Uloga religije u cuvanju i zastiti porodice

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
U protestantskoj Engleskoj i Velsu je za 25 godina, od 1858. do 1883. bilo 4836 razvoda brakova,

dok je u katoličkoj Francuskoj u samo jednoj 1887. godini bilo čak oko 5000 razvoda.

Miloš Bogdanović, PROKLETSTVO NACIJE, str. 167

Kako je najveće iskušenje savremenog Zapada hedonizam, koji čoveka onesposobljava da živi za bračnog saputnika i za svoje potomstvo, pogledaćemo da li su religiozni ljudi na Zapadu u proseku skloniji stabilnijoj bračnoj zajednici i manjem procentu razvoda od onih koji ne veruju i onih koji su neopredeljeni. Istraživanje koje je 1999. godine sprovedeno u 48 američkih država na 3854 ispitanika otkrilo je da je svaki peti ateista razveden, za razliku od religioznih ispitanika, posebno evanđeoskih vandenominacionalnih hrišćana, kod kojih je razveden čak svaki treći vernik.

1571230453034.png
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A osudjujes Tripa da to cini.

To znaci da si osudio i sebe jer ti to isto cinis.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tebi.

Osudjujes Tripa da napada vasu crkvu, a ti napadas Adventiste.

Pa koje veci gresnik od vas dvojice kad cinite isto?

Hajde sad.

Ja iznosim podatke koje je razumnom čovjeku lako provjeriti. Osim toga, kad govorim o Adventistima sedmog dana, skoro isključivo citiram vas adventiste. Tripo, pak, je notorni krivotvoritelj činjenica koji je ovdje isključivo s namjerom da svojom prgavošću izazove nekog drugog. Ovo nije moj dojam ili moje mišljenje, ovo je parafraza tripinih riječi.

A ti, nisi ni u čemu ispred tripe, u istom ste vi stroju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti si u stroju sa Tripom a ne ja, jer ti iznosis svoje cinjenice, on svoje, i prema tome obojica radite isti posao.

Ja ne napadam nikoga vec branim, i iznosim biblijske dokaze, a vi protivnici Adventizma se hvatate za slamku, i jos izvrcete, lazete, blatite sve i svakoga..

To je posao sotone, jer on je nazvan "SATANA" sto znaci "opadac brace"

Dakle, vas nadahnjuje satana.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tko je s tripom klanjatelj "proročice" Jelene, ja ili ti?

To je tvoja laz koja je vec obelodanjena.
Ali jednom lazov, uvek lazov.

U adventizmu ne postoji kult svetaca kao u tradicionalnim crkvama, i Adventisti, pa ni ja ni Tripo se ne klanjamo Ellen White, vec je smatramo osobom koja je pisala u nadahnucu.

Ko se klanja umrlim ljudima to se zna.

Adventisti ne.

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To je tvoja laz koja je vec obelodanjena.
Ali jednom lazov, uvek lazov.

Kako te nije sram zvati me lažovom? Ja ništa nisam slagao.

U adventizmu ne postoji kult svetaca kao u tradicionalnim crkvama, i Adventisti, pa ni ja ni Tripo se ne klanjamo Ellen White, vec je smatramo osobom koja je pisala u nadahnucu.

Ali ako neko ima kultni odnos prema Elen Vajt, on će ga imati i prema apostolu Pavlu i prema starozavetnim prorocima. Ko slepo po slovu tumači Elen Vajt, on će tako slepo tumačiti i Sveto pismo. (Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako te nije sram zvati me lažovom? Ja ništa nisam slagao.

Upravo si slagao da se Adventisti klanjaju Ellen White.

Ali ako neko ima kultni odnos prema Elen Vajt, on će ga imati i prema apostolu Pavlu i prema starozavetnim prorocima. Ko slepo po slovu tumači Elen Vajt, on će tako slepo tumačiti i Sveto pismo.
(Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)

Ne znam sta je Tripo tom izjavom hteo da kaze, ali ja u tim recima ne vidim potvrdu da je hteo da kaze da Adventisti imaju kultni odnos prema Ellen White, jer nemaju.
 
Natrag
Top