Verni i Mudri Sluga na Strazarskoj Kuli - Matej 24:45

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Svuda zapovedaju drzanje SVIH deset zapovesti.

Apostol Pavle kaze "GOSPOD ZAPOVEDA DA ONI KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU OD JEVANDJELJA ZIVE"

Gospod je svojoj crkvi dao ovaj vid finansiranja crkve.
Jel to zapoveda Galatima 3:10?
Galatima, glava 3
10 Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano: Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.
11 A da se zakonom niko ne opravdava pred Bogom, poznato je: jer pravednik od vere živeće.
Ili pak mislis da je Vodece telo u Jerusalimu nalozilo hriscanima da drze subote????

Dela apostolska, glava 15:
24 Budući da mi čusmo da neki od nas izišavši smetoše vas rečima, i raslabiše duše vaše govoreći vam da se obrezujete i da držite zakon, kojima mi ne zapovedismo;
28 Jer nađe za dobro Sveti Duh i mi da nikakvih tegoba više ne mećemo na vas osim ovih potrebnih:
29 Da se čuvate od priloga idolskih i od krvi i od udavljenog i od kurvarstva, i šta nećete da se čini vama ne činite drugima; od čega ako se čuvate, dobro ćete činiti. Budite zdravi.
Dakle kad su saplitaci hriscana trazili obrezanje,sta im je Vodece telo odgovorilo?
Jel vidis ti tu negde da se pominju subote i desetci???
Ako ne vidis,dodaj pa da pise ali ces biti kriv za namerno dodavanje.a ti sad nastavi farisejsku tradiciju saplitanja Hriscana....,nastavi da zahtevas da ljudi drze subote i da daju desetke.
Sto se tice ap.Pavla on se uvek trudio da braci nikada ne bude na smetnju,cak je i radi izradu satora da bi se prehranio.
Dela apostolska, glava 18
3 I budući da beše onog istog zanata, osta kod njih i rađaše, jer behu ćilimarskog zanata.
A to da zive od jevandelja znaci da u skladu sa znanjem i rade ,ali i da imaju pravo na pomoc svojih suvernika koji zele da im pomognu.
Svaki prilog treba da bude DOBROVOLJAN i po sistemu da levica ne zna sta je dala desnica ,a vi subotari trazite desetke???
Jel ti je poznat stih kako je Isus ucio svoje ucenike da daju priloge??? Milom ili Silom???
Jer ko ne da desetak ili slaze ,odmah ga iskljuce iz adventista???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To sto govoris odnosi se na obredni zakon i obezanje.

A vi propagirate bezakonje, kao satanisti koji uce "CINI STO TI JE VOLJA NEKA TI BUDE SAV ZAKON"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To sto govoris odnosi se na obredni zakon i obezanje.

A vi propagirate bezakonje, kao satanisti koji uce "CINI STO TI JE VOLJA NEKA TI BUDE SAV ZAKON"
Ama covece,
Vodece telo u Jerusalimu je jasno i glasno osudilo farisejska saplitanja i reklo sta Hriscani treba da drze,
procitaj pa kazi ,jel se spominju subote i desetak?
Dela apostolska, glava 15:
24 Budući da mi čusmo da neki od nas izišavši smetoše vas rečima, i raslabiše duše vaše govoreći vam da se obrezujete i da držite zakon, kojima mi ne zapovedismo;
28 Jer nađe za dobro Sveti Duh i mi da nikakvih tegoba više ne mećemo na vas osim ovih potrebnih:
29 Da se čuvate od priloga idolskih i od krvi i od udavljenog i od kurvarstva, i šta nećete da se čini vama ne činite drugima; od čega ako se čuvate, dobro ćete činiti. Budite zdravi.
Jel tu vidis negde da treba da drze Subote??? i uzimaju desetak???
Ko ste vi adventisti da namecete Hriscanima drzanje Subota i da daju desetak???
Sa cijim to naredjenjem vi terate druge da drze subote i da daju desetak???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu spominjali subotu jer nije bilo reci o deset zapovesti koje su Jevreji i apostoli vec drzali.

Vec je bilo reci o obrednom zakonu na koji su neki Jevreji insistirali da se drzi, da se obrezuje, prinose zrtve, i praznuju starozavetni praznici, Pasha, Dan truba, Senice..itd..

Po tvojoj logici onda Hriscani mogu da rade i nesto sto je zabranjeno u deset zapovesti jer se one ne pominju.

Onda Hristos i apostoli lazu kada govore da je uslov spasenja drzanje deset zapovesti
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Posle Isusove smrti ,ni Jevreji nisu trebali da drze subote.A jel pise da su apostoli uzimali desetak??
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog je uspostavio taj vid finansiranja jer apostol Pavle kaze "GOSPOD ZAPOVEDA DA KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU OD JEVANDJELJA ZIVE"

Ali on napominje "A JA SE NISAM TOGA KORISTIO DA NE BUDEM VAMA NA STETU"

Dakle, Bog je to zapovedio u novozavetnoj crkvi, ali Pavle kaze da noje uzimao taj legalni izvor finansija, vec je sam radio u cilimarskoj radionici i zaradjivao
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ama covece Bog je Jevrejima bacao hranu sa neba da jedu,takozvanu "manu",i uvek ce se brinuti.,ali nemoj da lupetas sa Bozjim naredbama .
Znas li ti da su se desetkom finansirali fariseji kao i prvosvestenik,i potreba za tim je prestala nakon Isusovog ubistva.
Kome bre hriscani da daju pare? Svojim progoniteljima???
Koji ne radi taj i da ne jede.
2 Solunjanima, glava 3

9 Ne kao da nemamo vlasti, nego da sebe damo vama za ugled, da budete kao i mi.
10 Jer kad bejasmo u vas, ovo vam zapovedasmo da ako ko neće da radi da i ne jede.
11 Jer čujemo da neki neuredno žive među vama, ništa ne radeći, nego okrajče i mešaju se u tuđe poslove.
12 Takvima zapovedamo i molimo ih u Gospodu našem Isusu Hristu, da mirno radeći svoj hleb jedu.
Dakle ne izvrci biblijske stihove kako tebi odgovara.
Hriscanima je zapovedjeno da rade,a prilozima se pomazu oni koji su u potrebi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Tvoj dokaz kojim opravdavas svoj nerad jeste cista NULA,
a ja ti dadoh biblijski dokaz da Hriscani treba da rade ukljucujuci i staresine
2 Solunjanima, glava 3
9 Ne kao da nemamo vlasti, nego da sebe damo vama za ugled, da budete kao i mi.
10 Jer kad bejasmo u vas, ovo vam zapovedasmo da ako ko neće da radi da i ne jede.
 
Natrag
Top