U/P Skeneri i kako skenirati

Član
Učlanjen(a)
17.10.2009
Poruka
149
jel se moze skenirati sa VPN ili mora iskljucivo samo sa proxy?
Ako server portal blokira na upit ili vise upita zahteva svejedno (akokao vid zastite to ima)"mora"se skenirati sa proxy-jem....
Ovo pišem uobičajeno ako alat ima opciju za ubacivanje proxy-ja..kao recimo OpenBullet...
Ako si skenirao sa VPN on nije isto što i proxy...proxy se menja svakim slanjem upita (mac-a u/p...)VPN ti je samo promena drzave tj ip adrese mozes staviti sta god ..Germany,Itly,France....ali to je samo jedan ip a milion upita i on blokira ako je tava zastita....(najednostavnije sto sam mogao)....
 
Član
Učlanjen(a)
17.10.2009
Poruka
149
Nemam! Zato sam i pitao kakva je procedura za skeniranje m3u listi? Jel teze nego mac? Predpostavljam da bas treba dobra user i pass combo lista
Naravno da treba dobar combo u tvom navedenom slučaju user i password koji nije isti za svaku url adresu...najbolje sam napravi prvo vidi kako odredjeni server trazi...
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
Ako server portal blokira na upit ili vise upita zahteva svejedno (akokao vid zastite to ima)"mora"se skenirati sa proxy-jem....
Ovo pišem uobičajeno ako alat ima opciju za ubacivanje proxy-ja..kao recimo OpenBullet...
Ako si skenirao sa VPN on nije isto što i proxy...proxy se menja svakim slanjem upita (mac-a u/p...)VPN ti je samo promena drzave tj ip adrese mozes staviti sta god ..Germany,Itly,France....ali to je samo jedan ip a milion upita i on blokira ako je tava zastita....(najednostavnije sto sam mogao)....
mislio sam na open bullet...znaci sa proksijem i bez vpn?
 
Član
Učlanjen(a)
17.10.2009
Poruka
149
Da tako je na neke servere portale , mora proxy,moras imati ispravne -valjane validne i to na neke nece pomoći free proxy....premium elite...idu naravno na OB ili i na druge alate tog tipa..Ispitaj server portal,probaj i vidiš kako diše:)
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
Da tako je na neke servere portale , mora proxy,moras imati ispravne -valjane validne i to na neke nece pomoći free proxy....premium elite...idu naravno na OB ili i na druge alate tog tipa..Ispitaj server portal,probaj i vidiš kako diše:)
koristim free proksije i ne zalim se,ima dosta lista,ima i mac i m3u listi.sve domace.domaci su mi fetiš :)
 
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
297
Praktikujem da pred skeniranjem pokupim (prekopiram) sve proxy-e socks5 sa net-a, propustim kroz Notepad++ jer ima proxy-a sa 0xx.xxx.xxx.xxx , poskidam te "0", izbišem sve proxy-e sa poćetnim 72. i 98. jer znam da mi ne rade. listu sa 500-800 proxy-a učitam u OB i aktiviram "CHECK". Neaktivne proxy-e izbrišem i oni koji ostanu (između 50-80) koristim za skeniranje, tačno, potrebno je oko 30 minuta da bi se sve ovo obavilo ali sa skeniranjem nemam problema a bots mi je max. do 30.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
231
poz.jel zna neko za neki alat,program sa kojim moze da se vidi IP adresa Host i Domen portala?hvala
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.02.2015
Poruka
180
GDE IMA UPUTA KAKO SE SKENIRA ITD....MOZE NA PP DA POSALJE HVALA
Pocni npr odavde:75a strana
 
Natrag
Top