U sta hriscanin treba da veruje u toru(stari zavet) ili jevandjelje(novi zavet)?

Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
U STA HRISCANIN TREBA DA VERUJE U TORU(STARI ZAVET) ILI JEVANDJELJE(NOVI ZAVET)?

1 Jer sami znate, braćo, ulazak naš k vama da ne bi uzalud;
2 Nego postradavši pre i osramoćeni bivši, kao što znate, u Filibi, oslobodismo se u Bogu svom kazivati vama jevanđelje Božije s velikom borbom.

3 Jer uteha naša nije od prevare, ni od nečistote, ni u lukavstvu;
Priče 17:3, 1 Kor. 4:15, Gal. 1:10, Titu 1:3

RIMLJANIMA 14:18(18 Jer koji ovim služi Hristu ugodan je Bogu i mio ljudima.)


30 Iz kog ste vi u Hristu Isusu, koji nam posta premudrost od Boga i pravda i osvećenje i izbavljenje.
31 Da (kao što se piše) ko se hvali, Gospodom da se hvali.




17 Molim vas, pak, braćo, čuvajte se od onih koji čine raspre i razdore na štetu nauke koju vi naučiste, i uklonite se od njih;
18 Jer takvi ne služe Gospodu našem Isusu Hristu nego svom trbuhu, i blagim rečima i blagoslovima prelašćuju srca bezazlenih.


25 A onome koji vas može utvrditi po jevanđelju mom i propovedanju Isusa Hrista, po otkrivenju tajne koja je bila sakrivena od postanja sveta,
26 A sad se javila i obznanila kroz pisma proročka, po zapovesti večnog Boga, za poslušanje vere među svima neznabošcima,

27 Jedinom premudrom Bogu, kroz Isusa Hrista, slava vavek. Amin.

POSTAVIO FAKY SWERIGE







 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Stari zavet je bio zavet između Boga i naroda Izraelskog, a fizički znak toga je bilo obrezanje. U starozavetno vreme je bilo i drugih naroda koji su služili istom Bogu kao i Izraelci i Bog ih je potvrdio, pa ipak oni nisu bili pod zavetom. Neki od primera:
Kir, car Persijski (knjiga Jezdrina 1:2), Jov i njegova tri prijatelja, Etiopljani, Filisteji i Sirci (knjiga proroka Amosa 9:7), pa čak, koliko se sećam (mada sad trenutno nemogu da nađem) i jedan Egipatski faraon, koji je tvrdio da mu se Bog obratio, je pobedio Izrailja u borbi (ako sam ovde pogrešio neka me neko ispravi). Niko od njih nije bio obrezan, niti je imao zavet Izraelski, pa opet, držali su se onoga što je Bog dao ljudima pre deset zapovesti, savesti.
Dok je stari zavet hrišćanima samo informativnog karaktera, za nas važi novi zavet koji je dat za sve narode. Za razliku od starozavetnih deset zapovesti (koje su Izraelci uspeli da izvrnu i opogane), hrišćani imaju samo dve koje su savršene i koje se nedaju zloupotrebiti.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
za Gundark


Dobro kazes slazem se sa tobom.
Imam pitanje cisto informativno? Ko je onda po tebi nas bog staro zavetni JAHVE ili novozavetni ISUS

procitaj ove stihove 1timotiju3:16(
16 I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u telu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovedi se neznabošcima, verova se na svetu, uznese se u slavi. TVOJE MISLJENJE POZDRAV OD FAKY
http://serbianforum.org/members/gundark.html
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
To je jedan te isti Bog koji se Mojsiju objavio kao "Ja sam onaj koji jesam". Nisam baš vičan prevodu sa Aramejskog i nebih da komentarišem ime Jahve. Ima ovde stručnih ljudi za to. Samo verujem da je Hristos bio od početka kao deo trojstva. Kao što je Isus učio ljude u pričama (zna se zbog čega), tako je i sebe nazvao sinom kako bi ljudi makar razumeli njegovu prirodu. Ionako je trojstvo nešto što je i nama teško shvatljivo i mora se prihvatiti verom.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
ZA Gundarka


Znas prijateju ja se slazem s tobom,ali ima jedan prijatelj pod imenom AApocketz koji strasno mrzi trojstvo.


On na svim postovima vredja u duhuJ.Svedoka TJ kako smo mi glupi
niti znamo u sta verujemo niti sta pisemo i kako snama nema o cemu da diskutuje .Jer nepodrzavamo stari zavet i JEHOVU a novi zavet i nasega gospoda isusa hrista.

I sve mu je mrsko sto napisemo on sam nista nepise kao dokaz a od svih trazi dokaze ili objasnjenja.

Ako te interesuje pogledaj te teme veoma su interesantne:Najveca prevara :biblija J:Svedoka "NOVI SVET",
KO JE STVORIO COVEKA BOG JAHVE ILI BOG SIN ISUS,STA MISLITE O ANTIHRISTU SINU POGIBIJE I KAD CE DOCI,STA MISLITE O AMARGEDONU I DESAVANJIMA PO SVETU I IMA LI TO NESTO OPSTE S BIBLIJOM.

POGLEDAJ OVE TEME INTERESANTNESU POZDRAV OD FAKY SWERIGE





Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ZABORAVIO SA DA NAPISEM AApocketz je J.Svedok 100% oprezno s njim ponekad je malo drzak.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vjerovati treba u Boga, a Novi zavjet je samo nastavak Starog i prestanak tadašnjih Jevreja da budu Božji narod i propovjedanje vjere neznabošcima . Jer se Bog ne mijenja niti Njegov zakon.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
132
Da, što se tiče Jevreja, Novi zavet je nastavak (ili ispunjenje) starog, jer zakon ne spašava, već samo donosi poznanje greha. Što se tiče ostalih naroda, oni nisu imali zakon da počnu s tim, pa tako za sve ostale nije ni nastavak, ali služi nam na nauk. A oni koji hoće da poštuju i Stari zavet nameću sebi teret na vrat koji nije mogao da podnese ni onaj narod kome je bio namenjen.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Slazem se sa oboicom svidja mi se kad ljudi pisu bez vredjanja.

PITANJE ZA OBOICU?ALI KOME MI DANASNJI HRISCANI TREBA ILI KOGA DA ISPOVEDAMO ISUSA ILI JAHVE?
(2 korincanima 4:3,4)dela apostolska 20:28, 29,30)ovo se ne odnosi na vas samo se trazi vase misljenje a otom na koga su apostoli mislili on ce se pojaviti u ovoj temi zapamtite moje reci


pozdrav od faky
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Isus sam veli kako nije dosao da donese nove zakone vec potvrdi stare. Shodno tome, Stari zavet je na snazi. Takva dilema nije postojala medju prvim hrišćanima, pošto su oni (kao Jevreji) verovali u Stari zavet i obećanog mesiju koji je došao a to je Isus Hrist. I tom je bila sva razlika izmedju judeja i prvih hrišćana (nazarećana).
Prema tome, ko god jede svinjetinu i plodove mora ili bilo šta iz vode što nema krljušt, taj krši božije zapovesti...
 
Natrag
Top