sme i šta može.
Tako se ponašaju i naforumima citirajući sami sebe kao nepogrešive autoritete,predodno vam daju svoju glupost a potom link gde su oni to napisali kao dokaz njihovoj izjavi....bolesno.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ubod koji donosi vecne posledice nestajanja za vecnost, ne vecno ubadanje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tema je dobra ali nije na korist sektama

To govoriš jer je tvoja projekcija takva. Pa ko govori za kotist vjerske organizacije.
Naravno nisi upravu, jer tačna tumačenja Biblije advnt. su dokaz Božjeg duha i ispravne slike o Bogu.

A to je iz ove teme uništnje grešnika.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vecno u kontekstu biblije nije po trajanju, vec po rezultatima.

Tako se u bibliji spominju izrazi "VECNI SUD, VECNI OKOVI, VECNO SPASENJE, itd.

Nista od ovoga ne traje vecno.

VECNI SUD nije vecno sudzenje, VECNI OKOVI nisu vecno drzanje u okovima, VECNO SPASENJE nije vecno spasavanje, pa tako ni vecna vatra - nije vecno zadavanje bolova u vatri, vec vatra koja ce doneti vecne posledice unistenja ili nestajanja greha i gresnika za citavu vecnost.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Matej 25 zadnja rečenica jasno viđena kroz Stronga kaže da će zbog učinjenog prekršaja primiti ubod-bol koji će osećati i to će neograničeno trajati.

Izvrtanje, brat Laodikeja je to vrlo jasno objasnio. Imamo takvih primjera dosta. biblija se tumači po smislu, a ne lingvistici.

Zato stoji stih da SLOVO UBIJA, A DUH oživljava.

To je za one koji ovako tumače Bibliju kao Taramana.
 
Natrag
Top