Trube i čaše zala

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ukazala se potreba da se i u ovom delu učenja Biblije pogleda kako koja zajednica gleda na to proroštvo.
Jedan od prisutnih forumaša Laodikija ima dobre vesti za nas po pitanju ove teme jer kako reče BOG MU JE JAVIO LIČNO kad se koja truba oglašava pa da čujemo njegovo ,iskustvo, u tom pravcu a potom i mi otvorimo Biblije i izvagamo na merilima težinu tih reči.
Izvoli brate Laodikeja:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neumesno i nedopustivo je baviti se sporednim pitanjima vere, a ujedno zanemarivati licno predanje Bogu i posvecenje koje iz njega proizilazi.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Da li je to sve o trubama i čašama zala ili ima još nešto da dodaš?
Eto po forumima pišeš kako ti je Bog objavio da su čaše zala počele i sad su ti postale SPOREDNE STVARI....čudo jedno.
Da li ti je sad odjednom teško o proroštvu KOJE NIJE SPOREDNO pisati ili ima neki problem...daj da ga rešimo.

Ako si gore rekao sve o trubama i čašama onda i mi ostali smemo nešto reći pod uslovom da dozvoliš.
A to u vezi ličnog iskustva i predanja ćemo po reči proveriti ne brini jer Božji Duh uvek potvrđuje već dato preko proroka.Ne brigaj već ponudi nauku da i mi progledamo, izvoli:
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Bio sam slobodan tvoj tekst o ovoj temi postaviti pa ti nastavi dalje o trubama i čašama kad šta ide i zašto.Ja ništa od toga ti ne verujem zato se potrudi da i ja prihvatim Jelenine direktive kao ispravne.
Samo te jedno molim NEMOJ OTIĆI TAKO DALEKO KAO ONA I ZAKLINJATI SE BOGOM a ne govoriti istinu jer Bog to baš ne voli.


,,Gore sam napravio jednnu gresku pa bi je sada ispravio.

Sedam truba i sedam zala su dva raylicita odseka u ljudskoj istoriji, i dogadjaju se nezavisno jedno od drugog.

Sedam zala se izlivaju nakon isteka vremena milosti.

Za razliku od toga - sedam truba su istorijski dogadjaji koji su se odigrali u proslosti.

PRVA TRUBA - Rat Rimljana protiv Judejaca
DRUGA TRUBA - podela Rimskog carstva476 godine
TRECA TRUBA - pad sotone i srednji vek u kome je istina pomesana sa mnogobozackom filozofijom
CETVRTA TRUBA - Hristova sluzba na nebu zamenjena otpalim zemaljskim svestenstvom
PETA I SESTA TRUBA - pojava Islama
SEDMA TRUBA - poslenje vreme

Dakle - mi zivimo u vremenu izmedju seste i sedme trube.,,



To gore ti je učenje Milera i unije reformnog pokreta ASD odakle si izašao a učenje zadržao.Daj ljudima detaljnije o svakoj trubi verujem da će biti relaksacije trbušnih mišića, izvoli i ne zaboravi nastaviti sa čašama zala da to sve bačimo na tas i vidimo šta pokazuje mera.Neću ti otimati tvoj izbor već ću reći šta piše a ne šta se babi snilo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Dakle - mi zivimo u vremenu izmedju seste i sedme trube.,,

Bracika moj, nemoj to više raditi MOLIM TE!
Razumnima će biti dovoljno i ovo što ću iz Biblije postaviti sad ovde da se vidi Jelenino ne znanje a time i tvoje.Nemoj nam servitari plagijate jer mi verujemo originalu koji imamo.

Kažeš gore da mi živimo u vremenu između 6 i 7 trube i zapamti to a onda slušaj dalje.
Trube počinju otvaranjem SEDMOG PEČATA piše li tako u 8 glavi...piše.Zapamti i to.
Šesti pečat je PRE SEDMOG bar verujućima a to znači da se prvo ima ispuniti šesti pečat da bi sedmi stigao zar ne?
A u šestom pečatu piše da će se OTVORITI NEBO i SVI POZEMLJARI ĆE BEŽATI OD LICA ONOG KOJI SEDI NA PRESTOLU to sam ti već tražio da pokažeš i sad ponovo isto činim POKAŽI IZ ISTORIJE KAD SE NEBO KAO SVITAK SAVILO I SVI STANOVNICI ZEMLJE BEŽALI KRIJUĆI SE OD LICA ONOG KOJI SE VIDEO NA NEBU?

Ako ne pokažeš da se to zbilo otkrio si svoju neistinu jer ti se ni šesti pečat nije otvorio a tek u sedmom će ići trube koje si ti već stavio u prošlost, zato DAJ DOKAZ DA SE NEBO OTVORILO I ZBILO SE ONO ŠTO PIŠE DA ĆE SE DESITI OTVARANJEM TOG PEČATA?

Zar ti ne rekoh u početku da trebaš biti malo ozbiljniji kako ljudi nebi pomislili da su Adv. neki šarlatani, rekao sam a ti teraš Jelenino i Milerovo.
Dakle DOKAZ o otvaranju šestog pečata da nebi ispalo lažno tvoje i Jelenino učenje:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ucenje Advntizma nema veze ni sa Milerom ni Ellen White, vec se iskljucivo zasniva na kontekstu biblije.
To sto su miler i Ellen White kasnije pisali - pisali su biblijsko ucenje a ne neku svoju nauku.

Dakle, neozbiljno je pominjati Ellen White i nametati joj nesto sto nije istina.

Sto se tice sedam truba, u njima postoje elementi koji susimbolicnog karaktera, i predstavljaju ratove, bune, odredjene licnosti u istoriji, pomeranja u istini od istine u laz..itd.

Trube ne pocinju nakon sedam zala, vec je u pitanju nacin kako otkrivenje opisuje dogadjaje, a to je paralelno, gde se u jednom tekstu opisuju dogadjaji koji ce se desiti u vreme samog posletka, a onda se u tom istom tekstu nastavlja sa dogadjajima sa pocetka Hriscanske ere.

To je slucaj i sa pocetkom 8 poglavlja otkrivenja, gde pocinje - odnosno zavrsava u prvom stihu sa opisom poslednjeg sedmog zla, a potom u 2 stihu prebacuje teziste dogadjaja na pocetak Hricanske ere kada otpocinje trubljenje u sedam truba sedmorice andjela, to je sustina

1 STIH - ZAVRSEN OPIS DOGADJAJA U POSLEDNJE VREME:

"И кад отвори седми печат, поста тишина на небу око по сахата.

2 STIH - POCETAK OPISA SA POCETKA HRISCANSKE ERE:

И видех седам анђела који стајаху пред Богом, и даде им се седам труба" ( otkrivenje 8. 1 - 2 )

Trenutno nemam vremena, ali u jednom od narednih odgovora - objasnicu simboliku 7 truba i njihovo istorijsko ispunjenje.

Tr
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Rekoh da se ne mučiš nama simbolika NE TREBA.
Ono što sam te pitao da odgovoriš ti si preskočio a pitanje je bilo da POKAŽEŠ KAD SE ŠESTI PEČAT OTVORIO i ti nisi odgovorio...gde je problem?

Sve dok ne pokažeš da se ŠESTI PEČAT OTVORIO ne možeš pričati o sedmom jer broj 6 je ISPRED broja 7 još uvek. A trube počinju TEK u sedmom pečatu tako da prvo moraš proći dokaz da se i kad šesti pečat otvorio da bi imao osnovu za priču o trubama shvataš li to?

Kad budeš imao vremena isto te pitanje čeka samo polako nemoj žuriti mi čekamo.
Ispisao si celu stranicu jer nisi imao vremena a kratki dokaz iz istorije da se nebo otvorilo ZABORAVIO, hajde drugi put nemoj ZABORAVITI.


,,Ucenje Advntizma nema veze ni sa Milerom ni Ellen White, vec se iskljucivo zasniva na kontekstu biblije.,,

:beee::beee::beee: AHA,ZNAŠ VALJDA :beee::beee::beee:
Non stop se pozivate na taj ,,duh proroštva,, a sad je se odričeš...šta bi?
Kao i gospa jednom prilikom reče ili ona ili Miler a pre toga ga u nebo dizala.Menjate izjave svaki dan,zaboravio si mi odgovoriti kog datuma Isus stiže jer za trube ti je javio i za zla pa pitaj i za datum pa javi.


Što ti onda smeta kad iznosim Jelenine gluposti...ti se držiš Božjih reči zar ne i drago ti je kad se neistina otkrije jel tako?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sedam pecata i sedam truba su vremenski odseci u kojima su se odigrali dogadjaji od pocetka Hriscanske ere do danas.

Nakon sedmog pecata - odnosno otvaranja sedmog pecata, nastaje tisina na nebu od po sahata, i to je vreme koje prethodi samoj pojavi Isusa Hrista na oblacima nebeskim.
Mi danas zivimo u vremenu sestoog pecata.

Takodje, mi danas zivimo iu vremenu izmedju seste i sedme trube, i nakon sedme trube usledice Hristov dolazak, sto znaci da trube nisu poslednjih sedam zala koji ce se izliti nakon isteka vremena milosti, vec dogadjaji koji se odigravaju do tog perioda, od pocetka Hriscanske ere do danas.

"I anđeo kog videh gde stoji na moru i na zemlji, podiže ruku svoju k nebu,
I zakle se Onim koji živi va vek veka, koji sazda nebo i šta je na njemu, i zemlju i šta je na njoj, i more i šta je u njemu, da vremena već neće biti;
Nego u dane glasa sedmog anđela kad zatrubi, onda će se svršiti tajna Božija, kao što javi svojim slugama prorocima" ( otkrivenje 10. 5 - 7 )

Sto se tice tvog nacina pisanja, on sam razotkriva tvoju licnost, tvoje pobude i neozbiljnost da spoznnas istinu, osim da se sa njom segacis i izigravas.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,Sto se tice tvog nacina pisanja, on sam razotkriva tvoju licnost, tvoje pobude i neozbiljnost da spoznnas istinu, osim da se sa njom segacis i izigravas.,,

Da li si čitao kako jedan čika ne samo da je ismevao lažne proroke već ih nožem poklao?
Zvali su ga Ilija zar ne? Vidiš ti si u poziciji gde proričeš i to lažno kao Jelena tako da i to stoji gore upisano.
Da bi prešao neku granicu postoji carina i ne dozvoljavam bez identifikacije da prođeš shvataš li?
Da bi stigao do SEDMOG PEČATA prvo moraš pokazati da se ŠESTI OTVORIO a bez toga NEMA DALJE jer si onda lažni učitelj zar ne?

Nije valjda da si ponovo zaboravio pokazati kad se šesti pečat otvorio da bi potom mogli o sedmom i trubama u tvojim ušima.Znaš, postoji jedan čika koji je rekao da se DUHOVI KUŠAJU jer izađoše i lažni pa eto ne može preko granice bez identifikacije a ti nemaš dokument i otkrio si se kao uljez a to ti dođe ista kvalifikacija kao i Jeleni.

Nema dalje bez dokaza kad se nebo otvorilo...bez dokaza ne može dalje CARINA.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam napisao da se sesti pecat otvorio - vec da mi zivimo u tom vremenu izmedju petog i sestog pecata
Ako hoces verovati - vreme sestog pecata je odpocelo 2011 sa velikim zemljotresom u Japanu.

Jos nesto.
Napisao si sledece "Rekoh da se ne mučiš nama simbolika NE TREBA"

Ja te sad pitam - iz kojih razloga si pokrenuo temu ako ne sa ciljem da ljudi razmenjuju stavove.

U tome se otkrivaju tvoje egoisticke pobude - da vodis monolog sa ciljem da ruzis i blatis tudje stavove, a da ne ocekujes da ti se da odgovor.
U tom slucaju - sama tema nema razloga da postoji, i treba ukinuti i sam forum, ili primeniti tvoja licna pravila ponasanja.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top