Underclocking?

Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
mene zanima ima li izmedju procesora i kulera termalne paste?
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
ventilator je u redu, provereno se isto ponasa i sa drugim ventilatorima

ima paste, isto se ponasa i kada je nema

proverio sam sve osim procesora i maticne, a verujem da bi maticna crkla do sad, jer ovaj problem nije od juce, ovo me muci oko godinu dana, tako da su mi do sad padale razne ideje i na kraju da smanjim procesor, cak sam razmisljo da probam da ga stavim u frizider da vidim kako ce da se ponasa :) ali bojim se kondenzacije
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ma kakav frizider :D hahahhah ne znam sta da ti kazem, procesor ti nije los isto kao i maticna, jedino u sta sumnja je ventilator, potrazi sto veci kuler, jeftinije ti je da kupis veliki kuler nego procesor, taj sto imas definitivno ne hladi kako treba, ne moguce je da dozvoli da se temperatura popne na 120 stepeni, promijeni pastu i stavi sto veci kuler
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Potrazi po netu uler za 478 slot ja mislim da ces naci negde sigurno,a kod tebe moze biti jos i da imas problem koji se javlja kod tog modela procesora zbog toga sto je Intel koristio losu termalnu pastu koju je stavljao na samo jezgro da prenosi toplotu na metalni "oklop" na procesoru,ta pasta se vremenom toliko stvrdne da postaje vise izolator nego prenosnik toplote,probaj da nadjes neki bolji kuler i ako to ne pomogne definitivno ti je pasta u procesoru "okamenjena".To se resava jednostavnom zamenom te paste ali je dosta veliki problem skinuti heat spreader tj "oklop" sa procesora jer je on zalepljen za plocicu,imas na YT nekoliko klipova kako se to radi ali moras da budes oprezan jer lako mozes da unistis procesor u tom poduhvatu...
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
evo opet se javljam, danas sam uzeo procesor od 2.4ghz neko vreme na koriscenje, danasnji rezultati su sledeci(core temp):
youtube 480p fullscreen cpu usage ide i na 100% a temperatura do 50C
cs 1.6 cpu usage ide i na 100% a temperatura do 50C
neki HD kanali sa meni ne gledljivom rezolucijom takodje idu i na 100% a temperatura do 50C
jeste da sam sve testirao po 10-15min, ali bez termalne paste
taj cpu usage mi sad pravi problem :)
da li treba da obaram sistem prilikom menjanja procesora, jer secka daleko vise nego na drugom kompu gde je isti sistem i procesor 1.8ghz
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Nemoj da se cudis za CPU usage jer ove novije verzije flash playera ubijaju sve malo starije procesore,ja sam se time mucio na gomili starijih kompjutera i svugde ista prica,filmovi rade bez problema i procesor je na nekih 30-40% opterecanja ali kada startujes YT odmah skace na 100%,negde pomaze da se skine neka od starijih verzija flash playera a negde jednostavno nema pomoci...
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
ja mislim da bi xubuntu ili lubuntu to sredili, ali necu moci neko vreme da ih koristim, probacu sa starijim flesom pa sta mi Bog da :)
 
Natrag
Top