Trube i čaše zala

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,Ako hoces verovati - vreme sestog pecata je odpocelo 2011 sa velikim zemljotresom u Japanu.,,

Neću verovati jer nije po Pismu.

,,Nisam napisao da se sesti pecat otvorio - vec da mi zivimo u tom vremenu izmedju petog i sestog pecata,,

Čitaj šta si sad napisao da je u pitanju prostor između PETOG i ŠESTOG pečata time govoriš da se ŠESTI JOŠ NIJE OTVORIO jer između pet i šest još nije šesti prošao možeš li to zapamtiti...bar pokušaj a sad čitaj šta si juče i proteklih dana pisao:
,,Dakle - mi zivimo u vremenu izmedju seste i sedme trube.

Eto, gore sad pišeš da smo između PETOG I ŠESTOG PEČATA a to znači da šesti još nije otvoren jer je još IZMEĐU to jest PRE ŠESTOG.A onda imamo od pre par dana gore izjavu da živimo između ŠESTE I SEDME TRUBE.
Šta je tu problem?
Ima ih više:
1.TRUBE, čoveče počinju da trube TEK kad se otvori SEDMI PEČAT a ti još nisi u sedmom pečatu to sam gore tvrdiš a onda kažeš da smo već između šeste i sedme trube...čuješ li ti uopšte šta pišeš?
2.Bog NIGDE nije odredio datum kad počinje koji pečat ili truba.


Možeš li sad napisati sebi ispred brojeve i videti da sedmica ide posle šestice i shvatiti da sedmi pečat može ići sa trubama tek kad se šesti otvori...a pošto sam ti ciljano tražio da pokažeš kad ti se nebo otvorilo kao znak otvaranja šestog pečata i ti si konačno shvatio da to NEMAŠ skratio si sa sedmog pečata i truba na između petog i šestog...zašto se igraš i još uz to tvrdiš kako ti to Bog direktno govori...gde je bar malo straha?

Zar ti ne rekoh da stoji carina i da ne može proći nikakav plagijat...zašto nisi poslušao?
Nemoj molim te više fanatičkim izjavama remetiti veru niti slušati Jelenu već Boga.
Pitaš gore koji je smisao otvaranja ove teme, pa eto sad vidiš, da se nekome otvore oči shvati da ne ide ta nauka. Dosad ti je oprošteno ali sad pošto si svetan da još trube ne idu nemoj više iste neistine pokušavati zastupati jer svesno grešenje je teška stvar.


Ako imaš nešto za korisno reći izvoli:
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kad se otvori sedmi pecat - dolazi Hristos i nema truba, trube su dogadjaji u istoriji.
Moras da promenis temelj na kome zidas, ne na svom razumu vec na kontekstu biblije.

Rekao sam '''Mi zivimo iymedju sestog i sedmog pecata''' ali sam onda dodao '',,Ako hoces verovati - vreme sestog pecata je odpocelo 2011 sa velikim zemljotresom u Japanu.,,

Ovo je istina jer je Bog tako otkrio, ali ti nemas svest o tome, ali ces se uskoro uveriti, jerce to sam Gospod pokazati.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,Kad se otvori sedmi pecat - dolazi Hristos i nema truba, trube su dogadjaji u istoriji.,,

Laodikeja ČOVEČE! DOKLE!

Evo čitaj tvoje neistine iznad što ti markirah i uporedi sa Biblijskim tekstom pa vidi KOZA ILI ROG?

,,
I kad otvori sedmi pečat, posta tišina na nebu oko po sahata.
8:2 I videh sedam anđela koji stajahu pred Bogom, i dade im se sedam truba.
8:3 I drugi anđeo dođe i stade pred oltarom, i imaše kadionicu zlatnu; i beše mu dano mnogo tamjana da da molitvama svih svetih na oltar zlatni pred prestolom.
8:4 I dim od kađenja u molitvama svetih iziđe od ruke anđelove pred Boga.
8:5 I uze anđeo kadionicu, i napuni je ognja sa oltara, i baci je na zemlju, i postaše glasovi i gromovi i sevanje munja i tresenje zemlje.
8:6 I sedam anđela koji imahu sedam truba, pripraviše se da zatrube.
8:7 I prvi anđeo zatrubi, i posta grad i oganj, smešani s krvlju, i padoše na zemlju; i trećina drva izgore, i svaka trava zelena izgore.
8:8 I drugi anđeo zatrubi; i kao velika gora ognjem zapaljena pade u more; i trećina mora posta krv.
8:9 I umre trećina stvorenja koje živi u moru, i trećina lađi propade.

8:10 I treći anđeo zatrubi, i pade s neba velika zvezda, koja goraše kao sveća, i pade na trećinu reka i na izvore vodene.
8:11 I ime zvezdi beše Pelen; i trećina voda posta pelen, i mnogi ljudi pomreše od voda, jer behu gorke.
8:12 I četvrti anđeo zatrubi, i udarena bi trećina sunca, i trećina meseca, i trećina zvezda, da pomrča trećina njihova, i trećina dana da ne svetli, tako i noći.
8:13 I videh, i čuh jednog anđela gde leti posred neba i govori glasom velikim: Teško, teško, teško onima koji žive na zemlji od ostalih glasova trubnih trojice anđela, koji će trubiti.


ZNAŠ LI GDE JE KRAJ BEZUMLJU JELENINOM....NEMA GA.Dokle ćeš zanjom...otrezni se trate moj dragi već jednom.....!!!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,Rekao sam '''Mi zivimo iymedju sestog i sedmog pecata''' ali sam onda dodao '',,Ako hoces verovati - vreme sestog pecata je odpocelo 2011 sa velikim zemljotresom u Japanu.,,

Rekao si ti svašta dosad, evo slušaj sebe i nemoj zaplakati od tuge:

,,Nisam napisao da se sesti pecat otvorio - vec da mi zivimo u tom vremenu izmedju petog i sestog pecata,,

Veruj mi nekad pomislim da se lično sa Jelenom dopisujem....i ona uvek menjala odluke i proroštva...sve u dvojnom značenju nudila pa će jedno valjda biti dobro.
Učenje si kopirao i od male zajednice gde te kritikuju i malo sa neta i pokušavaš ovim ljudima to podmetnuti....šta ti je, pa nismo svi neverni da bi išli za nepismenom ženom.

Ti je sledi to je tvoj bog i on ti daje godine i datume koje Isus nije znao.
Ni šesti pečat nije otvoren a tebi bog javio kod datuma je krenuo sedmi pečat..šta to pečati preskaču prvo sedmi pa šesti...blago tebi.
Kad ti gore rekoh da nešto korisno napišeš ako imaš nisam mislio na Jelenine gluposti jer to je ŠTETA a ne korist, imaj to u buduće u vidu.

Znao sam da nećeš ispisati brojeve do sedam ispred sebe inače bi naučio i nebi sedam stavljao ispred šestice.Hajde za početak to prvo učini da ne moramo istu stvar ponavljati...evo mi šareno perje krenulo ispod pazuha.
Verovao ili ne meni je neprijatno zbog tvoje ne ozbiljnosti i tvojih proroštava ukalupljenih u Jelenine.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izgleda nisi procitao moj odgovor u jednom od ranijih komentara.

Evo ponovo:

Sto se tice sedam truba, u njima postoje elementi koji susimbolicnog karaktera, i predstavljaju ratove, bune, odredjene licnosti u istoriji, pomeranja u istini od istine u laz..itd.

Trube ne pocinju nakon sedam zala, vec je u pitanju nacin kako otkrivenje opisuje dogadjaje, a to je paralelno, gde se u jednom tekstu opisuju dogadjaji koji ce se desiti u vreme samog posletka, a onda se u tom istom tekstu nastavlja sa dogadjajima sa pocetka Hriscanske ere.

To je slucaj i sa pocetkom 8 poglavlja otkrivenja, gde pocinje - odnosno zavrsava u prvom stihu sa opisom poslednjeg sedmog zla, a potom u 2 stihu prebacuje teziste dogadjaja na pocetak Hricanske ere kada otpocinje trubljenje u sedam truba sedmorice andjela, to je sustina

1 STIH - ZAVRSEN OPIS DOGADJAJA U POSLEDNJE VREME:

"И кад отвори седми печат, поста тишина на небу око по сахата.

2 STIH - POCETAK OPISA SA POCETKA HRISCANSKE ERE:

И видех седам анђела који стајаху пред Богом, и даде им се седам труба" ( otkrivenje 8. 1 - 2 )

Trenutno nemam vremena, ali u jednom od narednih odgovora - objasnicu simboliku 7 truba i njihovo istorijsko ispunjenje.

Ponavljam po ko zna koji put, Ellen White nema veze sa onim sto iznosim, niti su mi njeni spisi na umu, vec je u pitanju biblijski kontekst koji ti ne poznajes, niti pazljivo citas bibliju - u ovom slucaju otkrivenje.
Ako je Ellen White pisala na osnovu biblioje = a pisala je, ja mogu samo da kazem Amin, jer je ono sto je ona pisala u potpunom skladu sa biblijom.

Drugo, ja znam sta sam napisao, i u tim mojim izjavama nema nikakvih kontradiktornih izjava.

Kao prvo - napisao sam sledece ,,Nisam napisao da se sesti pecat otvorio - vec da mi zivimo u tom vremenu izmedju petog i sestog pecata,,

Ovde sam mislio na samo vreme kada sesti pecat treba da se otvori.


Onda sam precutno napomenuo ,,Ako hoces verovati - vreme sestog pecata je odpocelo 2011 sa velikim zemljotresom u Japanu,,

Ti u ovo nisi uveren, a ja ti svedocim da je to tako, jer je sam Gospod to objavio onima koje je podigao u danasnjem vremenu.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,Drugo, ja znam sta sam napisao, i u tim mojim izjavama nema nikakvih kontradiktornih izjava.,,

Vidi, meni je dosadilo da sad iznova pominjem promašaje je ih je MNOGO.Kad tebi nije sve to kontradiktorno ja nemam šta sa tobom razgovarati jer mene ne možeš ubediti suprotno od pisanog.
Tebi je otvoren sedmi pečat i trube trubile u prošlosti a sad ti se ponovo otvorio tek šesti pečat to valjda pečati idu kod tebe unazad...ili si postao vickast pa nemaš kraja šali ili imaš OZBILJAN psihijatrijski problem.

Šta god da je ja nebih ulazio više u to jer me je zaista sramota ponavljati kao papagaj ono što i deca iz osnovne znaju.Eto ti si otvori šesti pečat pre tri godine i nebo se nije otvorilo kao ni Jeleni ali ni ona nije marila za to šta je briga uzela makaze i šišala ovce koje su joj verovale.
Ti videvši da se lepo od toga može živeti izgleda pokušavaš naći svoje poklonike i od njihovih desetaka lagodno pisati ,objave Božje, kao i tvoj idol Jelena a idol je sve što je iznad Boga i Njegove reči.

Možda i uspeš jer uvek je bilo onih što ne veruju Bibliji i to su tvoji potencijalni kandidati da postanu donatori a tebi ostaje da ih pobediš duhom koji ti objavljeje ono što je u kontri sa Biblijom i eto ti novca.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo je tvoj problem sto javno iznosis neistine i o Ellen White i o meni, izvrces moje izjave, pises nesto sto ja nisam izjavio, i uz to ne poznajes biblijski kontekst, i hoces da udes biblijski analiticar.
Najgore u tme je to - sto se nisi predao Bogu, jer da si to ucinio - on bi te poveo putem istine i osvedocavao te.
Ovako, ti dajes savete drugima a ujedno su potrebni tebi samome.

Ponavljam, nemam nista licno protiv tebe, jer moja najveca radost i ila da te sam Bog osvedoci u istinu.
Ustvari, n ce to uskoro i uciniti, svaki pojedinac na ovoj planeti ce uskoro biti osvedocn i pozvan da tu istinu prihvati, jer ce je sam Bog objaviti.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pokušajmo čaše zala i trube ispratiti zajedno i uporediti jer dosadašnji razgovor o ovoj temi nije bio vredan utrošenog vremena na čitanje takvih stvari.

VII pečat od osme glave Otk. Počinje prikaz sedmog pečata.
Otvaranjem tog pečata nastaje tišina na nebu oko pola sata i tada se pojavljuju sedam anđela sa sedam truba. Trube najavljuju zla koja će se dešavati, svaka nosi određenu poruku i odmah se zbiva to što je najavljeno opisujući trube mi praktično opisujemo sedam čaša zala jer se ti događaji uzajamno nadopunjuju.

Otkr. 8. 7 ,, I prvi anđeo zatrubi, i posta led i vatra, pomešani s krvlju, i padoše na zemlju; i trećina drva izgori, i svaka trava zelena izgori.'' Tu je opisano šta se dešava sa prirodom u prvoj trubi a u opisu prve čaše vidimo šta se dešava sa ljudima u istom vremenu.

Otkr. 16. 2 ,,I otide prvi anđeo, i izli čašu svoju na zemlju; i postaše rane zle i ljute na ljudima koji imaju žig zverin i koji se klanjaju ikoni njezinoj.''
Sad imamo kompletan uvid šta se dešava na zemlji u tom vremenu i sa prirodom kao i sa ljudim.Molim vas obratite pažnju šta opisuje prva truba a šta prva čaša i tako činite redom. Da nebih prepisivao sve stihove molim vas vi ih pročitajte onako kako budu navedeni pa ćemo ići dalje kroz analizu a ja ću ih samo navesti.

Drugo zlo opisuje zbivanja na morskim vodama Otkr. 16. 3 a druga truba locira površinu u Otkr. 8. 8 do9

Treće zlo je opisano kao izlivanje na reke Otkr. 16. 4 do 6 a tre?a truba Otkr. 8. 10 do 11 ona precizira veličinu zagađenosti i uzrok zagađenosti.
Da li je ta zvezda ogromni meteor koji će pokriti trećinu voda?
Ako bi tako bilo zemlja bi se rascepila i usledila bi opšta kataklizma ali mi znamo da to nije tako jer to već rekosmo da Bog obeća da će na zemlji biti Njegovo carstvo Otkr. 5. 10 Da li je u pitanju bezbroj malih meteora? Nije ni to jer kaže ,,zvezdu'' kao jednu veliku.

četvrta truba 8. 12 posledice treće trube će biti ogromni i visoki slojevi prašine, čađi i dima koji će zaklanjati trećinu zemljine površine kako danju tako i noću jer je to posledica predhodnog zla. A šta će se dešavati sa onim delom što neće biti zaklonjeni ovim oblakom opisuje se u četvrtoj čaši Otkr. 16. 8 do 9 tamo nema oblaka niti ozona i vruće je kao u peći.

Peto zlo Otkr. 16. 10 do 11 ono se izliva na presto zverin i dobijaju dvojinom kaznu. Tu je samo pokazano mesto gde se izliva taj sud a u petoj trubi se potanko opisuje svaki detalj i koliko će trajati to zlo.

Peta truba Otkr. 9. 1 do 11 Kao što vidimo ovi događaji opisuju kako će taj lokalitet trpiti i šta će trpiti. Tako će se živi ljudi mučiti 150 doslovnih dana u oblasti delovanja tih opisanih figura. Ljudi će tražiti smrt jer su rane po telu slične crnim prištevima a vode zdrave nema i veoma je vruće.

Šesto zlo Otkr. 16. 12 do 14 velika priprema za zadnju bitku a u šestoj trubi opis dešavanja tog sukoba i još se dodaje (pročitajte) Otkr. 9. 13 do 18 mnogo se njih skupilo na boj jer tako mora biti da bi se osvetila i okajala krv pravednika.

Sedmo zlo govori ko prima kaznu i na koji na?in Otk. 16. 17-21 a sedma truba najavljuje u istom vremenu suprotnost onog bunta koje prima kaznu a to je radost za vaskrsenje pravednih i carstvo Božije.

Napomena:
Možete uzeti i uporedo postaviti Sedam zala i sedam truba i videti da nema dva Armagedona niti dva puta zla na more i na reke već je to jedan događaj koji je dvostrukim prikazom u celini pokazan jer se nadopunjuju.Mnogi te opise gledaju kao dva puta izlivanje zala što je pogrešno.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ako ima neko pitanje želeo bih da to zajedno proverimo i ispitamo budite slobodni.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ako ima neko pitanje želeo bih da to zajedno proverimo i ispitamo budite slobodni.

Ti samo pricas o otkrivenju. Zasto?
Da si se ti oslobodio duha Jelene kao sto kazes ne bi nastavljao da tumacis otkrivenje, a to je adventisticka specijalnost tumacenje otkrivenja, i tu se vidi da se ti uopste te zavisnosti nisi oslobodio...
 
Natrag
Top