U/P Skeneri i kako skenirati

VIP IPTV
Učlanjen(a)
17.10.2016
Poruka
1.028
Eto vidite da se moze, samo treba malo zagrijati stolicu. :)
Ali vodite racuna o onoj staroj poslovici: "Pazi sta pozelis". Ove alate u ovom ili onom obliku ima sve vise ljudi, obzirom da smo svi mi skupa po prirodi inertni desice se slijedece: sve vise ljudi ce skenirati iste servere sa istim kombom koji je dat u "povjerenju" i rezultat ce biti da ce na jednom macu "visiti" 15-20 ljudi, normalno da to nece biti gledljivo niti po kom osnovu. E sad, onaj stari sustav u kojem je par ljudi dijelilo liste i postojala je kakva takva kontrola dijeljenja mac adresa pa su liste trajale po par mjeseci ocito nije valjao, sad smo ostvarili napredak pa liste traju desetak minuta, trzaju stucaju i sl.
No dobro, nemojte sad moj stav uzeti za ozbiljno, ja sam ipak samo stari prdonja koji ima debelo preko pet banki pa vjerovatno pricam gluposti, treba ici naprijed, na mladima svijet ostaje.:)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Da li Sale Dobri stoji i iza ovog rada?
pozdrav
to jeste skener koji je davno napravio nas kolega iz vip-a salezii.....tacnije pre tri ipo godine.....


i naravno nije se zaustavio na tome i svaka mu cast.....njemu i losmiju za koje sa ponosom mogu reci da su deo naseg stafa...ima jos njihovih brutalnih radova ali o tome kada dodje vreme ...... :mig:
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.11.2019
Poruka
96
Kolega
@kire_mk
ne možeš sa postijećim skenerom ovo da iskeniraš, ima malih dorada,
Žao mi je ali trenutno skener ne ide u javnost.
Nisam uopste ni pokusao da skeniram, nemam zivaca da se igram s tim :)

P.S. Evo bas sad za prvi put u zivotu sam probao da skeniram server kamiondzije, cisto iz znatizeljnosti, uneo sam u servers list kao
I trazim preko Mac adresu al nista ne nalazi do sad (skenirano je oko 30%)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
01.10.2019
Poruka
13
Učlanjen(a)
30.06.2013
Poruka
337
Moze pevajuci i bez dorada!
Samo par malih izmena u setings i odgovarajuca linija u srverslist ali ja to ne smatram u dorade vec u podesavanja.
za sada mi ne polazi za rukom
pitanje glasi mozes li me indirektno (jos bolje direktno) uputiti na ispravnu comm?
Mislim da tu imam najveci problem.
pozdrav i ugodan nedeljni odmor :cool:
 
Natrag
Top