Underclocking?

Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
taman pomislih resio problem kad ono nisam :)

da ne otvaram novu temu, mozda neko obrati paznju
pri pokretanju xbmc ili recimo hitman 2, gta vice city... ili malo duzi rad u sketchup8 racunar se restartuje, ne izbaci nikakav kod samo zabrljavi slika na sekund i restartuje se, da li se mozda komponente ne podudaraju ili je ram los(mada gta vice city sam igrao na starom racunaru od 128mb ram i 64mb integrisanom grafikom), sad mi je 960mb ram i takodje 64mb integrisana, sta da radim? :-|
da ne kucam ponovo, to je to
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
znas li tacnu oznaku procesora.predpostavljam da je intel D925.
ako je 775 socket moguce je da one zakacke dobro neuhvate sto drze hladnjam pricvrscen za plocu pa nema dobar kontakt sa procesorom.
kad stavis hladnjak na CPU i okrenes zakacke nesme da se ljulja i mrda.nevidim razlog zasto bi se pregrijavo.
mozda je neko pre uradio overclock a da ti i neznas pa se zato greje?
kako vidim na slici voltaza ti je 1,33 i 1,63 sto mislim da je puno.opet nam napisi tacan tip procesora!!!!!
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
resio sam problem zagrevanja, samo sto tad se ugreje dodje do 80c i ugasi se i nisam stigo do tacke gde se restartuje, znaci nije to bio jedini problem, sad ne znam u sta da sumnjam, najvise sumnjam u plocu, ima neke naduvene kondenzatore(oko procesora su svi ok), a moze biti da mi fali jaca grafika, nisam pametan, serviserima ne verujem, a i skupi su
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ja sam menjao kondezatore u servisu i posle izvesnog vremena mi je otislo i napajanje,jedan stap ram memorije.imao sam integrisanu grafiku i ona je otisla.Nabavio sam polovnu maticnu i posebno grafiku i to sve polovno,ali u dobrom stanju.sve radi kako treba sem monitora i on je imao lose posledice posle prvog kvara,kada ukljucujem sistem moram dva tri puta da resetujem komp da bi upalio,nabavio sami monitor polovan,ali jos nije stigao,pa se igram ovako sa njim,mada moze da mi zezne ponovo komp.Hocu da ti kazem da mozes i polovnih svari da nabavis a da budu dobre,ako nisi pri parama,ali obavezno menjaj maticnu,jer ko zna kakav je razlog sto su se naduli ti kondenzatori.Ako imas para onda kupuj novo,da ne bi pogorelo mnogo vise nego sto je do sada.
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
da ali ovdasnji mentalitet mi neda da menjam nesto makar delimicno radilo, dok ne crkne, mada posledice mogu biti kobne, videcu da pazarim nesto
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ako nemas gde ili od koga idi na sajt "Kupujem Prodajem",ima i novih i polovnih stvari,a dobrih.Ima ljudi iz cele Srbije prodaju razne stvari,Ja sam pazario nekih stvari i zadovoljan sam.Naj bitnije je sto salju pouzecem i placas posto primis robu.Da i treba da se registrujes na taj sajt.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Za pregrevanje jedino pomaze ciscenje racunara, menjanje paste, eventualno zamena kulera na procesoru. Pogledajte kako se postavljaju kuleri pravilno za hladjenje racunara, nepravinlno postavljeni ventilatori ce odmoci jer ce smetati jedni drugima. U principu prednji ventilator ubacuje vazduh zadnji izbacuju, bocni ubacuju vazduh.
 
Natrag
Top