Ubiti ili Ne Ubiti ? Umetnost Izvrtanja Isusovih zapovedi - I deo

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Odakle ti ta ideja da je to legalizacija?

I apostoli opravdavaju ubistvo iz odbrane.
Odakle ti ta glupost?
Opravdava samo ti ne znaš gdje u Bibliji.


Zavisi iz kog razloga je progon.
A gde si to procitao?
To nisu hrišćani, jer to nije bila samoodbrana nego pljačka tih područja.

Kakve veze imaju krstaši sa Hrišćanstvom?

Tebi je bitno da si ti opravdao ubistva bogumila od strane Stefana Nemanje Genocidnog.
Ti si pobrkao babe i zabe.
Krstasi kao i Stefan Nemanja nemaju blage veze sa Hriscanstvom .I jedni i drugi su bili ubice u ime rimokatolicke crkvene inkvizicije koja nije nista drugo do nastavak progona pravih Hriscana.
Ali mene zanima gdo to pise da apostoli opravdavaju ubistvo iz samoodbrane.?
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
...
6. Božja Očeva Jahvina Zapovjest
jasno kaže -

IZLAZAK 20,13

NE UBIJ!

A svak onaj koji ubije – neće do Raja doč -


OTKRIVENJE 21,8

Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, UBOJICAMA,

bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima

UDIO JE U JEZERU ŠTO GORI OGNJEM I SUMPOROM.

To je druga smrt.

Kazna je vječna muka u vječnom ognjenom jezeru vječnih muka.

Potpunoma ista stvar je i NAGOVARATI nekoga drugoga,
da izvrši ubojstvo! (npr. Krivica Kralja Davida)

U ubojice spadaju i svi oni koji potiču druge na ubistvo.
SamoUbojstvo je isto = ubojstvo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
SamoUbojstvo je isto = ubojstvo.

Gde to pise? Sta ako se covek pati, muci?
Malo mi je to ipak diskutabilno.. I psu se smilujes ako se pati, pa ga uspavas, a coveka pustas da se muci.. Ne znam.. Mozda se to shvata previse bukvalno... Zahvalnost prema zivotu koji je Bog dao istina mora da postoji.. Ali dugo sam o tome razmisljao, i nisam nasao neki poseban razlog zasto bi to bilo zabranjeno u slucaju kada je neko tesko bolestan i kada se pati?

Neka mi neko objasni?

Da li Bog zeli da se ljudi pate i muce, da u bolovima skoncaju?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ako hoćete za mnom, uzmite svoj križ.

Naravno, ovo ne znači da ljudi trebaju odbijati palijativnu pomoć da se čovjeku u bolesti maksimalno boli i patnja umanje.
Isus je znao kakvom ce smrcu biti ubijen.On nije pozivao ljude da uzmu drvo i da ga nose za sobom ,inace bi bilo puno zapisa o tome kako su hriscani nosili krstice oko vrata na lancicima ili narukvicama ,bilo bukvalno krstace ili oblice drveta,bas kao sto nikad nisu proslavljali ni rodjendanemnit bozic nit uskrs,a kamoli da se hvale idolima ,jer krst je idol koji pripada idolopoklonicima.
Taj mucenicki stub predstavlja trpljenje progonstva na sve nacine,ali nigde se ne spominje samoodbrana i ubijanje drugih ljudi,ili pak mozda negde pise kako su se Isus Hrist i apostoli naoruzavali za bune i slicno???Krst je ustanovio cezar Konstantin i to prvo kao slovo X,tako da je ta vasa prica o krstu kao + smesna.a pogotovo opravdavanje krstaskih ratova u ime Hrista u koem smo mi Srbi uvek najvise stradali...
 
Natrag
Top