Ubiti ili Ne Ubiti ? Umetnost Izvrtanja Isusovih zapovedi - I deo

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Objasni mi razliku kako je dobro što je Isus Navin pobio ljude i kako je dobro da se ne ubije?
Isus Navinov je izvrsavao Bozju zapoved da pobije sve od malog do velikog,On je bio samo Bozje oruzje ,isto kao andjeli koji su unistili pre toga Sodomu i Gomoru, ili jos dalje ceo tadasnji svet u potopu.
Naravno Bog je to isto mogao da uradi i bez Isusa Navinovog.
Hoces li ti da kazes Bogu da je to nehumano?,nemoralno?,genocid???Hoces li ti da ga ucis sta je dobro a sta je zlo???
Izraelci su dosli na svoju zemlju ,zemlju koju im je pre svega Bog dao u nasledstvo,ali i zemlju Avrama ,Isaka i Jakova koju su okolni narodi oskvrnavili...Sve je to Jehova Bog objavio u knjizi zakona o Ratu. Da prvo svakome ponude mir i predaju,jel nisi citao?
A sta je bivalo sa onima koji bi sami od sebe ubijali druge oko sebe???Jel mislis da im je to bilo dozvoljeno?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Dokaz da nisi shvatio smisao događaja. Niti razliku između toga i NE UBIJ.
Shvatio sam ja veoma dobro da ti hoces da optuzis Jehovu Boga kao genocidnog,i da radi sve pogresno...
Shvatio sam ja veoma dobro da ti zelis da dokazes kako je ubijanje dozvoljeno cak i od samoga Isusa Hrista,
pa hajde dokazi da je Isus dozvolio hriscanima da ubijaju?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Shvatio sam ja veoma dobro da ti hoces da optuzis Jehovu Boga kao genocidnog,i da radi sve pogresno...

Tvoj bog jeste genocidan, traži da umrete i da ne budete humani prema drugima u davanju krvi.

Shvatio sam ja veoma dobro da ti zelis da dokazes kako je ubijanje dozvoljeno cak i od samoga Isusa Hrista,

vi dozvoljavate ubijanje svoje dece putem ne davanja krvi.

pa hajde dokazi da je Isus dozvolio hriscanima da ubijaju?

Vidiš koliko si isključio ratio da ovde bogohuliš iznoseći laži.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Tvoj bog jeste genocidan, traži da umrete i da ne budete humani prema drugima u davanju krvi.



vi dozvoljavate ubijanje svoje dece putem ne davanja krvi.



Vidiš koliko si isključio ratio da ovde bogohuliš iznoseći laži.
Postoji tema o transfuziji krvi i JS koju sam ovde postavio,pa slobodno na njoj i pisi,
Ali ti zelis da na ovoj temi opravdas ratovanja hriscana i psihopatska ubijanja i to sve kao da im je Isus Hrist naredio da UBIJAJU druge i blagoslovio?
To sto radis je kao spam uz sabiranja baba i zaba...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Postoji tema o transfuziji krvi i JS koju sam ovde postavio,pa slobodno na njoj i pisi,
Ali ti zelis da na ovoj temi opravdas ratovanja hriscana i psihopatska ubijanja i to sve kao da im je Isus Hrist naredio da UBIJAJU druge i blagoslovio?

Projektuješ sebe. Poznat mehanizam odbrane u psihologiji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Projektuješ sebe. Poznat mehanizam odbrane u psihologiji.
Da li ti uopste znas bar jednu bitnu naucnu izjavu iz Psihologije?Ako znas ,napisi je.
Kao drugo, na ovom forumu vec postoji tema o transfuziji krvi i JS,
Kao trece ,odgovori kratko "Smeju li Hriscani da ubijaju druge ljude"? Da ili NE?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Da li ti uopste znas bar jednu bitnu naucnu izjavu iz Psihologije?Ako znas ,napisi je.

Ti znaš samo za magiju i da projektuješ sebe kroz ono što govoriš drugima.

Kao drugo, na ovom forumu vec postoji tema o transfuziji krvi i JS,

I tu dokazujete da ne shvatate smisao. Važnije vam je pravilo od čovjeka. Dakle radije bi ubili čovjeka, nego da mu spasite život. Tako da je vaše shvatanje krvi gore od paganskog shvatanja tradicionalnih vernika pri pričesti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ti znaš samo za magiju i da projektuješ sebe kroz ono što govoriš drugima.



I tu dokazujete da ne shvatate smisao. Važnije vam je pravilo od čovjeka. Dakle radije bi ubili čovjeka, nego da mu spasite život. Tako da je vaše shvatanje krvi gore od paganskog shvatanja tradicionalnih vernika pri pričesti.
Eto opet spamujes temu... bas kao ona "trla baba lan,da joj prodje dan..."
Kad si vec spomenuo psihologiju evo ti jedne veoma bitne pouke,mozda ce ti promeniti zivot...
"Nekada se postojeca prepreka ne moze savladati povecanjem napora u istom pravcu,vec promenom u nacinu prilazenja tom problemu".
I to je to,a ti napisi ono sto se tebi dopalo.
Kao drugo magija je najstroze zabranjena za Bozji narod,valjda znas za te stihove koji zabranjuju magiju jer ima satansko poreklo.
Tako da JS nemaju nikakve veze sa Biblijom,ali mislim da ti imas veze sa magijom.
Dal za bozic bajes sa badnjakom?"kolko varnica tolko prasica" itd itd???
Ali ovo je tema o ubijanju.
Sigurno je da je neko od tvojih poznanika neko bio u ratu i verovatno ubio nekoga cim branis takve osobe,zar ne???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Pitanje samoodbrane je,jer ako je ubistvo iz samoodbrane dozvoljeno,onda je to prvi korak za legalizaciju ubistva
Sta nas uce Isus i apostoli?
Odakle ti ta ideja da je to legalizacija?

I apostoli opravdavaju ubistvo iz odbrane.

ali da li je Isus Hrist negde rekao da se opravdava ubistvo u samoodbrani?
Opravdava samo ti ne znaš gdje u Bibliji.

kako da se ponasamo u vreme nevolje i progona???
Zavisi iz kog razloga je progon.

Hriscani radili kasnije, za vreme krstaskih ratova i slicno, proizlazi iz nerazumevanja njegovih reci!
To nisu hrišćani, jer to nije bila samoodbrana nego pljačka tih područja.

Kakve veze imaju krstaši sa Hrišćanstvom?

Tebi je bitno da si ti opravdao ubistva bogumila od strane Stefana Nemanje Genocidnog.
 
Natrag
Top