Trube i čaše zala

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ti samo pricas o otkrivenju. Zasto?
Da si se ti oslobodio duha Jelene kao sto kazes ne bi nastavljao da tumacis otkrivenje, a to je adventisticka specijalnost tumacenje otkrivenja, i tu se vidi da se ti uopste te zavisnosti nisi oslobodio...
Da li je to sve što umeš reći o ovoj temi?
Pogrešno su te naučili da se Biblija TUMAČI to je pogrešno, Božja reč se SLUŠA i VERUJE pročitanom to ti oni neće reći jer im je simbolikom zaslepila i razum i veru.
Otkrivenje je dato vernima zato nemaš potrebe i ti o tome da razmišljaš.
A konstatacija da je specijalnost Adv. da tumače Božju reč nije tačna jer i Js kao i mnoge praktično sve zajednice više ili manje izučavaju Otkrivenje.
Gog i Magog nije Otkrivenje već Jezekijino proroštvo, tako se u celovitosti prati jedna tema bez sakaćenja a ne kao u Jeleninoj školici.
Zašto uvek grešiš...jel ti to namerno?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da li je to sve što umeš reći o ovoj temi?
Pogrešno su te naučili da se Biblija TUMAČI to je pogrešno, Božja reč se SLUŠA i VERUJE pročitanom to ti oni neće reći jer im je simbolikom zaslepila i razum i veru.
Otkrivenje je dato vernima zato nemaš potrebe i ti o tome da razmišljaš.
A konstatacija da je specijalnost Adv. da tumače Božju reč nije tačna jer i Js kao i mnoge praktično sve zajednice više ili manje izučavaju Otkrivenje.
Gog i Magog nije Otkrivenje već Jezekijino proroštvo, tako se u celovitosti prati jedna tema bez sakaćenja a ne kao u Jeleninoj školici.
Zašto uvek grešiš...jel ti to namerno?

Ne gresim ni u cemu..
Poenta onoga sto sam ja rekao nije da li se ''biblija tumaci ili ne''(o tome mozemo diskutovati, a prorocanstva se svakako tumace) vec o tome da se ti uglavnom dotices samo tih ''prorockih knjiga'', to je ono sto sam primetio, a to ti je preostalo od adventista, to je deformacija.. Malo vise evandjelja od tebe zelim, i to je sve..

Sta bi rekao o ovoj temi? Ne bih da se upustam, jer ce se zavrsiti nasim neslaganjem sigurno...
A rekoh da se nikada nisam i necu upustati u tumacenje prorocanstava, a ipak ti si me vec naveo da prekrsim to...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Bracika, Mire,NIKAD se nemoj plašiti reći kako veruješ ALI UVEK budi spreman prihvatiti ispravljanje greške ako se nađe u tome što veruješ. Niko nikog ninašta ne može naterati to je stvar dobre volje.
Vidi, znam da ružno zvuči to što radim sa Laodikejom ali bolje je to nego da ostane u zabludi i još zavede nekoga. Mnogo je lakše doći i pozdraviti sve prisutne i laskati to nije moj stil Ako neću biti od koristi onda ću ćutati.

Jevanđelje ti je Pavle dao u poslanici i bar je to jasno.Ako neko ni to nezna ili ne shvata onda vera nema temelj. a da bi se stiglo do Danilovog ili Jovanovog Otk. treba sve ostalo znati.
Neznam gde ti u ovome što pišem vidi neki recidiv Adv. učenja...daj reci da i to eliminišem.
Ako nema a nema onda je to odokativna fraza koja nije morala ni biti napisana.
Učestvuj ti bracika ali budi malo oprezniji i videćeš boljitak u mnogim stvarima jer se ne boriš ti protiv mene niti ja protiv tebe valjda to znaš.

Pozdrav.
 
Natrag
Top