Uloga religije u cuvanju i zastiti porodice

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Prvo, pape ne proglašavam ja. I drugo, Miloš Bogdanović je klanjatelj Ellen White.

Nigde u verovanju koje ispovedaju Katolici ne stoji kultni odnos prema službi Cathedra Petri, tako da njegova opaska ne samo da ne stoji nego bi, da dolazi od trola Triploša, mogla biti protumačena kao zlonamerna i uvredljiva.

Što se tiče već pomenute "persone", on zaista jeste klanjatelj Ellen Gould Harmon White, kao i svi adventisti što su.

PS. njihova vesnica, avatar "duha proroštva" poseduje status koji ni jedan papa, patrijarh, bilo koji arhijerej Crkve nije ni pomislio da za sebe traži. Status jednak Bogu.

Ali odredjujes ko ce na nebo a ko u pakao.

Stvarno? A šta vi činite?

Ako iko propoveda "uslovljeno" spasenje to ste onda vi adventisti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarno? A šta vi činite?

Ako iko propoveda "uslovljeno" spasenje to ste onda vi adventisti.

To propovedaju uglavnom sve protestantske crkve, i to je ucenje biblije, jer ona kaze:

"Jer Bogu tako omile svet da je i Sina svog Jedinorodnog dao, da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni" ( Jovan 3.16 )

Dakle, ovde sam Isus postavlja uslov spasenja, a to je VERA.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jesi. Rekao si da ću izgubiti vječni život ako ne budem vjerovao kao ti.

Slape, kada god nam upute takve reči, trebamo se samo setiti jedne činjenice. Da smo mi večni život zadobili krštenjem u ime Oca-Sina-Duha Svetoga, postavši delom Njegovog Tela, Crkve njegove, i da oni, koji se krštavaju u avatara "duha proroštva" sve i da se ne krštavaju u već pomenutog avatara, kao oni koji nisu deo Crkve, ne mogu niti imaju prava bilo koga slati u Gehenu.

Ili se setiti činjenice da bi upravo odricanje od vere koju ispovedamo, odricanje od Krista, koji nije anđeo Mihael, nego Bog, i prihvatanje zaumnih tvorevina smrtne žene udarene u glavu, nas odvelo pravo u Gehenu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nigde u verovanju koje ispovedaju Katolici ne stoji kultni odnos prema službi Cathedra Petri,

Vidimo da nemate, zato imate anarhiju.

ako da njegova opaska ne samo da ne stoji nego bi, da dolazi od trola Triploša, mogla biti protumačena kao zlonamerna i uvredljiva.

Najbolje si sebe pokazao, znao sam ja da si takav, čim si došao.

Što se tiče već pomenute "persone", on zaista jeste klanjatelj Ellen Gould Harmon White, kao i svi adventisti što su.

Onda bi u protest. državama bio haos, ali je kod vas.

PS. njihova vesnica, avatar "duha proroštva" poseduje status koji ni jedan papa, patrijarh, bilo koji arhijerej Crkve nije ni pomislio da za sebe traži. Status jednak Bogu.

Da niste idolopoklonici onda bi imali mir i blagostanje.

Stvarno? A šta vi činite?

A vi ratujete.

Ako iko propoveda "uslovljeno" spasenje to ste onda vi adventisti.

Vi prop. spasenje na rate, vaš bog daje akciju spasenja uz sv. Gertrudu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Srecan ili nesrecan barak

"Ako oni koji razmisljaju o braku ne zele da se posle sklapanja braka kaju, vec sada moraju o njemu ozbiljno i trezveno da razmisljaju. Kad se nerazumno ucini, ovah korak najsigurnije onemogucava buduce korisno delovanje braka. Zivot u takvome braku postaje teret i prokletstvo. Niko ne moze tako da upropasti zeninu srecu i ucini njen zivot strasnim teretom, kao njen suprug; i niko ne moze uciniti ni stoti deo u rusenju nada i teznji jednog coveka, da parlise njegove snage i upropasti njegov uticaj i buducnost, kao njegova supruga. Mnogi ljudi i zene mogu od trenurtka svoga vencanja da odrede vreme svoga uspeha ili neuspeha u ovom zivotu, kao i nadu za buduci zivot." Temelji srecnog doma, str, 33.

Odakle Jelena crpi saznanja za ovakva "umovanja"? Od Boga, ili iz vlastitog bračnog promašaja?
 
Natrag
Top