Ukida li Pavle Subotu i praznike- Kolološanima 2,16.17?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa dete mora da nauči pravila gramatike u grčkom.. :)..u ovom tekstu ali mora znati i ostale tekstove.

Koliko je potrebno, i gramatike i jezika, za razumijeti Pavla u Kol 2,16-17, razumije svako dijete. :)

Ali ovde govorimo o Jevrejima 4....simbolici "počinka" u Hristu od svojih dela.

Naš Spasitelj Isus Krist radi u sve dane, naš Otac nebeski radi u sve dane, pa tako i mi kršćani ne odmaramo subotom. (Iv 5,17: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim.")
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Koliko je potrebno, i gramatike i jezika, za razumijeti Pavla u Kol 2,16-17, razumije svako dijete.

Malo više od običnog..ima izraz "merei"..delovi subota, mladina i praznika koji su ukinuti...ne sami praznici već deo koji se odnosi na telo Hristovo, stih 17.

Naš Spasitelj Isus Krist radi u sve dane, naš Otac nebeski radi u sve dane, pa tako i mi kršćani ne odmaramo subotom. (Iv 5,17: "Otac moj sve do sada radi pa i ja radim.")

U Jevrejima se govori o "počinku" a ne o radu. Taj počinak je "od naših dela"..od našeg samoopravdanja...jer se ne možemo samoporavdati ma koliko "radili". Zato nam Pavle kaže "počinite u Hristu".
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa naravno, jer Pavle ovde ne raspravlja o suboti. To se možemo složiti. :)..nadam se.

Bravo još jednom, slažemo se. Počinak u Kristu je čovjekova žudnja i čovjekovo ispunjenje. Nemirna je duša moja dok se ne smiri u Tebi Gospodine, govorio je sveti Augustin. A židovske tjedne subote, mlađaci i blagdani samo su sjena, poučavao je sveti Pavao kršćane 1. stoljeća.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A židovske tjedne subote, mlađaci i blagdani samo su sjena, poučavao je sveti Pavao kršćane 1. stoljeća.

I prestali su na Križu.

Uostalom, zar je neko zaista spreman da ukoliko poveruje da je Isus Svetlost Sveta, tu, neugasivu svetlost, menja za senku?

Sledbenici Ellen Gould Harmon White, i svi njima slični, svi, čine upravo to. A to doslovno znači da oni ne veruju da je Krist to Svetlo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sledbenici Ellen Gould Harmon White, i svi njima slični, svi, čine upravo to. A to doslovno znači da oni ne veruju da je Krist to Svetlo.

A koliko to idolopoklonstvo "proročici" može biti zastrašujuće i pogubno ovdje to najbolje primjerima pokazuju Laodikeja i Jovan. Tako je Laodikeja umislio kako je on "Ilija posljednjih vremena". A Jovan je opet, kad je shvatio svu pogubnost Pavlovih stihova Kol 2,16-17 za teologiju adventističke sekte, uzeo sebi za pravo da grčki tekst tih stihova prevede baš onako kako njemu paše i treba. Dvije tisuće godina star je tekst ove Pavlove poslanice, i nitko je nikada nije preveo kao Jovan sada, ali Jovanu to ni najmanje ne smeta, dapače, Jovanu baš najviše paše prijevod u kojem se iz Pavlove poslanice subote naprosto izbace.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A koliko to idolopoklonstvo "proročici" može biti zastrašujuće i pogubno ovdje to najbolje primjerima pokazuju Laodikeja i Jovan. Tako je Laodikeja umislio kako je on "Ilija posljednjih vremena". A Jovan je opet, kad je shvatio svu pogubnost Pavlovih stihova Kol 2,16-17 za teologiju adventističke sekte, uzeo sebi za pravo da grčki tekst tih stihova prevede baš onako kako njemu paše i treba. Dvije tisuće godina star je tekst ove Pavlove poslanice, i nitko je nikada nije preveo kao Jovan sada, ali Jovanu to ni najmanje ne smeta, dapače, Jovanu baš najviše paše prijevod u kojem se iz Pavlove poslanice subote naprosto izbace.

Pitam se zašto me to uopšte ne začuđuje. Ta i Russel je, i njegovi, tekst Pisama "kasapio" da bi ga učinio odgovarajućim već unapred zamišljenom značenju.

Sola Scriptura, ma šta netko tvrdio jeste majka svih hereza, jer prvo se poveruje da se Bog može spoznati isključivo preko PIsama i samo Pisama, dakle odbacuje se Crkva koja je ta ista Pisma i sakupila, kanonizovala i branila, zatim se Pisma tumače solpstistički, da bi se na kraju Pisma "kasapila" i primoravala da dokažu ljudske zamisli.

Otuda se i ne treba čuditi ni jednom od akolita sekte SDA, jer ista je i nastala upravo na osnovama majke svih hereza. A kada se jednom u herezu krene, nema zaustavljanja do potpune apostaze, ka kojoj se samo nižu blasfemije.

Počevši od datumarenja, preko negiranja Božasntva Isusa, pa sve do hule na Oca, umanjivanjem, tačnije negiranjem Svemoći Božije, tvrdnjom da Bog ne može da postane čovekom, kao i Hule nad Hulama, one protiv Duha Svetog, koji je kod jednih depersonalizovana sila, kod drugih čas jedno, čas drugo, lažov i neko ko ne zna šta govori, a sve to krunišu davanjem jednog od epiteta Duha Svetoga smrtnoj ženi koja je govorila u drskosti i zemaljskom danu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
I prestali su na Križu.

Uostalom, zar je neko zaista spreman da ukoliko poveruje da je Isus Svetlost Sveta, tu, neugasivu svetlost, menja za senku?

Sledbenici Ellen Gould Harmon White, i svi njima slični, svi, čine upravo to. A to doslovno znači da oni ne veruju da je Krist to Svetlo.

Darth, ne postoje sledbenici EGW! Svi mi celim srcem verujemo da Hristos zaista jeste svetlost koja obasjava ceo svet.
Medjutim postoji jos nesto sto je svetlost na koju takodje treba da pazimo: "
Rec je tvoja zizak nozi mojoj, i videlo stazi mojoj."
Psalam 119,105.

Zasto je Isus izjavio: "Blago i onima koji slusaju rec Bozju i drze je." Luka 11,28

"Blago onima koji tvore zapovesti Njegove , da im bude vlast na drvo zivota i ds udju na vrata u grad." Otkrivenje 22,14.

Svi oni koji odbacuju pisano Bozju rterc i Bozje zapovesti, odbacuju i Hrista koji jeste videlo svetu.
 
Natrag
Top