Umete li da čitate misli?

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Dok sam bio mlađi jako me je zanimala telepatija (čitanje tuđih misli i nametanje svojih drugom licu),telekineza (pomeranje predmeta pogledom),fotokineza (projektovanje slika pomoću očiju na podlogu).Ali sve se svelo samo na proučavanje literature,od primene opisanih tehnika u praksi nije bilo ni govora.

Ne čitam misli svojih sagovornika,čitam im karakter iz face i priče koju mi serviraju.Neverovatno sam dobar u tome,još nikada mi se nije desilo da sam se zeznuo u proceni.
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
72
Nisam još uspeo da pročitam misli, al mi dosta uspeva da nekom pogodim sled događaja (a pogotovu negativnih) koje bi mogle da se dese, zbog čega mi se nasmeju a kad im se to stvarno desi onda Giga baba Vanga ... jednostavno uspem da povežem neke nevidljive konce i ispadne šta ispadne ... samo meni nikako da povežem te končiće :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
39.007
Nisam još uspeo da pročitam misli, al mi dosta uspeva da nekom pogodim sled događaja (a pogotovu negativnih) koje bi mogle da se dese, zbog čega mi se nasmeju a kad im se to stvarno desi onda Giga baba Vanga ... jednostavno uspem da povežem neke nevidljive konce i ispadne šta ispadne ... samo meni nikako da povežem te končiće :)

To je obično tako. Ono što drugima pogodiš sa lakoćom, sebi ne možeš.
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
...

To nije umeće već prirodna pojava.

Misli su frekvencije...

Presretanje frekvencija - opšte poznata stvar kao i prijem istih.

Mozak je najsavršeniji odašiljač i prijemnik frekvencija (ako ne računamo delfine, kitove i ostala bića koja sebi dozvoljavamo da nazivamo nižim).

Postoje i aparati - računari, čipovi i td. tome slično koji npr. paraplegičarima olakšavaju život realizujući njihove misli u dela... Skoro je javno prezentiran patent kolica pokretanih mislima... (bilo i u dnevniku RTS 1)

Ima dosta dokumentaraca na tu temu.

Jedan od omiljenih mi je onaj kad papagaj čita misli svojoj gazdarici u drugoj sobi... (ne znam kako se zvao)

A predvidivost ljudskog razmišljanja je stvar iskustva, vaspitanja, opservacije, ponekad i inteligencije.

Jeste malo generalizovano ali i čovek sa svojim ponašanjem i nije toliko individualno specifičan koliko voli sebi da laska da jeste...

Kao socijalno prihvatljive osobe - većina (ukoliko to još uvek jeste :) ) se drži ustaljenih normi ponašanja, a pošto je stvar navike moćna stvar - Pavlovljevi efekti tu imaju malo udela tj. gube se sasvim u svom izvornom - prirodnom - obliku - i postaje samo naučena reakcija.

Dakle - predviđanje istih nije toliko mistična već sasvim normalna prirodna pojava, i sad još ako ste obratili pažnju na nju - tj. niste dozvolili sebi da budete isključivo okrenuti vlastitim mislima dok je život kraj vas promicao - mogli ste savladati ovu pojavu do zvanja - vidovnjaka - a u stvari ste isključivo - prirodnjak :)

Odgovor - ne, ne umem - na žalost i na radost - mogu - i više nego što mi je potrebno...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Čitanje misli-to su gluposti iz jeftinih SF filmova, smejurija... Ali da na osnovu "govora tela" čovek može da "vidi" kako se neko oseća, šta "misli" i "predvidi" neke reakcije i postupke-to da!
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
ja mislim ... da moze . kako ? nemam pojma ? a da li je naucna fantasika ili nesto drugo .. ko ce ga znati . mislim da postoje ljudi koji imaju odredjene sposobnosti ... ( telepatija itd..) ...
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416
ja mislim ... da moze . kako ? nemam pojma ? a da li je naucna fantasika ili nesto drugo .. ko ce ga znati . mislim da postoje ljudi koji imaju odredjene sposobnosti ... ( telepatija itd..) ...

...slazem se ...sesto culo...n.p.r.




2hnz9t2.gif

i448064_1zwcbjn.gif.

 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Verujem u telepatiju, ali mislim da nemam mogućnost čitanja misli-u bukvalnom smislu.
Ali uvek dobro procenim osobu koju upoznam.
Pa samim tim i pretpostavim šta će da kaže, da napiše....
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Baš da čitam misli, bilo bi pregrubo da kažem, ali da mogu da predvidim na osnovu svog iskustva i poznavanja ljudi i njihovog mentaliteta njihove postupke, rečenice i misli, to mogu, čak i ako dotične ne poznajem ali prepoznam kom tipu ličnosti pripadaju.

To je više zaključivanje, rekla bih.

Ako su ljudi emotivno povezani, njihova međusobna usklađenost je velika, pa tako dolazi do toga da u istom trenutku isto pomisle, urade ili osete da je onaj drugi srećan ili ugrožen.
 
Natrag
Top