Uloga religije u cuvanju i zastiti porodice

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Мањак вере (стварне) доводи и до одбацивања Бога и Његових закона. Иако човек сачува спољашњи изглед побожности, у срцу нестаје вера. Нису цркве појединачно слике да меримо ко је гори, већ треба да увидимо да је цео хришћански свет на удару, тј. растура се и последњи утицај Божији на савременог човека. Ускоро неће бити разлике по црквама (што се већ назире), сем по спољашњости, а припадаће "свету" сви подједнако. Они који одбаце свет, а ставе Христа на прво место у свом срцу, сметаће и онима који су у истој цркви. Ионако безбожници говоре како је религија крива за ратове, што је чиста лаж, па ће се површни верници и свештенство још више трудити да се умиљавају свету, тј. богу овога света. То се види свакодневно и то је показатељ за правог верника да се сачува и да проба да сачува ближње.

А ко је гори или бољи у процентима ништа не доприноси јеванђељу, може само да покаже у којој смо фази до доласка Господњег.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Мањак вере (стварне) доводи и до одбацивања Бога и Његових закона.

Objasni kako nakon vaskrsa Pravoslavlja posle pada ateizma imamo gore stanje nego kada je bio ateizam?

Po razvodu brakova prva Rusija, druga Belorusija.

Kako to?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
На истоку комунизам, на западу либерални капитализам; потпуно исти резултати: нове генерације безбожника које хришћанство не занима, или имају неку површну форму. Ти видиш поделу и мрзиш Русију због православља, док ја гледам већу слику и жалим над Америком као и над Русијом. Ако ми је Америка непријатељ, што се показало, ја и даље бринем за искрене хришћане у Америци. Јер на власти широм света не може бити ништа хришћанско. То већ и деца виде. Непријатељ завршава свој план, док нама убацује ситнице да се међусобно делимо, а заправо цео свет је под његовом влашћу. О томе апостоли говоре, а ко не разуме или га не интересује, бави се дневном политиком.

Разлика је велика када се човек радује што је у некој другој цркви лоше стање, или када брине што се безакоње дешава (у било којој цркви). Ако му је стало до Христа и хришћанства, онда нема подела. Али нема ни јединства у лажинаукама. Дакле, јединство само у Истини и у једној јединој Цркви Христовој. Ако сам ја православац, ја и даље не волим када неки римокатолик или протестант одлучи да буде "део света", а не Христов. Ствара ми тугу и љутњу. Не радујем се што у хришћанском свету долази до апостасије. Ако ме неко пита коме припадам, увек говорим: Христу.

Не радуј се туђој нестрећи јер свуда се та несрећа шири. Растурање породице је велика несрећа и глупо је понављати да је ђаво непријатељ:

1. Цркве (Љуби Господа Бога свога свим срцем својим и свом душом својом и свим умом својим и свом снагом својом) и
2. Породице (Љуби ближњега свога као самога себе).



"Хришћанин воли свога ближњега не само као самога себе него и више од себе самога. Он воли ближњега као што је Исус Христос волео нас, а Христос је жртвовао Самога Себе ради нас и за наше спасење. Господ је рекао ученицима својим не само да воле своје ближње као саме себе него да их воле, као што је Он заволео нас (Еванђеље по Јовану, глава 13, стих 34).

Господ Христос је, дакле, волео нас више него Самога Себе. Он је ради нас понизио Себе до смрти на крсту. Ту божански несебичну, саможртвену љубав Господа Христа ми знамо по томе "што је Он за нас душу своју положио". Због тога, по Његовој заповести, и ми смо "дужни полагати душу своју за браћу" (Прва посланица Јованова, глава 3, стих 16). Тек је то права савршена љубав: љубав која не тражи своје."

Митрополит Амфилохије, Епископ Данило - Нема лепше вере од хришћанске

 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ко иде код врачара и лажних пророчица ићи ће без обзира на оно што се говори. Ти си одличан пример. А да црква наводи људе тамо, то не само да није истина, већ звучи смешно.

Ја покушавам да упозорим да је целокупно хришћанство под најлукавијим нападима, ти се препуцаваш у стилу неког детета чији је "деда (или тата) бољи и јачи". Извучеш неку реченицу и онда даш циничну опаску. Можеш ти боље од тога, само ако хоћеш.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
На истоку комунизам, на западу либерални капитализам; потпуно исти резултати: нове генерације безбожника које хришћанство не занима, или имају неку површну форму. Ти видиш поделу и мрзиш Русију због православља, док ја гледам већу слику и жалим над Америком као и над Русијом. Ако ми је Америка непријатељ, што се показало, ја и даље бринем за искрене хришћане у Америци. Јер на власти широм света не може бити ништа хришћанско. То већ и деца виде. Непријатељ завршава свој план, док нама убацује ситнице да се међусобно делимо, а заправо цео свет је под његовом влашћу. О томе апостоли говоре, а ко не разуме или га не интересује, бави се дневном политиком.

Разлика је велика када се човек радује што је у некој другој цркви лоше стање, или када брине што се безакоње дешава (у било којој цркви). Ако му је стало до Христа и хришћанства, онда нема подела. Али нема ни јединства у лажинаукама. Дакле, јединство само у Истини и у једној јединој Цркви Христовој. Ако сам ја православац, ја и даље не волим када неки римокатолик или протестант одлучи да буде "део света", а не Христов. Ствара ми тугу и љутњу. Не радујем се што у хришћанском свету долази до апостасије. Ако ме неко пита коме припадам, увек говорим: Христу.

Не радуј се туђој нестрећи јер свуда се та несрећа шири. Растурање породице је велика несрећа и глупо је понављати да је ђаво непријатељ:

1. Цркве (Љуби Господа Бога свога свим срцем својим и свом душом својом и свим умом својим и свом снагом својом) и
2. Породице (Љуби ближњега свога као самога себе).



"Хришћанин воли свога ближњега не само као самога себе него и више од себе самога. Он воли ближњега као што је Исус Христос волео нас, а Христос је жртвовао Самога Себе ради нас и за наше спасење. Господ је рекао ученицима својим не само да воле своје ближње као саме себе него да их воле, као што је Он заволео нас (Еванђеље по Јовану, глава 13, стих 34).

Господ Христос је, дакле, волео нас више него Самога Себе. Он је ради нас понизио Себе до смрти на крсту. Ту божански несебичну, саможртвену љубав Господа Христа ми знамо по томе "што је Он за нас душу своју положио". Због тога, по Његовој заповести, и ми смо "дужни полагати душу своју за браћу" (Прва посланица Јованова, глава 3, стих 16). Тек је то права савршена љубав: љубав која не тражи своје."

Митрополит Амфилохије, Епископ Данило - Нема лепше вере од хришћанске

Još od Kaina ovaj svet je igralište za decu gneva.

Tešla beseda su reči Sv. Apostola
A koji nema ljubavi ne pozna Boga; jer je Bog ljubav.
Po tom se pokaza ljubav Božija k nama što Bog Sina svog Jedinorodnog posla na svet da živimo kroza Nj.
U ovom je ljubav ne da mi pokazasmo ljubav k Bogu, nego da On pokaza ljubav k nama, i posla Sina svog
da očisti grehe naše.
Ljubazni! Kad je ovako Bog pokazao ljubav k nama, i mi smo dužni ljubiti jedan drugog.
Boga niko ne vide nikad: ako imamo ljubav među sobom, Bog u nama stoji, i ljubav je
Njegova savršena u nama.
Po tom doznajemo da u Njemu stojimo, i On u nama, što nam je dao od Duha svog.
I mi videsmo i svedočimo da Otac posla Sina da se spase svet.
Koji prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu.
I mi poznasmo i verovasmo ljubav koju Bog ima k nama. Bog je ljubav, i koji stoji u ljubavi,
u Bogu stoji i Bog u njemu stoji.
Tim se ljubav u nama savršuje da imamo slobodu na dan sudni; jer kao što je On i mi smo na svetu ovom.
U ljubavi nema straha, nego savršena ljubav izgoni strah napolje; jer strah ima muku.
A ko se boji nije savršen u ljubavi.
Da imamo mi ljubav k Njemu, jer On najpre pokaza ljubav k nama.
Ako ko reče: Ja ljubim Boga, a mrzi na brata svog, laža je; jer koji ne ljubi brata svog,
koga vidi, kako može ljubiti Boga, koga ne vidi?
I ovu zapovest imamo od Njega: Koji ljubi Boga da ljubi i brata svog.
1. Jovanova, glava 4


Kainove i Lamehove uvek su bile bliže ljudskom uhu.

Ne znam; zar sam ja čuvar brata svog?
Kad će se Kajin osvetiti sedam puta, Lameh će sedamdeset i sedam puta.
1. Mojsijeva, glava 4
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ко иде код врачара и лажних пророчица ићи ће без обзира на оно што се говори. Ти си одличан пример. А да црква наводи људе тамо, то не само да није истина, већ звучи смешно.

Kako onda mi nismo sluđeni, kao i vi. Da idemo onda bi bili.

Evo svaki dan tragedije u porodici.

А да црква наводи људе тамо, то не само да није истина, већ звучи смешно.

Navodi učenjem o zagrobnom životu, pa ljudi idu kod vračara da razg. sa mrtvima, kod babe Roske, samo ne one iz serije, nego prave vračare koja priziva mrtve.

Ја покушавам да упозорим да је целокупно хришћанство под најлукавијим нападима,

To ne dokazuje da smo isti, jer bi imali ista dela.

"деда (или тата) бољи и јачи".

Naravno jer stoji da će se svako poznati po rodovima.

Kako baš komuni. zaobiđe protest. države, a raširi se po pravosl. i katoličkim.

Извучеш неку реченицу

Dam tvoju rečenicu i suprotnu iz Biblije.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Natrag
Top