Vaš odnos prema homoseksualizmu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
A zasto bi te nerviralo nesto,ili mene,nije bitno,sto nas se ne tice? smile3 Ne kazem da je "dobro",mada ne mogu ni da im sudim zbog takvog nacina zivota.Ako je njima lepo... :dntknw:
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Vraga! Izgleda da "oni" vode!

Ma ne mogu "oni" da vode, Jurivako. Ipak normalnih seksualaca oba pola ima daleko više, ja sam negde pročitao da homoseksualaca uvek ima 5%.
Što se mene tiče, znao sam ih par, čak smo bili i kancelarijske kolege i sve to, naravno ništa nisam imao sa njima u tom smislu, ja sam jedan od "nas," ali dok se normalno ponašaju, meni ne smetaju.
Ne bih im dozvolio brak, usvajanje dece, ni onaj cirkus od parade, koji oni sve inatnije navaljuju da naprave.
Da li je to bolest ili šta je, ne znam, ali nisam čuo da je izlečivo...
Eto, toliko za sada od mene.
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Svesna da ću svojim komentarom navući bes "dušebrižnika" ipak moram da se ubacim u temu! Dakle, kada sam ja išla u srednju medicinsku školu (bilo je to pa u prošlom veku ;)) u udžbenicima homoseksualnost se označavala kao patološko sanje tj vrsta bolesti danas je to oblik ponašanja?!
Šta ko radi i sa kim iza zatvorenih vrata nije moj problem!
Šta je moj problem? Problem je njihovo konstantno eksponiranje i nametanje! Problem je u kojekakvim paradama ponosa! Na šta su ponosni? Ponosna sam ja što sam u sretnoj i dugoj vezi (braku) što imam sina pa ne organizujem parade! A imala bih razloga daleko više!
Verujem da je u mom okruženju mnogo ljudi koji su homoseksualci, verujem da izuzetno dobro sarađujemo ali to su ljudi koji ne vire u moju spavaću sobu i ne traže da je virim u njihovu i da sam sretna zbog njih!
Što se tiče dece, tu imam oprečna razmišljanja. Nisam za to da usvajaju decu ali ne mislim ni da su automatski loši roditelji ako su homoseksualci (roditeljstvo je nešto što nema veze ni sa seksualnim opredeljenjem, socijalnim, materijalnim ili intelektualnim statusom! Ili si dobar roditelj ili nisi!)
A, odgovor na nepostavljeno pitanje koje se nameće: "šta ako bi tvoje dete..?" glasi - ne bih bila oduševljena niti skakala od sreće (ako će ljudi biti baš, baš iskreni većina misli kao ja) ali to je moje dete! Na svu sreću on je daleko, daleko od "tamne strane meseca"!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ne branim ih ali ih i ne napadam.
Znam ih nekoliko, i muških i ženskih, i neka oni rade šta hoće, ali neka mene ne diraju.
Nekoliko puta u životu sam se našla na meti lezbosa, verujte mi, uopšte nije lepo za nekoga ko, kao ja, voli muškarce. Daleko su agresivnije i daleko otvorenije "muvaju", što nijednoj normalnoj ženi ne prija.
I ja sam nekad davno to smatrala za bolest, ali eto, sad se to tako ne smatra. Oni se rađaju kao takvi, i to je to.
Kad bolje razmislim, sa dvojicom ovakvih sam odrasla, i uvek su tako delovali. Jednog znam još iz porodilišta, mame su nam ležale jedna do druge. Nikad se nije družio s dečacima, verovatno su bili previše agresivni prema njemu, malo neobičnijem, jer deca su surova, što je opšte poznato.
U svakom slučaju, ne smatram da je pametno davati im da usvajaju decu, ali, što reče Milenčica, njihovo izražavanje seksualnosti ih ne čini automatski i lošim roditeljima. Ima toliko heteroseksualnih brakova sa jaaaaaaaako lošim roditeljima, gde vam prosto bude žao dece.
Ali parade ponosa su mi posebno odvratne. Kada je prilikom one prve, pre par godina u Beogradu, došlo do premlaćivanja učesnika, sećam se da je Bora Đorđević dao izjavu o tome, da prafraziram, rekao je nešto u smislu da bi ako već homoseksualci prave Paradu ponosa, to "mogli" da urade i pedofili, nekrofili, i ostali predstavnici "seksualnih manjina". Baš tako!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Branjenje homića je pomodarstvo,a ustvari svi isto mislimo samo neko to kaže javno,neko neyes3.
Ma bre muka mi je i da pišem o njima i odoh na spavanje mada nisam još planirao.Ustvari idem prvo da popijem pivo da se smirim.


Apsolutno nisi u pravu,bar sto se mene tice.Odakle ti to da svi isto mislimo?!Da hocu da budem "in",verovatno bih pljuvala po njima kao sto jos uvek vecina kod nas radi.Globalizujes.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Imam izrazito negativan stav prema homoseksualcima, prvo zato što je njihov odnos neprirodan (da ne kažem nenormalan), a drugo što su takve osobe ekscentrične, napadne, opterećene svojom bolešću, iskompleksirane... Ako si već odabrao/la takav život, šta imaš da "paradiraš", propagiraš, dokazuješ bilo kome bilo šta? I neće imati ista prava kao normalni heteroseksualni parovi, jer im usvajanje dece nikada ne treba dozvoliti...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Sad ti globalizujes.Jesu li onda svi navijaci=hilgani?I to je dosta zastupljeno misljenje.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Kada siromašni roditelji ne mogu da izdržavaju decu oni ga predaju sirotištima .Nekada (u 18, 19, pa do prve polovine 20 veka) su ta sirotišta bila užasno mesto. Nešto slično je opisano u knjizi (a i na filmu ) Oliver Tvist . Međutim i pored takvih uslova iz tih sirotišta (bez očeva i majke) su izlazili uglavom normalni ljudi a po nekad i po koji genijalac poput Žan Žak Rusoa.Ja ne vidim zašto bi apriori neki homoseksualni par lošije odgajao decu od tih sirotišta. No tu odluku bih ostavio psiholozima i pedagozima.
U vezi parade. Sećam se te 1987 godine kada je u Sloveniji održana prva takva parada . Mi u Srbiji smo se šprdali sa tom paradom, Slovence proglašavali pederima, da ne pričam sve gluposti izrečene na račun Slovenaca .
Danas je svuda u civilizovanom delu Evrope parada sasvim normalna stvar i niko od normalnih ljudi ne obraća pažnju na to .Međutim to je kod nas još uvek tabu, još uvek živimo u predrasudama poput one kako parada kvari decu. Malo je neprikladno pozivati se na priučenog stihoklepca i trbuhozborca poput Bore Čorbe koji je odavno izbačen iz koloseka stvarnosti jer mu je piće potpuno popilo mozak. Da završim sa Borom citirajući ga "Bora Čorba priča gluposti".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top