Underclocking?

Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
taman pomislih resio problem kad ono nisam :)

da ne otvaram novu temu, mozda neko obrati paznju
pri pokretanju xbmc ili recimo hitman 2, gta vice city... ili malo duzi rad u sketchup8 racunar se restartuje, ne izbaci nikakav kod samo zabrljavi slika na sekund i restartuje se, da li se mozda komponente ne podudaraju ili je ram los(mada gta vice city sam igrao na starom racunaru od 128mb ram i 64mb integrisanom grafikom), sad mi je 960mb ram i takodje 64mb integrisana, sta da radim? :-|
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Da li je problem u nedovoljnosti grafickog sistema, drajverima ili neispravnosti ploce nije moguce reci na osnovu ovoga sto si napisao. Moraces da ubodes "nezavisnu" graficku karticu u kompjuter i ako sve bude radilo problem resen - ostavi je unutra :).
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
ali sto? kad je gta vice city radio na staroj masini bez problema
pazaricu graficku kad primim platu za septembar mesec, samo ne znam koju:???:
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Igrice imaju razlicite zahteve po pitanju grafike (i ne samo nje). Poslednja i jedina igra koju sam ja igrao je Tetris a to je bilo verovatno pre nego sto se dve trecine clanova foruma rodilo. Najpametnije sto mozes da nabavis od grafike je Radeon 9600 i gledaj da bude model PRO ili XT. Kosta oko 1200 dinara, naravno polovan jer novih nema. Dok ne primis platu pozajmi od nekoga karticu samo za probu. Ako nemas od koga a iz Beograda si slobodno mozes doci kod mene.
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
nisam iz BG-a, al kupicu u svakom slucaju, trebace mi pa makar i ne resio problem
sad da li odgovara ona mom slotu, ovde kod mene pise PCI-EX16
i jel smem da sumnjam u napajanje? neda dovoljno struje? ne znam koliko je jako, ali mislim da nema vise od 300w
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
NE OGOVARA TI! To je AGP kartica a ti imas PCI-E slot. Sa jedne strane to je bolje jer PCI-E kartice mozes kupiti u svakoj radnji pa se "opruzi koliko si dug" ali sa druge strane procices skuplje. Ne mogu ti savetovati nijednu konkretnu karticu dok ne napises koja ti je maticna ploca da bi se znalo koju integrisanu grafiku imas. Da ne bude zabune, govoris o desktop (stonom) racunaru a ne o laptopu?
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Mudri ja... prvo napisem odgovor a onda citam poruku do kraja...
Smes da sumnjas i u napajanje ali nemoguce je reci bilo sta konkretno dok ne navedes tacnu konfiguraciju. Imam jednu u kojoj radi prilicno mocna grafika N430GT a celu konfiguraciju bez problema napaja firmiranih 230W. Potrudi se da navedes: maticnu plocu , procesor i hard disk da ne bismo nepotrebno lutali.
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
da, govorim o desk racunaru, evo i konfiguracije koju si trazio, valjda nisam pogresio
mat - p4m900 - m4
pro - intel pentium 4 ht 3.0E (prescott)
hdd - Maxtor 6Y080P0 80gb
ako treba jos nesto odgovoricu, meni to ide u prilog, ne tebi, zato hvala veliko
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
cekaj batice, nemoj se ljutiti, samo meni nije jasna jedna stvar kod tebe sad, a to je...
KOJI TI TACNO PROBLEM SAD IMAS PONOVO?
bez ljutnje samo pitam da bih mogao da povezem sliku u glavi!
 
Natrag
Top